27.10.2018, Tomáš Pauček

Dorostenci přestříleli Energii, ta uspěla v nadstavbě

Po noepovedemé první třetině si dorostenci smsli na karlovarské Energii. Zejména třetí třenina mladým slávistům vyšla na jedničku, když v ní dokázali nasázet pět gólů, v celkovém součtu svého soupeře přehráli poměrem 8:4. Ten si z Edenu odváží alespoň bod za výhru v prodloužení. Hattrickem se na vysokém vítězství podílel Šimon Slavíček.

12.kolo, sobota 27.10.2018, Zimní stadion Eden, Slavia - Karlovy Vary
8:4(1:2, 2:0, 5:2 - N 0:1)
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 3. Malínek (Brummel, Altrichter), 29. Slavíček (Hofmann, Hamršmíd), 35. Altrichter (Brummel, Hofmann), 43. Čech (Dráb, Greguss), 49. Slavíček (Hamršmíd, Kluch), 49. Čech, 53. Altrichter (Brummel, Čech), 58. Slavíček (Hamršmíd, Hofmann) – 6. Rymon (Houdek, Šmajda), 19. Matas (Vogel), 56. Matas (Houdek), 56. Matas (Blecha), 63. März (Rymon). Rozhodčí: Macák – Kovář, Nekvapil. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 44. Střely na branku: 50:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5.

Slavia: Janura (20. Pittr) – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Hamršmíd, Vymětal

Karlovy Vary: Kubát – Petretič, Houdek, Hohl, Vogel, Roček – Hrůša, Šmajda, Blecha, Bubanec, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Varvařovský

Sešívaní přitom do utkání vstoupili výborně. Outsidera zápasu hned v úvodu zatlačili a krátce po úvodním buly se ujali vedení zásluhou přesné střely Vojtěcha Malínka. Energie nicméně krátce před koncem šesté minuty po hrubici v rozehrávce srovnala prostřednictvím Dominika Rymona , opařené slávisty pak ještě dorazila branka Ondřeje Matase krátce před první sirénou.

Do druhé části vstoupili domácí podstatně koncentrovanější a dovolili Západočechům naprosté minimum. Naopak sami ostřelovali Kubáta ze všech pozic a za svou útočnou snahu byli odměněni. Šance Altrichtera a Skoupého ještě hostující gólman pokryl, na dorážku do prázdné klece v podání Šimona Slavíčka až však dosáhnout nemohl.

Ještě veseleji bylo na domácí střídačce krátce po polovině zápasu. Jakub Altrichter se oklepal z nepříjemného nárazu do mantinelu a po krásném úniku a ještě krásnější kličce vrátil Slavii vedení. To mohlo nabýt ještě vyšších hodnot v samotném závěru periody, proti Hamršmídovi se ale famózním zákrokem zaskvěl Kubát, čtyři vteřiny před sirénou pak rozezvučel jen spojnici právě Altrichter.

Třetí perioda se proměnila v jedny velké střelecké závody. Ty odstartoval Aleš Čech, jenž z bezprostřední blízkosti uklidil perfektní Drábovu přihrávku k tyči, na druhé straně po pěti minutách hry kontroval Ondřej Matas z rychlého protiútoku.

Slávistickou dominanci podtrhl výstavní vlastenec

Slávisté nicméně měli mnohem více ze hry a Kubát se zapotil mnohem více než Pittr, který v brance sešívaných po první třetině nahradil Januru. Definitivní pojistka přišla ve 49. minutě, kdy se ekipa z Vršovice trefila hned dvakrát v rozmezí 22 vteřin. Nejprve si Šimon Slavíček poradil se všemi obránci a na závěř překonal i Kubáta, ten pak o chvíli později jen sledoval, kterak jeho spoluhráči absolutně nezvládli signalizované vyloučení.

V něm totiž padl zřejmě nejkurióznější gól roku. Energetici si vyměnili příliš prudkou a nepřesnou přihrávku, která se odkutálela přes celé hřiště až do opuštěné brány a odstartovala slávistický gejzír radosti. Bizarnost momentu podrthuje zejména fakt, že byl gól připsán Aleši Čechovi, jenž byl zároveň pachatelem signalizovaného přestupku a z radující se skupinky Pražanů odjel rovnou na trestnou lavici.

Tam ho po dvou minutách doplnil karlovarský Botoš, který mohl jen bezmocně sledovat, kterak Jakub Altrichter po pohledném sólu zvyšuje už na 7:3. Jiskřičku naděje ještě pro hosty vykřesal Ondřej Matas, jenž využil hrubice ve slávistické rozehrávce a zkompletoval hattrick, on ani jeho spoluhráči už ale další branku přidat nedokázali a naopak ještě jednou inkasovali – dvě minuty před koncem rovněž svým třetím gólem v utkání korunoval vysoké vítězství Slavie Šimon Slavíček.

Alespoň bod urvali Západočeši v prodloužení. To trvalo přesně dvě minuty a jediná vážnější akce skončila gólem. Lukáš März dostal při přečíslení dvou na jednoho puk přesně na hokejku a tváří v tvář prázdné brance se nemohl mýlit.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Od začátku hodně rychlé utkání, kde se nám kromě platonické první třetiny dařilo být hodně v pohybu a přebruslit soupeře. Jsme rádi, že se nám to povedlo zlepšit od minulého domácího zápasu se Spartou, už na Kladně to bylo dobré, byť jsme tam prohráli. Sice jsme tu první třetinu prohráli, ale to se stává, věřili jsme, že když nám vydrží ten pohyb a půjdeme si za svým, že dokážeme ten zápas otočit. To se povedlo, jediné co nás tak mrzí je, že jsme ztratili čtvrtý bod v nadstavbě."

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Z naší strany byla dobře odehraná jen první třetina, zbytek zápasu jsme se absolutně vytratili v defenzivě a de facto jsme to tak Slavii darovali. Gratuluji soupeři k vítězství."