11.12.2004, Adam Vandrovec

Dorostenci si s chutí zastříleli

Už od začátku utkání bylo jasné, který z týmů bude během zápase častěji u puku. Čtyřmi trefami v první třetině domácí rozhodli o svém vítězství. Povětšinu času se hrálo především ve třetině Komety Brno. Když se hosté z Moravy dostali ke střele, podržel Slavii gólman Brož, který v zápase musel předvést několik skvělých zákroků. Druhou třetinu vyhráli sice brňané, ale pouze rozdílem jediné branky. V poslední třetině padli tři góly, z toho dvě do sítě Hubačky. Nádhernou střelou od modré do šibenice otevřel skóre zápasu Jiří Jebavý.

29.kolo, čtvrtek 9.12.2004, Zimní stadion Eden, Slavia - Kometa Brno
6:2(4:0, 0:1, 2:1)
Kometa Brno

Branky: 10. Jebavý (Roth, V. Růžička), 12. Hafenrichter (Jiránek), 19. Freisler (Petráň), 19. Kachlík (Krejčí), 48. Stoklasa (Moščic), 56. Krejčí (Kachlík, Škaloud) - 33.Vincour (Kvapil), 57. J. Růžička Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Slavia: Brož - Moščic, Koumal, Jebavý, Roth, Beránek, Soldán, Hertl - V. Růžička, Jiránek, Petráň, Malárik, Freisler, Škaloud, Kachlík, Jiří Krejčí, Stoklasa, Sklenář(C), Hafenrichter, Indra

Kometa Brno: Hubačka - Koš, Reschowský, Černý, Kudláček, Kvapil(C), Kala - Jakub Krejčí, Kolbl, Vala, Vincour, Skočovský, Hrstka, Kožár, J. Růžička, Vopálka, Korda

Utkání začalo v poklidném tempu a už v 59. vteřině se vrátka na trestné lavici otevřeli poprvé. Slavia dostala výhodu jednoho hráče v poli navíc. Ale Vladimír Růžička ml. při přesilovce fauloval a po krátké hře 4 na 4, byli na ledě v přesile pro změnu hosté. Ale ani jeden tým se v početních výhodách ke střelbě moc nedostal. Při hře v plném počtu museli být v pohotovosti oba gólmani. Jebavý se v krátkém časovém úseku dostal dvakrát sám před Hubačku, ale vždy mu chyběla přesnost potřebná k úspěchu. Co se důraznému bekovy Slavie nepovedlo z bezprostřední blízkosti dokázal od modré čáry. Roth svému kolegovy z obrany nabil na modrou a Jiří Jebavý svou nádhernou střelou vymetl pravý horní růžek Hubačkovy branky. za dvě minuty to bylo už 2:0. Slávisté si před brankoviště přehazovali puk jako horký brambor a po zmatení brněnského gólmana uklidil puk do odkryté klece Hafenrichter. Domácí se stali na ledě dominantními a na Hubačku šla jedna střela za druhou. Moščic vystřelil od modré, Hubačka vyrazil k Petráňovi, jeho dorážku hostující brankář také vyrazil, ale na druhou dorážku v podání Freislera byl krátký. Hned po buly ve středovém kruhu se do útoku pustili opět slávisté. Krejčí přenechal puk Kachlíkovy a ten z vrcholu kruhu rozvlnil síť.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté po vyloučení Jebavého přesilovou hru. Brože však ohrozili jen párkrát. Domácí byli lepším týmem. Soupeř z Brna ohrožoval slávistickou svatyni prakticky pouze v přesilových hrách. A právě v početní výhodě se Kometa dočkala gólu. Tomáš Vincour překvapil Brože objetím branky a zasunul puk mezi betony slávistické opory. Tři minuty před koncem mohli hosté snížit na rozdíl dvou branek, ale po Brožově zákroku se puk zastavil na brankové čáře. Druhá třetina přinesla vyrovnanější hokej, než v té první a Slavii v ní hodně podržel její gólman.

Poslední část začali aktivně domácí. Do samostatného nájezdu se však dostal hráč hostů, respektive Ondřej Vala, ale na Brožovu lapačku nevyzrál. Hrálo se stylem nahoru dolů a ani jeden z brankařů se nemohl nudit. Moščic při přesilovce vystřelil od modré, puk se mezi kruhy zabrzdil o brusle někoho z hráčů, puk si vzal Stoklasa a střelou nad vyrážečku vstřelil už pátou branku Slavie. Na začátku poslední desetiminutovky si domácí vytvořili velký tlak. Když už se Kometa dostala ke střele, narazila na neprostupnou zeď jménem Brož. Škaloud posunul od hrazení puk na Kachlíka, ten ho poslal před bránu na kanonýra Krejčího, který neměl z překonáním Hubačky výraznější problémy. Brož si proti střele soupeřova hráče vyjel téměř až do středu kruhu, střelu vyrazil, ale nešťastnou náhodou se odrazila hrudník Jakuba Růžičky, který nezaváhal a dopravil puk do opuštěné brány. Konec zápasu se odehrával ve třetině hostů.

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha)

"Utkání jsme začali velice dobře. Během první třetiny jsme dokázali zápas rozhodnout, ale potom nás mrzí druhá třetiny, kde jsme sii mysleli, že to půjde samo. Třetí třetina už zase byla dobrá a výsledek je pro nás příznivý."