Z kluků je cítit, že chtějí na minulou sezónu zapomenout, říká Jiří Kučný

05.05.2012, Jakub Mezlík

Osmadvacetiletý obránce Jiří Kučný strávil minulou sezonu v týmu největšího rivala sešívaných, teď už polyká tréninkové dávky na Slavii. „Nemyslím si, že by fanoušci řešili můj přestup, hrál jsem ve Spartě jen rok, navíc ani nejsem z Prahy,“ tvrdí odchovanec vsetínského hokeje.

Když před rokem odcházel do Prahy, cítil to jako výzvu. „Dostal jsem nabídku jít do Sparty, na zkoušku, byla to pro mě velká motivace a byl jsem rád, že jsem uspěl," vypráví Kučný. „Myslím si, že jsem si ve Spartě i dost zahrál, byl jsem spokojený, hlavně základní část byla výborná. Pak přišlo play-off a tam jsme bohužel propadli, navíc jsem se hned v prvním zápase zranil,“ lituje pokaženého závěru sezóny.

Když řešil po minulém extraligovém ročníku co dál, ozvalo se mu s nabídkou hned několik klubů. „Jedním z těch, kdo mi volal, byl pan Růžička, sešli jsme se, popovídali jsme si chvíli, dali jsme si nějaký čas na rozmyšlenou. V Praze jsem se už zabydlel, navíc tu má přítelkyně práci, tak jsem zvolil právě Slavii,“ vysvětluje defenzivní bek.

Letní příprava začala letos hodně zostra, což potvrzuje i Kučný. „Tréninky jsou docela tvrdé, je to záběr ze začátku. Ale je potřeba se do toho dostat a pak to bude jenom lepší,“ říká a pochvaluje si přístup ostatních hráčů v týmu. „Když se vám nepovede sezóna, tak každý začíná u sebe, začíná víc makat, takže jde cítit z kluků, že chtějí na tu sezónu, která byla, rychle zapomenout, aby ta další byla lepší, to se mi líbí."