01.04.2006, Tomáš Zetek, Jan Rožumberský, foto Tomáš Kulhánek

Geniální Vlasák poslal Slavii do vedení

P r a h a - Slavia se na jihu Čech ujala vedení v semifinálové sérii, a to poměrem 2:1 na zápasy. Slavia vstoupila do zápasu skvěle, když hned ve 3. minutě využil přesilovku Novák. Zaskočení domácí se zmátořili až v druhé polovině první třetiny. Velké šance v přesilové hře neproměnili Vak a Harant. Druhá třetina byla plná vyloučení na obou strannách. Josef Beránek dostal osobní desetiminutový trest. Ve třetí třetině Slavia dobře bránila střední pásmo a hrozila z protiútoků. Červenobílý dovolili domácím jen střely z větší vzdálenosti. Náhle však v 54. minutě vyrovnal osamocený Sailer. Vyrovnání vlilo domácím novou krev do žil a Franěk se až do konce třetí třetiny musel pořádně činit při likvidaci mnoha šancí soupeře. V prodloužení byli čance na obou strannách, gól nepadl. Hned v první sérii nájezdů uspěli Vlasák a Šimánek. Po pěti sériích byl stav nerozhodný 1:1. Tomáš Vlasák i napodruhé překonal Turka. Sailer poté musel proměnit , ale vychytal ho skvělý Franěk. Slavia tak se štěstím zvítězila.

 
 
SF3, sobota 1.4.2006, Budvar Aréna, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice
Č. Budějovice
1:2sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 3.Novák (Kadlec, Bednář), rozhodující nájezd Vlasák - 54. Sailer (Hřebejk, Harant). Rozhodčí: Bolina, Turčan - Kostka, Šátava. Vyloučení: 7:9, navíc Beránek (SLA) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6421. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

 

Č. Budějovice: R. Turek - Gřegořek, Posmyk, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha, Macháček - Veselý, Brabenec, M.Hudec - Sailer, Šimánek, Hřebejk – L.Květoň, Vak, Kotrla - Gulaš, Mertl, Hanzal J.

Slavia: Franěk – Kadlec, Graňák, J.Novák, Žižka, Žabka, Kolařík, Pojkar – Duda, Beránek, Tomica – D.Hruška, Vlasák, Sup – Bednář, Sobotka, Prorok – Kopecký, Divíšek, Dlouhý – Vondrka

 
 

Komentář

Utkání začalo oboustranně velmi aktivně. Domácí se vrhli do souboje stejně jako hosté, avšak na stranu slávistů připadla první početní výhoda, jež následovala po faulu Petra Gřegořka. Jihočeši hráli oslabení kvalitně, ale po minutě hry se Pražané usadili před Turkem a hned první střela znamenala změnu skóre. Tvrdou ranou od modré se prezentoval Jan Novák, jehož navštívenka skončila přesně v horním rohu českobudějovické klece. Kotouč v domácí síti neznamenal pro svěřence trenéra Josefa Jandače žádnou zkázu. Nadále se hrálo vyrovnané utkání, ale šancí zatím moc nebylo. Ty přišly až v 11. minutě, když za katrem pykal za nesportovní chování lavičky Milan Kopecký. Fraňkovi bylo hodně horko, když se před ním objevil nejprve Harant a poslé Vak. Stejně jako následná snaha Michal Hudce, vyšly i jejich šance naprázdno.Do konce první dvacetiminutovky ještě museli oba brankáři předvést své umění při přesilových hrách. Jak Franěk, tak i Turek ale chytali výborně. Těsne před sirénou měl velkou šanci Vydarený, ale stav se neměnil.

Druhou třetinu otevřeli domácí dohrávanou přesilovkou, kterou však velmi záhy utnul útočným faulem Veselý. V následné početní výhodě slávisté nezahrozili. Jen co exvsetínský útočník opustil lavici hanby, posadil se na ni jeho spoluháč Kotaška. I další oslabení Jihočeši ubránili. Vlastní nedisciplinovaností si však dělali problémy zejména z toho hlediska, že hra v oslabení je při propracovaném systému hostí velmi fyzicky nátočná. Těsně před polovinou utkání si oba celky role vyměnily. Duda sekl po odpískání Turka a půl minuty na to odešel za krosček na dvě minuty Kolařík. Korunu slávistickým černým chvilkám nasadil sám kapitán Beránek, jenž dostal osobní desetiminutový trest. Poté, co uplynul trest Sailerovi, hráli Jihočeši něco málo přes minutu dvojnásobnou přesilovku. Hosté ji ale přečkali bez úhony. Trestů na obou stranách přibývalo a hra se oproti prvnímu dějství hodně rozdrobila, což byla velká škoda. I přesto, že se hrálo takřka permanentně v nerovnovážném stavu, příliš šancí k vidění nebylo. Střely Kolaříka na druhé straně Veselého a Brabence byly světlou vyjímkou. Pár desítek sekund před koncem druhé třetiny se konečně začalo hrát v pěti na obou stranách. Za domácí zahrozili při nájezdu dvou na jednoho Vak s Brabencem, ale puk skončil za Fraňkovou klecí. I po druhé siréně vedli hosté o jednu branku.

