19.11.2010, Martin Smotlacha

Dukla rozstřílela sešívané juniory

Na páteční zápas proti Dukle jistě nebudou junioři vzpomínat v dobrém. Již po šestnácti minutách utkání museli čelit čtyřbrankovému manku, které se jim v průběhu utkání nepodařilo dorovnat. Za Slavii se dvakrát trefil kapitán Mavrojanidis.

19.kolo, pátek 19.11.2010, Zimní stadion Eden, Slavia - Jihlava
3:7(0:4, 1:2, 2:1)
Jihlava

Branky a nahrávky: 26. Georg Mavrojanidis (Jaškin, Slavíček), 43. Bohumil Slavíček (Mavrojanidis, Klhůfek), 55. Georg Mavrojanidis (Klhůfek) - 3. Michael Polcar (Martínek), 3. Martin Kuřítko (Pometlo), 12. Martin Kuřítko (Pometlo), 16. Štěpán Zídek (Brychta), 28. Filip Kasalý (Pometlo, Kuřítko), 31. Martin Vysloužil (Polcar, Pometlo), 60. Filip Kasalý (Pometlo, Kuřítko). Vyloučení: 8:11, navíc Slavíček (SLA) - osobní desetiminutový trest za nesportovní chování a Jaškin (SLA) 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 190. Rozhodčí: Pešina - Matějček, Dančišin. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6, 3:7.

Slavia: Meravý, od 20. min Dlouhý - Příhoda, Hrouda, Jaškin, Jeník, Hellar, Cikánek, Okuliar, Barák (A), Mavrojanidis (C), Warneke, Slavíček, Koubek, Krejčí, Wszolek, Semrád, Vogel, Klhůfek.

Jihlava: Rittich, (Jíra) - Brychta, Cirhan, Sťastný, Jaroš, Prokš, Kolda, Martínek, Hlaveš, Vysloužil (C), Zídek, Polcar (A), Kuřítko, Mikeš, Kasalý, Pometlo (A).

Hned začátkem čtvrté minuty zápasu se Jihlava ujala vedení zásluhou Michaela Policara - 0:1. Svůj náskok zvýšili hned o 36 sekund později, kdy druhou branku Dukly přidal přesnou střelou mezi betony Martin Kuřítko - 0:2. Než se domácí stačili probrat z počátečního šoku, úspěšný střelec druhé branky přidal ještě jednu trefu. Martin Kuřítko tentokrát vyslal tvrdou střelu, která sjela po levém betonu Meravého a skončila za jeho zády. 0:3. V úvodní třetině se hosté trefili ještě jednou. Na 0:4 zvýšil náskok Jihlavy Štěpán Zídek.

Do druhé třetiny nastoupili junioři Slavie se změnou v brankovišti - Michala Meravého v domácí svatyni nahradil Jan Dlouhý. Naději svému týmu také vrátil Georg Mavrojanidis, který ve 26. minutě snížil náskok hostů na 1:4. S tím však ostře nesouhlasil Filip Kasalý, který svou trefou brzy opět zvýšil na 1:5. Pouhé dvě vteřiny po přelomu poloviny zápasu hosté ještě přitlačili - do prakticky nedostižného pětibrankového náskoku poslal Jihlavu Martin Vysloužil.

Ve třetí části hry začali domácí stíhat náskok soupeře. Ve 43. minutě snížil během přesilovky Bohumil Slavíček na 2:6. I přes veškerou snahu však většina nájezdů bíločervených útočníků ztroskotala na poctivé obraně hostů, vyztuženéo jisté výkony brankáře Ritticha. Poslední projev vzdoru ukázal svou druhou přesnou trefou v zápase Georg Mavroajnidis, jenž necelých pět minut před koncem dostal soupeře téměř na dostřel - 3:6. Bylo už však příliš pozdě a domácím nepomohla ani hra bez brankáře v posledních minutách utkání - ba naopak. Rovných pět vteřin před koncem zápasu využili hosté nabízené hry v pěti proti třem, a tak Filip Kasalý svým druhým gólem v zápase upravil na konečných 3:7.