23.09.2005, Petr Hovorka, Michael Mareš

Další domácí exhibice

Slávisté si upevnili vedoucí příčku v tabulce po jasném vítězství nad Vítkovicemi. První gól vstřelil v 6. minutě Dlouhý, po Vlasákově ideální přihrávce. Právě Tomáš Vlasák odehrál skvělé utkání a připsal si čtyři body za gól a tři nahrávky. První vychytanou nulou se může pyšnit i domácí brankář Petr Franěk, který podal opět spolehlivý výkon.

 
 
6.kolo, pátek 23.9.2005, Sazka Arena, Slavia - Vítkovice
Slavia
Slavia
7:0(2:0, 1:0, 4:0)
Vítkovice
Vítkovice
 

Branky a nahrávky: 6. Dlouhý (Vlasák), 19. Vlasák (L.Havel), 36. Žižka (Beránek, Duda), 47. Divíšek (J.Novák, Vlasák), 53. Vondrka (L.Havel, Divíšek), 54. Bednář (Vlasák, Divíšek), 55. Sup (Sobotka, Kadlec). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 3 690. Průběh utkání: 7:0.

 

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - Hruška, Vlasák, Dlouhý - L.Havel, Sobotka, Vondrka.

Vítkovice: Pinc (47.Kameš) - Kuboš, Philipp, Jurečka, Hudec, Jasečko, Chmelíř, Dresler, Gulaši - Krenželok, Burger, Štefanka - Hubáček, Šimíček, Irgl - I.Padělek, R.Procházka, Káňa - Köhler, Hulva, Tomášek.

 
 

Komentář

Kdo se ze slávistických fanoušků těšil na to, jak Slavia na soupeře vlítne, musel být nutně zklamán. Nejenže se žádný nápor domácích nekonal, ale naopak byl to soupeř, kdo na domácí vlítnul, jako kdyby se hrálo ve Vítkovicích a ne v Sazka Areně. Hned zahajovací pětka hostů se usadila před Fraňkovou brankou a domácím více než 40 vteřin zle zatápěla. Již první šance Juraje Štefanky a Lukáše Krenželoka zaváněla gólem, vůbec útočné trio Štefanka, Burger, Krenželok, podporované ze zadu Radkem Philippem a Petrem Kubošem, Slavii pořádně přitlačilo. Mimochodem, první a druhé střídání bylo jako přes kopírák, ale s tím rozdílem, že druhé střídání patřilo naopak domácím, kteří na oplátku přimáčkli Vítkovice v jejich obranném pásmu. Zhruba půlminutu svírali Sup, Divíšek a Bednář soupeře v jeho obranném pásmu, ale gólu se ani tentokrát diváci nedočkali. Ale jinak prvních pět minut zápasu patřilo hostům, domácím však buď přálo štěstí, a když už ani to ne, tak v brance domácích stál výborný Petr Franěk. Nebýt jeho, mohlo to být klidně po pěti minutách hry 0:3. Ale prvním, kdo se radoval ze vstřeleného gólu, byli nakonec domácí. Z brejku (5.05) se podařilo Radkovi Dlouhému za asistence Tomáše Vlasáka poprvé v zápase skórovat – 1:0.

Že gól postaví domácí na nohy? Ani náhodou, tím, kdo byl, obrazně řečeno, na koni, byli paradoxně hosté, a tak řadu ošemetných situací před domácí brankou musel buď, s přehledem sobě vlastním, řešit Petr Franěk, nebo domácí obránci, a to i za cenu zakázaného uvolnění. A tak to šlo až do začátku desáté minuty, kdy se domácí konečně dostali ze sevření a hned na to zvonila tyč Pincovy branky. Reakce domácích hráčů, kteří už viděli puk v brance, byla tak spontánní, že se už v Areně začalo i stmívat jako při gólu. Druhá polovina první třetiny byla již, alespoň co do šancí, poměrně vyrovnaná, za zmínku snad stojí například Kadlecova dělovka, nebo Hubáčkova dorážka, ale jak Marek Pinc, tak i Petr Franěk byli na svých místech. A tak přišla 19. minuta a první využitá přesilovka domácích. Kubošovo vyloučení za vysokou hůl zužitkoval Tomáš Vlasák, kterému při tom asistoval Lukáš Havel – 2:0.

