28.02.2018, Martina Kramerová

Druhý duel, druhá výhra! Slavia veze do Přerova náskok

Slavia zvládla i druhý domácí zápas a ve čtvrtfinálové bitvě s Přerovem vede už 2:0 na zápasy. Oproti prvnímu střetnutí se tentokrát jako první prosadili hosté, které dostal do vedení Pala. Sešívaní však dvěma brankami z prostřední a závěrečné třetiny dokázali skóre otočit. Nejprve vyrovnal Račuk, a poté strhl vítězství na stranu domácích Krejčík. Přerov tak z Edenu odjíždí bez bodu, svěřenci trenéra Razýma naopak povezou na Moravu náskok.

ČF2, středa 28.2.2018, zimní stadion Eden, Slavia - Přerov
2:1(0:1, 1:0, 1:0)
Přerov

Branky a nahrávky: 38. Račuk (Šagát, Kolařík), 50. L. Krejčík (Z. Doležal, Nedvídek) – 15. Pala (Pšurný, Šlahař). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Kotlík, Polák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 716. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 0:1,2:1.

Slavia: Honzík – Barák, J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák, Kolařík (A), Štibingr – Račuk, Šagát, M. Kadlec – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Pala (A), R. Černý, Běhal – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek (A), Gago, F. Dvořák.

V čase 13:34 to v Edenu nesouhlasně zahučelo. Rozhodčí poslali na trestnou Baráka a Slavia byla nucena hrát v oslabení. A protože už na lavici „hanby“ odpykával dvě minuty Ryzák, čekala Přerov přesilovka pěti proti třem.

Tu dokázal vzápětí využít Radomír Pala, který dostal nabito na pravý kruh a prudkou dělovkou vymetl horní roh Honzíkovy svatyně. Do té doby mohlo zahřát diváky v ochozem jen pár gólových příležitostí.

Krejčík to zkoušel hned v úvodu z mezikruží, Klimeš ale jeho ránu pohotově lapil. Stejně tak pohořel na druhé straně Kratochvíl, jenž se dostal do těsné blízkosti sešívané klece. Honzík ale proti jeho střele nastavil beton.

Stejný hráč měl možnost vybojovat pro Zubry ještě vyšší náskok, při zakončení u levé tyčky však minul odkrytou branku. Ve 38. minutě se hostům vymstil fakt, že ani z jedné z předchozích šancí nedokázali skórovat. Slavia totiž z nenápadné akce vytěžila maximum.

Poté, co Kolařík vypálil od modré, tečoval jeho pokus Šagát. Kotouč minul přerovskou klec, odrazil se od mantinelu a dostal se k volnému Marku Račukovi. Slávistický forvard se nerozmýšlel a zasunul puk k levé tyčce.

V závěrečném dějství se tak začínalo odznova. Obě mužstva si toho byla vědoma a ledová plocha se v obou útočných třetinách proměnila ve střelnici. Dvořákovo nahození od modré způsobilo v brankovišti Slavie slušnou melu, Honzík si však s těžkou situací poradil a společně s obránci nebezpečný moment vyřešil.

Následně se skvělou ranou z první prezentoval Račuk. Střelu z oblasti mezikruží ale Klimeš vychytal. V čase 49:40 vybouchli fanoušci v nefalšovanou radost. Nedvídek zavezl kotouč do pásma a přihrál na pravý kruh Z. Doležalovi. Ten ještě rychle posunul doleva na Lukáše Krejčíka, který propálil přerovského gólmana.

Zubři se za každou cenu snažili vyrovnat, to se jim ale nepovedlo. Sešívané vítězství ještě mohl na samotném konci pojistit Z. Doležal, netrefil ale prázdnou svatyni. Eden tak viděl další těsný triumf.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme rádi, že jsme urvali i druhé vítězství. Musím pochválit celý mančaft. Ukázala se předpověď, že zápasy s Přerovem budou vyrovnané a výsledky budou o jednom, dvou gólech. Tentokrát jsme podle mě byli o tu jednu branku lepší. Celé mužstvo si zaslouží pochvalu - od gólmana po posledního hráče. Kluci do toho nastoupili a utkání už mělo parametry play-off. “

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Trenér hostujícího celku se k utkání odmítl vyjádřit.