17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
4. března 2018

Zápas rozhodlo štěstí, říká střelec Martin Kadlec

Dva góly z hole Martina Kadlece v závěru třetího čtvrtfinále proti Přerovu potvrdily sešívané vítězství a přiřkly Slavii tři mečboly pro postup do semifinále play-off. Co dle červenobílé třináctky rozhodlo napínavý zápas plný zvratů na obou stranách kluziště? „Pokud bych si měl vybrat mezi bojovností, kvalitou a štěstím, řeknu rozhodně štěstí,“ hlásil zkušený útočník po zápase.

Martine, po zápase asi panují příjemné pocity. Jaké je vaše hodnocení?
Přijeli jsme do Přerova zvítězit, a to se povedlo. Zatím tedy panuje maximální spokojenost a doufáme, že i druhé venkovní utkání dopadne v náš prospěch.

Jaký byl největší rozdíl mezi zápasy v Edenu a utkáním na Moravě?
V Přerově panuje bouřlivá atmosféra, diváci si přišli užít hokej. Zápasu to hodně přidalo, utkání mělo větší náboj. Občas to možná šlo až lehce za hranu, to ale k play-off nepochybně patří a celou sérii to pak trochu vyhrotí.

Viděli jsme mnoho vyloučení, chvílemi se více přerušovalo, než hrálo. Uškodilo to hodně tempu utkání?
Samozřejmě to zápasu uškodí. Nikdo nemá rád, když se více řeší přestupky, než se hraje. Hráči z toho trochu vypadnou a těžko se pak člověk dostává zpět do tempa.

Utkání zlomil gól do šatny, ví Kadlec

Zápas byl vyrovnaný, skóre se přelévalo ze strany na stranu. Jak jste vnímal náročnost utkání?
Jasně, byl to typický zápas play-off, hra se střídavě přenášela z jedné strany kluziště na druhou. Vedli jsme a chtěli jsme výsledek udržet, domácí ale skóre otočili a najednou jsme to byli my, kdo musel zabrat. I přes prohru domácího týmu to pro diváky musel být zajímavý a atraktivní zápas. My jsme moc rádi, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Kde se utkání definitivně zlomilo ve prospěch Slavie?
Myslím, že tím gólem čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Na konci prostřední dvacetiminutovky jsme v krátké době otočili skóre, to bylo podle mě pro utkání zlomové.

Co o výsledku rozhodlo?
Kdybych si měl vybrat mezi bojovností, kvalitou a štěstím, řeknu rozhodně štěstí. Měli jsme prostě a jednoduše více štěstí než Přerov.

Autor Adam Nejedlý
Nepřehlédněte
A-TÝM 9.12.2019

Brož jede na kemp dvacítky před mistrovstvím světa!

I když byl původně jen mezi náhradníky, nedělní telefonát mu změnil plány. Útočník Jaroslav Brož byl dodatečně nominován do širšího kádru dvacítky před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se koná ...

Číst více
A-TÝM 8.12.2019

Rozpis druhé části: Vsetín a Motor v prosinci v Edenu!

Slavia začne druhou část Chance ligy v úterý 17. prosince v Chomutově, do Edenu přijedou do konce letošního roku dva atraktivní soupeři - Vsetín a České Budějovice. Vstupenky na jednotlivé zápasy ...

Číst více
OHLASY 9.12.2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze ...

Číst více
SESTŘIHY 8.12.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Kadaň 4:3

Slávisté v posledním kole první části Chance ligy udolali Kadaň 4:3. Rozhodující trefu zařídil sedm vteřin před koncem kapitán Jan Novák! Podívejte se na sestřih všech gólů.

Přehrát video