13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
2. dubna 2018

Zdeněk Doležal o sezoně: Pro tým dobrá, pro mě trochu rozpačitá

Ačkoliv ho v průběhy sezony hned několikrát zastavilo zranění, patřil v červenobílé sestavě k těm nejlepším. Na jedné straně Zdeněk Doležal sázel branky, na druhé jich spoustu připravil i pro své spoluhráče. Se Slavií sice nedokráčel až na vrchol, přesto podle něj mužstvo uhrálo solidní výsledek. Z osobního hlediska už tak spokojený nebyl. „Z týmového pohledu to byla dobrá sezona. Osobně to byl trochu rozpačitý rok,“ přiznal čtyřiadvacetiletý forvard. A poodkryl i to, zda se znovu objeví v sešívaném dresu.

Slavii před pár dny po prohře s Vary skončila sezona. Jak byste ji zpětně a z pohledu celého týmu zhodnotil?
Sezonu bych zhodnotil tak, že jsme uhráli to, co jsme chtěli. Určitě jsme tajně doufali, že bychom mohli Vary alespoň trochu potrápit a víc se přiblížit baráži, ale to se nepovedlo. Hodně nás to mrzelo, ale tým odehrál, na co měl. Je škoda, že se nám nepodařilo v semifinále uhrát ani jeden zápas, protože jsme na to určitě měli. Ale z týmového pohledu to byla podle mého dobrá sezona. Byly tam sice výsledkové výkyvy, ale odehráli jsme to, co jsme potřebovali a chtěli.

I když vás zastavila zranění, vstřelil jste v sešívaném dresu dvacet branek. Jaký byl uplynulý hokejový ročník pro vás osobně?
Z osobního pohledu to pro mě byl trochu rozpačitý rok. Měl jsem dvě zlomeniny a na taková zranění jsem z minulých let nebyl vůbec zvyklý. Ale když jsem se na přelomu roku uzdravil, byl jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci ke čtvrtému místu. Převažují klady.

34
Tolik bodů zaznamenal Z. Doležal v sešívaném dresu. Vsítil 20 branek a přidal 14 asistencí.

Které období byste z herního hlediska označil jako nejvydařenější?
Přelom roku a leden pro mě byly asi nejlepší. Vyléčil jsme zranění a i s trenérem jsme konečně našli společnou notu. Pak si myslím, že jsem konečně hrál to, na co jsem měl. Do té doby jsem se trochu trápil. Hlavně, že se to nakonec nastartovalo.

Složení jednotlivých útoků se poměrně často měnilo. S kým se vám hrálo nejlépe?
Nemůžu říct, že by se mi s někým hrálo špatně. Samozřejmě tady jsou hokejisté, se kterými si člověk sedne líp nebo hůř. Trenér nás ale víceméně celou sezonu točil. A to mě i trochu mrzelo, protože jsme třeba neodehráli prakticky ani dva zápasy ve stejném složení. Když bych měl ale jmenovat, hrálo se mi dobře třeba s Lukášem Nedvídkem a Lukášem Krejčíkem.

Když na sezonu nahlédneme z opačného úhlu. Na co byste z ní nejraději zapomněl?
Kromě zranění bych nejradši zapomněl na všechny porážky. A asi taky právě na zápas s Kladnem. Kdybychom ho bývali dovedli do vítězství a nedostali minut před koncem gól, třeba bychom ještě uhráli třetí místo. Tam se to docela zlomilo, takže to trošku mrzí.

Chvíle, kdy jste nemohl hrát, byly asi hodně náročné, že? Navíc kvůli zraněním, na která jste nebyl zvyklý.
Bylo to těžké hned z několika důvodů. Samozřejmě jsem chtěl být s klukama na ledě a nešlo to. Navíc jsem odtrénoval celou přípravu na suchu i na ledě a když se začaly hrát přípravné zápasy, zlomil jsem si ruku poprvé. Vynechal jsem takřka všechna utkání, což pro mě nebylo moc dobré, protože jsem byl po přípravě nastartovaný a musel dva měsíce vynechat. Ostatní už mezitím byli rozjetí a já naskočil do rozjetého vlaku.

Pokračování ve Slavii? Asi nezůstanu, říká Doležal

I přesto jste stihl řadu skvělých zápasů. Byly pro vás během roku nějaké momenty, jež se dají označit jako nezapomenutelné?
Určitě by to byl domácí zápas proti Kladnu, se kterým přijel Jaromír Jágr. Ať je to jak chce, proti němu si chce zahrát každý. Navíc bylo vyprodáno a až na smolnou prohru to byl výborný zápas. Pak mi určitě utkvěl duel se Vsetínem, který jsme otočili z 0:4 na 5:4. Skvělé bylo i vyhrané čtvrtfinále s Přerovem.

Zdeněk Doležal si v uplynulé sezoně užil třeba zápas se Vsetínem, který Slavia skvěle otočila.

Do Slavie jste přišel před rokem jako jedna z hlavních posil. Jak jste se sžil s novými spoluhráči a kabinou?
V kabině nebyl žádný problém, byla tady super parta. Z tohohle hlediska jsem byl spokojený.

Letošní sezona pro vás definitivně skončila, kde a jak se chystáte strávit volno?
Určitě budu hodně odpočívat. Přítelkyně už kouká po dovolených a pokud dostane v práci volno, vyrazíme někam do tepla. Na to už se moc těším.

Jak vidíte svou budoucnost v sešívaném dresu. Bude jméno Zdeňka Doležala figurovat na soupisce i v příštím ročníku?
V současnosti už probíhají nějaká jednání. Jak se Slavií, tak s jinými kluby. Spíš si ale myslím, že tu nezůstanu.

Pokud se naplní pravděpodobnější varianta, půjdete takříkajíc o dům dál. Co vám angažmá v Edenu dalo?
Slavia mi dala spoustu nových kamarádů a zkušeností. Zahrál jsem si ve skvělém týmu, v tradičním klubu. Teď uvidíme, co bude dál.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více