29.11.2008, Ondřej Kalát

Dorostenci doma vydřeli vítězství nad Olomoucí

Slávistický dorost v pátek 28.listopadu přivítal v Edenu hokejisty Olomouce. Velmi vyrovnaný zápas nakonec Pražané zvládli, přestože prakticky celý zápas tahali za kratší konec provazu. Na začátku třetí třetiny ještě prohrávli 2:3, ale poté začal úřadovat Michal Hellar, který dvěma góly v závěru rozhodl o vítězství Slavie v poměru 4:3.

23.kolo, pátek 28.11.2008, Zimní stadion Eden, Slavia - Olomouc
4:3(1:1, 1:2, 2:0)
Olomouc

Branky a nahrávky: 20. Hruška(Veber), 27. Jaškin(Hellar), 45. Hellar(Jaškin), 60. Hellar(Novák) - 6. Králík, 21. Králík, 34. Husák(Konečný. Rozhodčí: Vlach O. - Krátký J., Komárek V. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 242.

Slavia: Mouček - Šteiner, Jeník, Hruška, Rittig, Semrád, Novák - Tůma, Muller, Hertl, Janoušek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar, Veber

Olomouc: Lukáš – Vondra, Škůrek, Jergl, Kvapil, Brandýs, Schejbal – Kebza, Kunce, Konečný, Husák, Zítka, Králík, Boček, Koryčanský, Machala, Novotný, Kostelník, Lehačka, Zona

První třetina přinesla opatrný hokej. Obě mužstva čekala na chybu soupeře a nedokázala si vytvořit téměř žádné šance. Přesto byli diváci svědky dvou branek. V 6. minutě se po samostatně akci prosadil olomoucký kapitán Lukáš Králík. 0:1.

Asi půl minuty před koncem prvního dějství se Slavii podařilo z ojedinělé šance vyrovnat. Ladislav Hruška navíc skóroval s notnou dávkou štěstí, když se jeho střela odrazila od tyčky do zad hostujícího brankáře a teprve potom skončila za brankovou čarou. 1:1.

Do druhé třetiny doslova vlétla Olomouc a už po 17vteřinách se opět mohla radovat z vedení. Druhou branku v zápase si připsal Lukáš Králík. 1:2.

Ve 27.minutě Pražané opět srovnali krok. Dmitrij Jaškin šikovně zasunul puk zpoza branky a hrálo se prakticky od znova. 2:2.

Nicméně ani tentokrát nevydržel nerozhodný stav příliš dlouho. V čase 33.20 hosté potřetí v zápase vedli. David Konečný poslal nádhernou žabičku před domácího brankáře Moučku, kde číhal Stanislav Husák, pro kterého už nebyl problém skórovat. 3:2.

Úvod třetí třetiny se nesl v duchu slávistické snahy o vyrovnání. To přišlo v 45.minutě. Třetí branku sešívaných vstřelil v oslabení po pěkné individuální akci Michal Hellar. 3:3.

Chvíli před koncem mohl rozhodnout slávistický útočník Tomáš Moravec. V situaci tváří v tvář hostujícímu brankáři Janu Lukášovi však neuspěl.
To, co se nepodařilo Moravcovi, vzápětí napravil Michal Hellar. 16 vteřin před závěrečnou sirénou totiž pohotovou dorážkou stanovil konečný stav zápasu na 4:3.

V napínavém duelu nakonec díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině zvítězila domácí Slavia. Olomouc, ačkoli měla po většinu zápasu utkání ve svých rukou, odjíždí domů s prázdnou.