10.kolo, neděle 5.11.2006, Zimní stadion Kladno, Kladno - Slavia
Kladno
2:5(0:0, 1:3, 1:2)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky: Pellarová 1/0, Zajícová 1/0, Szelongová 0/1, Vojáková 0/1, Nováková 0/1 - Studentová 1/1, Jandíková 1/1, Nosalová 1/0, Šťastná 1/1, Manhartová 0/1, Jurčová 1/0, Pekárková 0/1, Ivičičová 0/1. Vyloučení: 13:14. Využití: 2:1. Střely na branku: 25:39.

Slavia: Kalousová - Jandíková, Ivičičová – Dvořáková, Horálková – P.Zelenková, Holešová, Nosálová - Kroutilová, Jurčová, Manhartová - Šťastná, Studentová, Pekárková.

Komentář

Jestliže utkání v Pardubicích bylo charakterizované jako silně motivační, pak utkání na Kladně mělo skutečný říz pořádného derby a určitě se bylo na co koukat a to z pohledu obou družstev.

Slavia přijela do Kladna po nočním cestování z Pardubic, ale na herním projevu to snad nebylo vůbec znát a první třetina byla velkou bitvou kdo z koho. Hrálo se o čelo ligové tabulky.

Slavia opět nastoupila ve velkém tlaku a přestřílela domácí v poměru 13-6. Po hosty byla velkou překážkou i domácí golmanka Nelibová a tak trochu nemohoucnost v zakončení. Naopak z kladenských hodně zlobila Melicheríková. Přesilovky 2-3 bez využití.

Ve druhé třetině pokračuje uzemní a snad i herní převahou hostující Slavia a dostává se tak ve 29. minutě po nádherném sjetí Studentovou a nahrávce Manhartové do vedení 1:0. Využívá přesilovku a zvyšuje ve 32. Minutě po střele Jandíkové na 2:0. Skutečnou lahůdkou je pak ale třetí branka Slavie v 38 minutě. Nosálová projíždí po pravém mantinelu do třetiny Kladna. Pak vyjíždí na osu hřiště a před ní křižuje její dráhu jízdy Šťastná. Klame tak obránkyni Kladna a tím se vytvoří střelecký koridor před golmankou Nelibovou. Nosalová napřahuje a střelou tak 30 cm nad ledem k pravé tyči nedává domácí brankařce šanci a zvyšuje na 3:0. V závěru ale Kladno také využívá přesilovku a snižuje Pellarovou na 1:3.

Ve třetí třetině Kladno střídá brankářku a nastupuje Hůlková. Jiskří se na obou stranách, hra graduje, řada vyloučených, ale z toho všeho těží hosté v 55.minutě, kdy tečuje střelu Pekárkové před brankou Šťastná. Kladno opět snižuje na rozdíl dvou branek v 57.minutě Zajícovou v přesilovce 5-4, ale na konečných a veselých 5:2 pro Slavii upravuje po střele Jurčová za asistence Jandíkové. Utkání skončilo tedy stejným výsledkem jako to první v Kralupech.