Do druhé třetiny už Slavie nevstoupila tak vlažně, jako do té první, bojovností vynikal především Radek Duda, který se hned v čase 21.19 za Pincovou brankou s Markem Černoškem pošťuchoval tak dlouho, až to rozhodčí Smeták nevydržel a oba kohouty na dvě minuty vyloučil. První polovina druhé třetiny byla nahoru-dolů, oba týmy se dostávaly snadněji do šancí než v první třetině. Tak například v čase 22.13 střílel z úhlu Lukáš Chmelíř, ale pozorný Franěk jeho střelu chytil, o několik vteřin později zase Petr Kadlec šikovně přistrčil Davidu Hruškovi, ale ten už neměl čas na zakončení. Slávisté hráli ve druhé třetině o poznání aktivněji, hýřili nápady. Myšlenka například nechyběla Beránkově akci, kdy přistrčil do tandemu Radku Dudovi, ale ani ten, ani Michal Vondrka, puk nezpracovali. Změnu skóre nepřinesla ani dvouminutová přesilovka při vyloučení Lukáše Chmelíře za držení. Postupně si na urputné obranné hře soupeře vylámali zuby Divíšek, Vlasák, Bednář, Beránek, Duda či Hruška, slušný tlak si vytvořili i „mladíci“ Vondrka, Sobotka a Dlouhý spolu s obránci Žabkou a Drtinou, ale ani ti na Pince nevyzráli. Bez využití zůstala i střela Divíška přes obránce (v čase 29.07), neuspěl ani velmi aktivní Michal Sup, kterému se s přispěním Jaroslava Bednáře podařilo proháčkovat až před Pince, ale finální přihrávku mu sebral soupeř.

V šancích se ocitli také Radek Dlouhý (30.21) respektive Josef Beránek s Radkem Dudou (31.01), kteří dokonce jeli dva na jednoho, ale skóre se opět ne a ne měnit. Stejně tak jako po Sobotkově dělovce (31.40). Zato znovu přišla Dudova chvíle, na konci dvanácté minuty druhé třetiny šel spolu s Philippem pykat na dvě minuty za sekání, ale ani hra čtyři na čtyři změnu na ukazateli skóre nepřinesla. V čase 32.25 se naopak vyznamenal Petr Franěk, když chytil Jasečkovu dělovku od modré. Hned vzápětí přišel Tomáš Divíšek po jasném faulu o puk a rázem bylo před Fraňkem horko. Ale ani Radek Procházka, ani Ivan Padělek na Fraňka nevyzráli. V šanci se ocitl i Jakub Hulva, ale ani ten nadvakrát Fraňka nepřekonal. Utkání dospělo do 15. minuty, kdy byl vyloučen Radek Philipp za napadení. Ani ne za minutu byla přesilovka využita. Josef Beránek našel zcela volného Tomáše Žižku a ten se v takových případech nemýlí – 3 : 0. Zbytek druhého dějství se víceméně odehrál v režii hostů. Nejprve si dvě minuty odseděl Divíšek za podražení, poté společně dvě minuty na trestné lavici "trávili" Radek Dlouhý s Jiřím Burgrem, a nakonec minutu a čtyřicet čtyři vteřin před druhým klaksonem usedl na trestnou lavici i Vladimír Sobotka. Ale hosté ani jednu z nabídnutých přesilovek nevyužili.

Třetí třetinu začala Slavia ve čtyřech, už ale po šestnácti vteřinách se z trestné lavice vrátil Vladimír Sobotka. I další přesilovka hostů tak zůstala nevyužita. Ale hosté se namlsali. Těch několik posledních minut druhé třetiny, kdy díky rozhodčímu Smetákovi hráli jakousi permanentní přesilovku, je psychicky zvedlo. Ještě dlouho po návratu Sobotky z trestné lavice zůstali usazeni v obranném pásmu domácích a stříleli jako u Verdunu. Ale výborný Petr Franěk jim opět nedal šanci. Naopak zahrozilo na druhé straně, to když aktivní Sobotka našel v brejku Havla, ale ten na Pince nevyzrál. Hra Slavie začínala nabírat na obrátkách, už pátá minuta poslední třetiny naznačila, že Slavie nepovažuje výsledek 3:0 za konečný, ale to by musel mít Marek Tomica přesnější mušku. Zívala na něj takřka prázdná brána (44.18), ale netrefil se ani on, ani před ním Radek Duda.

Výborně si počínali v čase 44.48 i Divíšek s Bednářem a Supem, ale ani posledně jmenovaný neskóroval. Gól visel ve vzduchu. Když Jan Dresler zahákoval ve vyložené pozici Radka Dlouhého a na led nastoupilo trestné komando – útok Bednář, Divíšek, Vlasák - a za 46 vteřin rozhodčím nabídnutou šanci využilo. Jan Novák od modré vypálil a Tomáš Divíšek pohodlně za doklepl za Pincova záda – 4 : 0. Pinc odešel z branky a na jeho místo nastoupil Jaroslav Kameš, ten hned za necelou minutu čelil nájezdu Tomici s Beránkem. V polovině 49. minuty vyloučil rozhodčí Smeták Michala Supa za hru vysokou holí, ale domácí hosty prakticky k ničemu nepustili. Až o čtyři minuty později se do šance dostal Zbyněk Irgl, ale pozorný Franěk jeho šanci zlikvidoval. S přibývajícími minutami se ze zápasu stal boj o první letošní Fraňkovu nulu. Postupně si Fraňkovi vylámali zuby Radek Procházka, Lukáš Chmelíř či Tomáš Káňa. Ale jak se říká, nedáš – dostaneš. Střídající Divíšek vypíchnul na slávistické modré obránci puk, nahrál Havlovi a ten do brejku Michalu Vondrkovi – 5 : 0.

