12.kolo, sobota 16.10.2010, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
4:1(1:1, 1:0, 2:0)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky: 16. Slovák (Kucsera, Prokop), 38. Walker (Kolouch), 46. Kucsera (Richter), 50. Kuscera (Pociecha, Žvátora) - 4. Slavíček (Poletín). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Vítkovice: Taťák - Pavelka, Kovář, Pociecha, Žvátora, Klimíček, Koziol, Prokop - Šebesta, Walker, Vrána, Řehák, Galajda, Kolouch, Slovák, Mareček, Maliník, Richter, Kucsera, Herman

Slavia: Dlouhý - Semrád, Krejčík, Okuliar, Šteiner, Příhoda, Jaškin, Mavrajanidis, Wszolek, Vögel, Poletín, Slavíček, Klhůfek, Hellar, Kejdana, Müller, Suchánek, Koubek, Hrouda, Hertl

Komentář

Slávisté začali dobře a už po třech minutách se dostali do vedení. Poletín v přesilovce přiťukl Bohumilu Slavíčkovi a ten vymetl horní roh Taťákovy klece. 0:1.

Domácí byli ovšem o něco aktivnější a ještě do konce první třetiny stačili rovněž z přesilové hry vyrovnat. V čase 16.00 minutě překonal nadvakrát Dlouhého Petr Slovák. 1:1.

Hra se poté vyrovnala a bojovalo se hlavně o střední pásmo. Dvě a půl minuty před druhou sirénou však dostal do vedení Vítkovice Nathan Walker, když dorazil Kolouchovu střelu poté, co domácí drželi svého soupeře dlouhou dobu pod tlakem. 2:1.

Slávisté se sice snažili se zápasem ještě něco udělat, ale dobře organizovaná vítkovická obrana jim nedovolila vyrovnat. Naopak Dlouhý musel ve 46. minutě po nečekané střele Lukáše Kucsery lovit puk ze své sítě potřetí. 3:1.

Navíc o tři minuty později definitivně zhatil všechny naděje Slavie opět Lukáš Kucsera, který zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci domácích. 4:1.

Svěřenci trenéra Vebera už se pak na nic nezmohli a museli tedy skousnout 3. porážku v sezoně.