Znovuzrozený střelec Krliš: Snad si formu přenesu i do ligy

11.08.2017, David Soumar, Martina Kramerová

Loni potřeboval na dva góly celou základní část, jeden zásah pak přidal v play off. Tříbrankové metě z loňské sezony se už ale Václav Krliš rychle přibližuje. Po třech odehraných přípravných duelech je na dvou úspěšných střelách. Šikovný útočník se trefil i v utkání proti Kladnu, které slávisté i díky jeho zásluze porazili 3:1. Krliš pak mohl být v dobrém rozmaru. „Zbývá jeden gól a dotáhnu loňskou sezonu,“ smál se.

 
 

Třetí zápas v přípravě, třetí výhra. Jak utkání proti Kladnu vypadalo z vašeho pohledu? Začali jsme dobře, vedli jsme 2:0. Pak jsme ale začali zbytečně panikařit. Jak se tam opravoval ten mantinel, to nás malinko zbrzdilo. Naštěstí jsme bojovali. Led nebyl úplně kvalitní. Bylo horko, takže to bylo složitější. Přišla ale hromada lidí, což je paráda – na přátelák slušná návštěva.

Václav Krliš v přípravě zaznamenal už dvě branky. „Cítím se parádně, sebevědomí se zvedne,“ říká.

Jak moc bylo důležité, že jste si rychle vytvořili dvoubrankový náskok. Soupeř byl ve druhé půlce zápasu nebezpečný… Je otázka, jestli jim pomohla ta pauzu, kdy se opravoval mantinel, nebo to zbrzdilo nás. Kdyby k tomu nedošlo, mohli jsme dát další gól. Lepší je vést, než dohánět ztrátu, to je jasné. Naštěstí jsme to ubránili.

Je pro hokejistu taková pauza hodně nepříjemná? Člověk asi vypadne z tempa…
Naštěstí to bylo asi v páté minutě. Tak zahřátí jsme ještě nebyli. Je to ale samozřejmě nepříjemné. Jezdili jsme dokolečka, povídali jsme si mezi sebou. Trochu se protáhnout. Třísla, abychom si něco neutrhli… Příjemné to není.

2
Krliš vsítil proti Kladnu druhou branku utkání, která byla nakonec vítězná. Zároveň se jednalo o jeho druhou trefu v přípravných zápasech.

Dlouho jste vedli o jedinou branku. Bylo těžké držet ten těsný náskok? V čem Kladno kousalo?
Jsou nebezpeční vepředu. Mají tam hráče, co tu ligu hrají už deset let třeba a každý rok dávají hromadu gólů. Patrik ale chytal výborně, kluci před ním zas skvěle bránili. Beci se tam hodně točili. Naskakovat s většími pauzami, to pro ně taky nebylo snadné. Řekl bych, že to bylo spíš o tom, jak jsme to zvládli my, než že by Kladno tolik kousalo.

Ve třech zápasech jste se postavili dvěma celkům. Kladno i Benátky hodně obměňovaly kádr. Dají se ti soupeři nějak porovnat?
Benátky neměly tolik zkušených hráčů. Kladno to má skoro půl na půl. Na ty dva zápasy s Benátkami přijely v podstatě dva jiné týmy. Jak se chtěli ti mladí ukázat, hodně lítali. Proti středočeskému týmu jsem se i já ve svých jednadvaceti cítil jako zkušenější hráč. Je to znát, když jsou v tom týmu vyhranější borci. Jako je to u nás – jsme mladý tým, který má super-zkušené hráče.

Mám toho až po uši, tahám nohy jak z medu

Ve zmíněných zápasech jste zapsal už dvě branky. Cítíte se na ledě hodně dobře?
Zbývá jeden gól a dotáhnu loňskou sezonu. (smích) Škoda, že to není soutěž, že je to jen příprava. Sebevědomí to ale zvedne, cítím se parádně. Na druhou stranu se trochu projevuje i únava, nohy se tahají. Snad si tu formu přenesu i do ligy.

Nyní čeká slávisty turnaj v Přerově. Loňské vítězství budou obhajovat domácí. (foto: hokejprerov.cz)

Předchozí zápas jste hrál ve formaci s Tejralem a Jankovským, proti Kladnu byla vaše pětka zase v jiném složení. Jak se na to díváte?
Proti Benátkám jsem hrál na centru, což jsem hrál poprvé až loni. To tu středových útočníků bylo hodně málo. Musím říct, že se mi tam hraje lépe. Je tam ale víc povinností – i třeba v obranné činnosti. Třeba Venca je ale tak zodpovědný, že mě kolikrát vzadu zastupoval. Tam to ani nebylo o tom, kdo je na centru, ale jen o tom, kdo chodí na buly a kdo stojí ve středu hřiště. Proti Kladnu jsem se zase vrátil na křídlo. Kluci ale umí ten hokej hrát všichni, takže to není takový rozdíl.

Máte asi hodně náročný program. Klasické tréninky, zápasy v přípravě, nyní vás čeká ZUBR Cup. Je to už hodně znát?
Mám toho až po uši, tahám nohy jak z medu. To k tomu samozřejmě patří. (úsměv) Nevím, kolik týdnů zbývá do startu soutěže. Jestli tři nebo čtyři... Do té doby se to ale rozhýbe. Doufám, že se začne ulevovat… Alespoň jsme ale s klukama v zápřahu. I to tmelí partu. Neznali jsme se, přišla hromada nových kluků. Jsme spolu skoro celý den na zimáku, což je paráda pro ten tým. Časem se i rozhýbeme a pak budeme ve skvělé fazóně.

Příští týden vás čeká turnaj v Přerově. To asi bude taky zápřah. Jak se těšíte?
Těším se. Bude tam extraligový tým, celek z EBEL. Na Znojmo jsem hodně zvědavý. V jejich lize, která je hodně ofenzivně laděná, hrají velmi dobře. Vyhlížím i zápasy se Zlínem. Tyhle turnaje jsou speciální. Z jednotlivých bodů vznikne celkové umístění, takovýto formát pamatujeme spíše z mládežnických let.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže