Zápas patřil Frodovi. V soutěži nemá konkurenci, myslí si Zdeněk Doležal

21.01.2018, Martina Kramerová

Zatímco Lukášové Endál s Krejčíkem velký obrat proti Motoru načali, Zdeněk Doležal ho vítězným nájezdem dokonal. Při samotné „penaltě“ už to skoro vypadalo, že svou šanci prováhá, nakonec se ale nemýlil a vystřelil Slavii cenný triumf. Na vítězství podle něj však měl lví podíl také gólman Frodl, který pochytal, co se dalo. „Nájezdy i celý zápas byly Dominika. Chytal výborně. V soutěži podle mě vůbec nemá konkurenci,“ rozplýval se nad strážcem sešívané svatyně.

Po úvodní dvacetiminutovce zápasu s jihočeským soupeřem byla nálada v sešívaném táboře na bodě mrazu. I když byli domácí hráči pro lídra soutěže rovnocenným sokem, na ukazateli skóre svítil výsledek 0:2. Do prostřední periody ale vlétlo mužstvo trenéra Razýma jako uragán.

„V kabině jsme si řekli, že jsme dvakrát prohráli buly a pak tam prošla střela od modré. Jinak byla třetina vcelku vyrovnaná . Určitě jsme věděli, že nehrajeme špatně. Můžeme být rádi, že nám přijel pomoct Lukáš Endál a dal dva kontaktní góly, což bylo super,“ popisoval průběh střetnutí Zdeně Doležal.

Dvě vstřelené branky sice dostaly Motor na začátku do výhodné pozice, červenobílí ale zabrali a právě díky Endálovým trefám a Krejčíkově skvělému sólu dokázali vývoj duelu vyrovnat a vynutit prodloužení velké bitvy. Navíc s vítěznou penaltovou tečkou na závěr. „Po Endyho gólech už jsme to vzali na sebe, Lukáš Krejčík výborně vyrovnal a nájezdy byly naše,“ řekl jeden z klíčových mužů na ledové ploše. Po závěrečné siréně a úspěšných nájezdech tak mohli slávisté společně se stovkami fanoušků oslavit sladký triumf.

„Dvakrát jsme prohrávali o dva góly a dokázali to otočit. Proti takového soupeři a před fantastickou diváckou kulisou. Paráda. Byl to od nás super výkon a doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů,“ hodnotil utkání autor vítězné trefy, na niž si diváci počkali až do samostatných nájezdů.

Úspěšný nájezd? Letos mi to pokaždé vyšlo, říká Doležal

Ačkoliv se při exekuci vítězné „penalty“ chvíli zdálo, že puk v brance neskončí, opak byl pravdou. Doležal si položil gólmana Gábu a v pádu poslal kotouč k pravé tyči. Sám pak přiznal, že přesně věděl, co udělá. Na každého protivníka to totiž zatím vždycky zabralo. „Věděl jsem, jak zakončím. Musím říct, že mi to letos zatím pokaždé vyšlo. Proto se toho budu držet,“ přiznal.

Nezapomněl ale připomenout, že hrdinou utkání byl v jeho očích někdo jiný. A to brankář Dominik Frodl. „Nájezdy byly stejně jako celý zápas našeho gólmana, který v téhle soutěži podle mě vůbec nemá konkurenci. Pokaždé mu můžeme děkovat. Po většině zápasů. I tentokrát chytal výborně a má na vítězství hodně velký podíl,“ uzavřel Doležal.