1. prosinec
Jihlava Slavia
17:30
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
21. října 2020

Vždy jdeme do zápasu pro tři body, říká kapitán dorostu Malínek

Kapitán sešívaného dorostu Vojtěch Malínek posbíral za pět odehraných zápasů už deset bodů, z toho pět si připsal v posledním utkání proti Táboru. „Bylo to o spolupráci celého týmu a náš útok měl hodně bodů,“ popisuje v rozhovoru, kde hodnotí uplynulou část sezony před přerušením.

Jak bys zhodnotil zápasy, které jste stihli odehrát? Z pěti zápasů máte čtyři výhry.
Myslím si, že jsme odehráli dobrá utkání, ale hodně nás mrzí prohrané derby se Spartou. To byl také jediný zápas, který jsme nevyhráli.

Ačkoliv máte teprve pět odehraných zápasů, jste třetí v tabulce a držíte lepší příčku než týmy, které hráli vícekrát.
Měli jsme trochu jednodušší soupeře, ale do zápasu jdeme vždycky pro tři body. Ještě se ale nedá říct, že je hotovo. Naším cílem je dostat se do play-off.

Máš v pěti zápasech deset bodů (3+7), z toho pět v posledním duelu před nucenou pauzou. Připravoval ses na něj jinak než na jiné zápasy?
Příprava byla stejná. My všichni, celý tým, jdeme do všech zápasů úplně stejně. Za pět bodů jsem rád, ale v tom zápase to tam padalo více hráčům.

Jak ti vyhovuje spolupráce v útočné formaci?
Momentálně nastupuji s Lukášem Strnadem a Radkem Tomasem. V prvním zápase se nám moc nedařilo, ale pak už to bylo dobré a stále se to lepší. Teď se nám povedlo to utkání s Táborem, ale bylo to o spolupráci celého týmu. To dokazuje i to, že celý náš útok měl ten zápas hodně bodů.

Jak se udržuješ ve formě, s ohledem na opatření?
Před tím, než se v týdnu změnila opatření, tak jsme měli tréninky ve skupinkách, venkovní suchou přípravu. Já k tomu ještě trénuju s kondičním trenérem, takže hodně cvičím a snažím se udržet ve formě. S kondičním trenérem se zaměřujeme na rychlost a sílu dolních končetin, ale posilujeme i horní část těla.

Kromě hokeje za Slavii hraješ i fotbal za Vestec, jak to všechno stíháš? A v čem ti fotbal pomůže na ledě?
Stíhá se to těžko, na fotbal chodím vlastně jenom na zápasy. Určitě jsem díky tomu v lepší fyzické kondici a taky když hrajeme s klukama Brazilku, tak jsem nejlepší hráč (směje se). Jinak se toho z fotbalu do hokeje moc přenést nedá. Fotbal hraje závodně na stejné úrovni jako já i Marek Vlasák a někdy Jakub Štancl.

Taky jsi hrál společně s dalšími spoluhráči ze Slavie in-line hokej, jaká to byla pro tebe zkušenost?
Já jsem se vlastně k in-line hokeji po šesti letech vrátil. Červnový turnaj byla ale skvělá zkušenost, děkujeme Davidu Menclovi, který nám to zařídil a přihlásil nás tam. Velký rozdíl mezi in-line hokejem a ledním hokejem vidím hlavně v pohybu na ledě. Když jsme se po turnaji pak vrátili na led, bylo to něco úplně jiného a museli jsme si zase zvykat zpátky.

Autor Michael Schuster
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více
A-TÝM 20.11.2020

Streamy z Chance ligy na Hokejka TV. Pro permanentkáře opět zdarma!

Všichni fanoušci, kteří si zakoupili před sezonou permanentní vstupenku, budou mít po restartu soutěže opět možnost sledovat streamy z Chance ligy na Hokejka TV zcela zdarma! Reagujeme tak na ...

Číst více