Hosté byli zralí na ručník, kupili chybu na chybu, hráli podrážděně. Za napadení odešel na začátku 54. minuty na trestnou lavici Bedřich Kohler a ještě se ani nestačil pořádně rozkoukat a už se z ní zase vracel. Trestnému komandu tentokrát stačilo na vstřelení gólu pouhých 25 vteřin. Vlasák našel před brankou volného Bednáře a bylo to rázem 6 : 0. Gól hosty evidentně srazil do kolen, do konce zápasu se už nevzpamatovali. Hned vzápětí si Kadlec se Sobotkou a Michalem Supem ze soupeřových hráčů udělali slalomovou dráhu a udeřili posedmé - 7 : 0. Boj o první letošní nulu Petra Fraňka vyvrcholil na konci 56. minuty, to když hostující útočník dotlačil puk i s brankářem do branky, ale branka nakonec rozhodčím Smetákem po konzultaci s videorozhodčím uznána nebyla. Domácí mohli začít slavit, nebýt ovšem Supova vyloučení v 59. minutě. Ale Petr Franěk si nulu již nenechal vzít. Byly to jeho vteřiny, tu vystrčil beton, tu zase lapačku a v poklidu dovedl domácí k nejvýraznějšímu letošnímu vítězství.

Statistický koutek

Statistiky zpracoval: Jan Beneda
Střely na bránu + mimo
Slavia Vítkovice
Bednář 3+1
Beránek 3+1
Červenka 0+0
Divíšek 5+1
Dlouhý 2+2
Drtina 1+0
Duda 3+1
Graňák 1+0
Havel L. 2+0
Hruška 3+1
Kadlec 2+0
Kolařík 2+0
Novák J. 3+3
Sobotka 2+1
Sup 4+2
Tomica 1+2
Vlasák 3+2
Vondrka 2+1
Žabka 1+2
Žižka 2+0
celkem 45
17, 11, 17
Burger 3+1
Chmelíř 4+1
Dresler 3+0
Gulaši 1+0
Hubáček 1+1
Hudec 0+0
Hulva 2+2
Irgl 3+0
Jasečko 4+1
Jurečka 1+1
Káňa 1+1
Krenželok 1+0
Kuboš 1+1
Köhler 1+0
Padělek I. 1+2
Philipp 1+0
Procházka R. 1+0
Šimíček 2+1
Štefanka 2+1
Tomášek 3+0
celkem 36
11, 11, 14
Přesné + mimo a zblokované
Všechny pokusy celkem
Všechny pokusy po třetinách
Statistika vhazování
Slavia Vítkovice
Beránek 9+8
Divíšek 15:10
Sobotka 6:12
Tomica 0:1
Vlasák 4:8
celkem 34:39
úspěšnost 46,57 %
Třet.: 9:11, 13:11, 12:17
Burger 15:7
Hubáček 2+0
Hulva 5:5
Köhler 2:2
Padělek I. 1+1
Procházka R. 6:9
Šimíček 7+10
Štefanka 1+0
celkem 39:44
úspěšnost 53,43 %
Třet.: 11:9, 11:13, 17:12
Brankáři
Slavia Vítkovice
Franěk 100 %
zásahy 36
góly 0
Pinc 89,19%
zásahy 33
góly 4
Kameš 62,50%
zásahy 5
góly 3
Nejlepší hráči
Slavia Vítkovice
DIVÍŠEK
Franěk
Vlasák
JASEČKO
Tomášek
Burger

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "My jsme spokojeni s hrou i s výsledkem. Ukázalo se ale, jak může být sport krutý a někdy šťastný. Průběh utkání vůbec neodpovídá zápasu. Vítkovice hrály dobře, měly šance, ale góly jsme dávali jen my."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Výsledek vypadá dost hrozivě, ale polovinu zápasu jsme byli Slavii vyrovnaným soupeřem a měli i šance. Bohužel jsme totálně selhali v koncovce a chyběla nám trochu i vůle, srdce, že jsme v závěru utkání odevzdali. Podle výsledků to vypadá, že nám Slavia moc nesedí, hlavně venku, ale hráči se s tím musí vypořádat. Když to ale někdo v hlavě má, tak je těžké s tím něco udělat."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"