9.kolo, pátek 3.10.2008, Zimní stadion Eden, Slavia - Vítkovice
3:1(1:1, 1:0, 1:0)
Vítkovice

Branky a nahrávky: 2. Adam Chlapík (Kadlec), 27. Ladislav Hruška (Kadlec), 60. Jakub Kadlec (Hellar) - 14. Martin Matušík (TS). Vyloučení: 5:6, navíc Stránský 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Jebavý - Frodl, Nepomucký. Diváci: 236.

Slavia: Dlouhý - Jeník, Hruška, Rittig, Krejčí -C-, Růžička, Nedomlel, Semrád, Novák - Tůma, Müller, Hertl, Cikánek -A-, Chlapík, Kotyra, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec -A-, Hellar.

Vítkovice: Mrázek - Kovář, Hudáček, Klímeček, Pastor -A-, Pavelka, Hanulík, Žvátora -A- Řehák -C-, Kilnar, Staromann, Grubr, Šebesta, Matušík, Celner, Stránský, Kameníček, Holý, Mareček.

Domácí hokejisté zahájili zápas nejlepším možným způsobem – gólem. Po 66. vteřinách od úvodního vhazování se trefil přesně nejmladší hráč na ledě - Adam Chlapík, asistenci si připsal Jakub Kadlec. V šesté minutě si dal nejproduktivnější hráč hostů nucenou desetiminutovou pauzu zaviněnou jeho nesportovním chováním. Ve 14. minutě se řítil na Dlouhého branku osamocený Matušík, ale na své cestě k bráně byl zastaven nedovoleným způsobem, což mělo za následek trestné střílení. V souboji jeden na jednoho byl nakonec lepší hráč v tmavších barvách - Martin Matušík. V poslední minutě úvodní třetiny se dostal do šance Hertl, vše ale skončilo posunutou bránou. K samotnému závěru třetiny byli vyloučeni dva hráči na straně hostů – Klimíček a Matušík za krosček a napadené.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s dvěma dorostenci na ledě navíc. Vítkovičtí hráči dokázali proč patří jejich tým do první trojky letošní dorostenecké extraligy a dvojité oslabení úspěšně ubránili. Další zvrat utkání nastal v čase 16:08. Za záda hostujícího Mrázka dostal gumový kotouč domácí obránce Ladislav Hruška, již svou druhou asistenci si připsal Kadlec. Zhruba v polovině utkání měli na svých hokejkách obrovskou šanci domácí hokejisté. Celé útočné trio Tůma, Moravec, Műller se hrnulo s pukem na branku hostů. hostující brankář byl tentokrát bezchybný.

Stejně jako do druhé, i do třetí třetiny vstoupili domácí hráči v početní výhodě, tentokrát pouze s jedním hráčem navíc. Vítkovičtí dorostenci se snažili srovnat skóre zápasu a během závěrečných dvaceti minut si vypracovali slušný počet gólových šancí. Překonat Dlouhého se ale do konce utkání nikomu nepodařilo. Navíc domácí přidali další branku. V poledních vteřinách si přidal ke dvěma asistencím i jednu branku Jakub Kadlec.