18.03.2009, Martin Smotlacha, Radek Vokál

Dorostenci vyhráli úvodní zápas finálové série

Sešívaným dorostencům se v prvním utkání finálové série na domácím ledě podařilo porazit své soupeře z Třince v poměru 2:1 gólem v prodloužení. Druhý zápas finálové série se odehraje v pátek 20. v Třinci (budete moci sledovat podrobný online přenos), případný třetí zápas by se hrál v neděli 22. opět v Edenu.

F1, středa 18.3.2009, Zimní stadion Eden, Slavia - Třinec
2:1p(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Třinec

Branky a nahrávky: 7. Dimitrij Jaškin (Hruška), 67. Martin Kotyra (Tůma) - 29. Filip Pavlík (Teper). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Hrbik, Pešina - Kis, Pavlovič. Diváci: 267

Slavia: Dlouhý - Šteiner, Jeník, Hruška (A), Knot, Nedomlel, Semrád, Novák - Tůma, Müller, Hertl, Cikánek (A), Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec (C), Hellar.

Třinec: Sklenář J. - Valentík, Pavlík (A), Kurzok, Burzala, Sklenář V., Teper (A), Faksa, Rapáč, Chvostek, Franek T., Bumbál, Matuš, Herman, Šebek, Labaj, Franek M., Hegyi, Uher (C), Číhal.

Z prvního gólu se radovali domácí hráči již v sedmé minutě, kdy po Hruškově chytré asistenci dostal přesnou střelou puk do branky Jaškin, dobře trefil mezeru mezi vyrážečkou a levou tyčkou.

Hosté zásluhou Pavlíka chvíli před polovinou zápasu vyrovnali na 1:1. Za pár minut byl v brejku zahákován slávista Jaškin, Adam Chlapík ale z trestného střílení neuspěl. Poté byl za nedovolené bránění vyloučen Müller a Slavia hrála v oslabení. Paradoxně v něm mohla jít opět do vedení, ale Chlapík ani Kadlec se v samostatných únicích neprosadili.

Ve třetí třetině hrály oba týmy po jedné přesilovce, ale skóre se už neměnilo. Přes dvě stovky diváků v Edenu rozjásal v 7. minutě prodloužení Martin Kotyra, který přesně dorazil Tůmovu střelu za záda hostujícího Sklenáře.

Slávisté jsou tak jediný krůček od zisku mistrovského titulu!

Slavia právě vyhrála první finálový zápas.

Více o finálové sérii