Slovan Bratislava
1:1(0:0, 0:0, 1:1)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky: Kapustová (Pravlíková) - Šťastná (Jandíková, Holešová). Vyloučení: 3:6. Bez využití. Zásahy brankářek: Tomčíková 23 - Šmardová 27.

Slavia: Šmardová - Horálková, Pekárková, Bukvová, Herzigová, Navrátilová, Dvořáková - Zelenková, Studentová, Jurčová – Šťastná, Holešová, Manhartová – Jandíková, Ivičičová, Nosálová

Komentář

Pražská Slavia zabojovala a bratislavský Slovan utrpěl v této sezóně a v české ženské hokejové lize první bodovou ztrátu. Nutno však dodat, pokud by ještě Slavia využila všech tzv. tutovek, mohl být bodový zisk úplný a po dvou třetinách si to Pražanky asi zasloužily.

Tímto kolem končí první polovina letošní finálové části a pokud vezmeme v potaz, že první utkání bylo se Slovanem vlastně předehrávka 10.kola, sešly se dva dosud neporažené kolektivy této části.

Hosté z Prahy nasadili od samého začátku velký nápor a dalo by se asi říci, že po dvě třetiny domácí s určitou mírou převahy přehrávali. Nebyl to ten Slovan, který jsme mohli vidět na pražské Slavii.

Nemocnou Kroutilovou nahradila na levém křídle jednoho z útoků Jandíková a trenéři hostí ještě udělali malé korektury ve složení jednotlivých formací. Ze třetího se do prvního útoku na levém křídle posunula Zelenková.

Utkání ale nebylo ve srovnání s tím pražským tak dynamické. Obě družstva se dopouštěla řady nepřesností a i kombinačně to jaksi na obou stranách nepatrně skřípalo. Domácí v tomto utkání většinou hráli ze zajištěné obrany, protože naopak převaha v útoku byla jasně na straně Slavie. Je ale pravdou, že domácí umí řešit situace, když je soupeř dostává pod tlak. Naopak tento prvek v arzenálu zbraní Slavie není ještě tak vypilovaný. A proto, když se naopak Slavia dostane sama pod tlak, tak se to někdy doslova před golmankou Šmardovou "vaří".

Hosté bohužel nevyužívají tři samostatné nájezdy v provedení Šťastné,Nosalové a Jurčové. Tyto nevyužité šance byly v konečném zúčtování rozhodujícím prvkem pro dělbu bodů na Slovanu. Domácí pouze sporadickými akcemi a několika brejky 2-1 ohrozí brankářku Šmardovou, ale tato všechny situace s přehledem řeší. Proto je po dvou třetinách na ukazateli stav 0:0.

Ve 45.minutě, při jedné ze situací ve třetině Slavie, když jeden z obránců vyjede za útočníkem za branku a centr s druhým bekem si nedostatečně pokryjí soupeře před brankou se dobře zorientuje v takové situaci domácí Kapustová (asi nejlepší hráčka Slovanu). Ocitne se sama před Šmardovou, nechá si golmanku Slavie spadnout do rozkleku a pak již bez problémů zavěšuje do odkryté horní poloviny branky Slavie. Hosté jsou pochopitelně z obdržené branky smutní, neb tento výsledek neodpovídal celkovému průběhu hry. Dochází k mobilizaci sil.

Trenéři Slavie stahují hru na dva útoky a zadní pozice zajišťují dobře sehrané Bukvová - Herzigová a nová dvojice Jandíková - Dvořáková. A jakoby přes kopírák s brankovou situací v utkání na Slavii, dostává v 56.minutě na útočné modré čáře přihrávku Iva Jandíková. Celkem bez přípravy posílá kotouč do skrumáže před domácí Tomčíkovou a tam se po teči prosadí dobře postavená Šťastná. Je vyrovnáno na 1:1, ale protože ještě v 58.minutě posílá hlavní rozhodčí Jonák Slavii do „čtyř“(???), není již čas a možnost na úpravu výsledku a tak se tito letos dva velcí soupeři rozchází smírně dělbou bodů.

Ohlasy trenérů

Karel Manhart (Slavia): "K odvetnému utkání jsme jeli na Slovan vyhrát. Velice dobře jsme zvládli dvě třetiny, kde jsme měli herní převahu, ale nevyužili jsme jí ke vstřelení branek. Bohužel jsme ani nezúročili tři samostatné nájezdy a to později rozhodlo o celkové remíze. Ve třetí třetině se naše hráčky snažily utkání rozhodnout a tato přemíra snahy zapříčinila některé taktické chyby. Jednu z takových pak Slovan využil ke vstřelení vedoucí branky. Byli jsme ještě schopni reagovat vyrovnávací brankou, ale to bylo v závěru z naší strany všechno a myslím, že jsme tak nechali v Bratislavě zbytečný bod. Měli jsme vyhrát."