19.kolo, pátek 2.11.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Havířov
3:0(0:0, 3:0, 0:0)
Havířov

Branky a nahrávky: 22. Beránek (Vokál), 27. Drbohlav (Doležal), 32. Kachlík (Sklenář). Vyloučení: 10:5, naví Vydra (HAV) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Slavia: Furch - Beránek, Mazanec, Veselý, Horváth, Drbohlav, Soldán, Moščic, Křišťan, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Freisler, Fára, Sklenář, Kachlík, Vokál, Česnek.

Havířov: Šimko - Kudláček, Vydra, Krutil, Zimmer, Kopel, Jindřich, Hruška, Jurčík, Blucha, Maruna, Šoustal, Říčka, Wrobel, Lukaštík, Majerek, Marysz, Klimša, Haas, Mikula, Bacul

Do souboje juniorské extraligy mezi týmy pražské Slavie a havířovských Pantherů nastoupil aktivněji první jmenovaný, domácí celek. Hned v první minutě se pokoušel tečovat Horváthovu střelu Kamil Malárik, hostující brankář byl ale rychlejší. Koncem šesté minuty padlo první vyloučení v utkání. Za podražení se šel na trestnou lavici posadit domácí Jakub Kachlík za podražení. Hosté nedokázali početní výhodu proměnit ve svůj prospěch. Do konce úvodní dvacetiminutovky poslali muži ve vězeňském oblečení postupně tři hráče na trestnou lavici. Všechny tři ze strany Pantherů. Bílo-červení se tak dostali do útočného tlaku, ale ani celkem šest minut v početní převaze jim nepomohlo k zisku první branky zápasu.

Vzhledem k tomu, že poslední vyloučení v předchozí třetině padlo třicet vteřin před jejím koncem, nastoupili domácí s jedním juniorem v poli navíc. Nastolený trend havířovského vylučování trval i po přestávce. Necelé dvě minuty po začátku druhé třetiny šel pykat za crosscheck Jan Maruna. V tu chvíli nejspíše došla Beránkovi při pohledu na počet nevyužitých přesilovek trpělivost a rozhodl se s tím něco dělat. V čase 22:21 poslal střelou od modré v početní výhodě Jaroslav Beránek puk za záda Marka Šimka. Sekundoval mu při tom a asistenci si připsal Jakub Vokál. Hosté se z této gólové lekce ale nepoučili, a o čtyři minuty později si připsal dvě trestné minuty Vydra za podražení. Domácí se však poučili. Přišli na to jak je lehké skórovat během přesilovky. Toto vyloučení potrestal Antonín Drbohlav. On i tři jeho kolegové z útoku se doslova nacpali před branku hostů, se čtveřicí silných útočníků před vlastní bránou nedokázali soupeřovi obránci hnout. Asistenci si připsal Tomáš Doležal. 63 vteřin na to si vyžádala střídačka hostů oddechový čas, během něj se odebral do šaten Radim Haas s nejspíše zlomenou levou rukou. Tým Slavie při chuti ze dvou vstřelených gólů nezahálel, a v poslední třetině skóroval po třetí. Spolupráce dvou Jakubů. Za brankou postavený Jakub Sklenář nasměroval puk na Jakuba Kachlíka. Druhý jmenovaný svou střelou sejmul brankářovu flašku zespoda a zvýšil tím náskok svého týmu o tři góly. Domácí si vyzkoušeli i dvojité oslabení. Ve 36. minutě byl vyloučen Beránek za držení protihráče, a ve 37. minutě ohodnotili rozhodčí zmatek před domácí střídačkou jako přestupek s názvem příliš mnoho hráčů na ledě, na trestnou lavici se posadil Doležal. Hosté nedokázali ani v této situaci protlačit puk přes skvěle bránícího Dominika Furcha. Na konci druhé třetiny svítil na informační světelné tabuli stav 3-0.

Do závěrečné části hry nastoupily oba týmy opatrně, bez snažily se hrát čistě, bez vyloučení a také bez gólů. To začali porušovat hráči Havířova. Ve 47. a 51. minutě se nechali vyloučit Zimmer a Klimša, tím úplně zhatili šance svého týmu na vstřelení alespoň jednoho gólu. V 55. minutě poslal rozhodčí na trestnou lavici po jednom hráči na každé straně, Klimša a Drbohlav si šli sednout za hrubost. Celý zbytek zápasu už ani jeden z brankářů nebyl nucen vytahovat ze své sítě puk. Zápas proto skončil přívětivě pro domácí, poměrem 3-0 a pro Dominika Furcha vychytanou nulou.