18. září

Salzburg
5:6p.
3:1, 1:3, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Vogt (Eliaš, Borzecki), 7. Hadamczik (Hede, Maier), 11. Nyman (Hede, Harnisch), 35. Szuber (Myklucha, Peterka), 57. Peterka (TS) – 13. Kižlin (Janča, Petrák), 33. Všetečka (Brož, Štibingr), 35. Brož (Hradil), 40. Labuzík (Brož, Všetečka), 54. Všetečka (Brož, Steinocher), 65. Všetečka (Brož). Rozhodčí: Kontschieder – Sporer, Wimmler. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 30. Střely na branku: 31:45. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:6.

Sestavy

Salzburg

Bugl – Hadamczik, Menner, Szuber, Nyman, Nečesaný – Borzecki, Hede, Eham, Eliáš, Vogt, Myklucha, Polegoško, Lindner, Maier, Harnisch, Leonhardt, Hengelmüller, Peterka.

Málek (11. Němeček J.) – Štibingr, Bureš, Srdínko, Macek, Antoš, Steinocher, Čapka – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.

Neskutečný průběh měl zápas na ledě Salcburku. Slavia prohrávala v polovině první části již o tři branky. Ve třetí třetině už ale sešívaní vedli. To se domácím ještě podařilo vyrovnat. V prodloužení rozhodl o výhře celku z Edenu Všetečka, který zkompletoval hattrick. Parádně se předvedl i Brož, ten zaznamenal pět kanadských bodů. První zápas skupiny G o účast v play-off tak dopadl na výbornou. Slávisté vezou do Prahy dva body.

Slávistům se nepodařilo zachytit vstup do zápasu. Během úvodních deseti minut se prosadili Constantin Vogt, Filip Hadamczik a následně také Luka Nyman. To bylo na Málka, který nedávno debutoval v A-mužstvu Slavie, příliš. Do brány se od poloviny první dvacetiminutovky postavil Němeček.

Možná právě rošáda v brankovšti byla zlomový moment utkání. Červenobílí převzali otěže zápasu a dokázali brzy snížit. Do střelecké listiny se zapsal ještě v první třetině David Kižlin. Pražanů byl najednou plný led. Druhá perioda ilustrovala zlepšený výkon Slavie. Ve 33. minutě využil dvojnásobnou přesilovku střelou od modré čáry nejproduktivnější hráč červenobílých Robin Všetečka a dostal Slavii na dostřel.

Domácí Salcburk ale dokázal o necelé dvě minuty později znovu odskočit zásluhou Maksymiliana Szubera. Slavia se ale znovu přiblížila na rozdíl jediné branky. Po přihrávce obránce Steinochera protlačil kotouč za Bugla Jaroslav Brož. Navíc čtyřicet vteřin před druhou sirénou se trefil Tomáš Labuzík a srovnal stav na 4:4.

Třetí část byla opatrnější z obou stran. Nikdo nechtěl udělat chybu. Do vedení se ale poprvé v utkání dostala Slavia. V čase 53:03 se prosadil Robin Všetečka, avšak Salcburk se nevzdal. Po zákroku Štibingra nařídil sudí více než diskutabilní trestné střílení. To využil nejproduktivnější hráč extraligy juniorů John-Jason Peterka a vyrovnal skóre zápasu – 5:5.

Většinu prodloužení odehráli sešívaní po faulech Všetečky a Hradila v oslabení, ale srdnatým výkonem početní převahu soupeře ubránili. Zápas rozhodla poslední minuta nastavení. Brož ujel po levé straně se Všetečkou na jediného beka rakouského celku, první jmenovaný předložil Robinu Všetečkovi pozici jako stvořenou pro skórování, bekhend slávistické osmičky poté rozpoutal obrovskou vlnu euforie – 5:6!

Autor Martin Kamenik
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži