48.kolo, sobota 5.2.2011, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
2:7(0:4, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Žvátora (Slovák, Hudeček), 42. Slovák - 3. Moravec (Hertl), 9. Klhůfek (Warneke), 10. Vogel (Hertl), 12. Klhůfek (Mavrojanidis), 21. Jeník (Knot, Klhůfek), 45. Vogel (Palaščák, Jeník), 56. Semrád (Wszolek). Rozhodčí: Škrobák - Štěpán, Adamec. Vyloučení: 6:8 navíc Včísláka 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Vítkovice: Bartošák - Pavelka, Kovář, Hruzík, Klimíček, Prokop, Žvátora, Pociecha, Koziol - Vrána, Řehák, Včíslák, Richter, Hudeček, Galajda, Slovák, Plášek, Kilnar

Slavia: Dlouhý - Příhoda, Jaškin M., Jeník, Růžička A., Knot, Warneke, Semrád - Muller, Hertl, Hellar, Suchánek, Kejdana, Mavrojanidis, Palaščák, Moravec, Tomek, Wszolek, Vogel, Klhůfek

Slavia do zápasu vlétla s plnou vervou a po devíti minutách vedla už 3:0. Trefili se Tomáš Moravec, Pavel Klhůfek a Filip Vogel.

Domácí byli vývojem zápasu značně zaskočeni a zareagovali střídáním brankářů.Taťák vystřídal Bartošáka, který si sáhnul na puk prakticky jen, když ho vyndával ze své sítě. Ani jeho kolega se ovšem ani nestačil zahřát a hned po dvou minutách inkasoval. Po souhře s Mavrojanidisem přidal svůj druhý gól večera Pavel Klhůfek – 0:4.

Slávisté neměli s Vítkovicemi slitování ani ve druhé třetině. V čase 20:51 zvýšil už na 5:0 střelou od modré čáry Štěpán Jeník. Domácí se dočkali až za dalších pět minut. Podobně jako před chvílí Jeník skóroval i vítkovický Michal Žvátora 1:5.

Krátce po druhé pauze se domácí přiblížili Slavii na tři góly zásluhou Petra Slováka a zdálo se, že se pokusí zápas ještě zdramatizovat. Veškeré vítkovické naděje utnul tři minuty poté Filip Vogel, který po parádní kombinaci s Jeníkem a Palaščákem zvýšil vedení Slavie na 6:2.

Definitivní podobu výsledku dal čtyři minuty před koncem Tomáš Semerád, který si pohrál s domácí obranou a prudkou střelou pečetil na konečných 2:7 z pohledu domácích Vítkovic.