Stejně jako ve druhé části i v té třetí startovali domácí do dohrávané přesilovky. Jediná šance Brabence ale neznamenala vážnější hrozbu pro Fraňka. Na opačné straně promáchl před Turkem Duda. Se střelou Žižky si prozměnu poradil domácí gólman. Ve 45. minutě se zcela sám před odkrytou klecí domácího týmu ocitl po skvělém pasu Proroka mladík Sobotka, ale trefil z první jen přemísťujícíh se Turka. Slávisté byli v tu chvíli na koni a domácí kouzelník v brankovišti musel čelit dalším šancím hostí. Ve 48. minutě se zablýsklo před brankou slávistů, ale nabídku Brabence netrefil v ideální pozici Michal Hudec. Hned z protiútoku nevyzráli Prorok s Beránkem na bránícího Tomáše Haranta. Jihočechům utíkal čas pekelně rychle, zato hosté si hlídali náskok a vyráželi k nebezpečným brejkům. Když se po střele Posmyka ze středního pásma zamotal Veselému puk při dorážce mezi nohama, domácí fanoušci už vstávali, ale vynikající Franěk odolal i tentokrát. Ne už tak v 54. minutě, když u mantinelu udržel pásmo Šimánek a nahodil na slávistického brankáře. Vyraženou střelu vrátil hbitě do ohně Hřebejk. Metr před Fraňkem byl v tu chvíli zcela nestřežený Petr Sailer, který s trochou štěstí pokořil exlitvínovského gólmana. Vyrovnání domácí tým nabudilo a Pražanům bylo chvílemi horko. Hrálo se ale nahoru dolu to tak, že naprosto maximálně. Na obou stranách byly i šance, ale žádná se neujala, a utkání tak došlo do prodloužení.

Hned zkraje nastavené desetiminutovky se probil před Fraňka Hudec, ale hostující gólman situaci zachránil, i přestože nevěděl, kde má puk. Minutu nato se opět slávistiký gólman otáčel za sebe, když pálil Kutlák. Na druhé straně vyzkoušel Turkovu pozornost Kadlec. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale navrch měli Jihočeši. Největší šance měli na domácí straně Mucha, který po buly sám před Fraňkem neuspěl, a na druhé Vlasák, jenž vymíchal tři Jihočechy a pak nasměroval puk do Turka. Vůbec ten největší tlak na naděje českobudějovického celku uskutečnil půl minuty před koncem Jaroslav Bednář, jehož průnik zastavil až skvělým zákrokem Turek. Čekalo se na nájezdy.

1. domácí - Jiří Šimánek - po rozvážném nájezdu klička do bekhendu - 1:0.
1. hostí - Tomáš Vlasák - svižná střela mezi nohy stojícího Turka - 1:1.
2. domácí - Petr Sailer - nepodařilo se mu rozpohybovat Fraňka, který neměl potíž jistě zasáhnout.
2. hostí - Jaroslav Bednář - Turek sice už klečel, ale ještě vytáhl zákrok vyrážečkou proti kličce do forhendu.
3. domácí - Marek Posmyk - krátká klička nevyšla.
3. hostí - Ivo Prorok - položil si Turka, ale puk mu při zakončení utekl z čepele.
4. domácí - Tomáš Vak - klička do forhendu - Franěk pevný.
4. hostí - Radek Duda - střela po zemi, po které zvonila pravá tyčka.
5. domácí - Kamil Brabenec - klička do forhendu do Fraňkova položeného betonu.
5. hostí - Vladimír Sobotka - bojácná střela nevystrašila skálopevného Turka - puk zůstal v jeho výstroji.

6. hostí - Tomáš Vlasák - klička do bekhendu pod horní tyč, nádherný okamžik! - 1:2.
6. domácí - Petr Sailer - kličku do forhendu zastavil Fraňkův položený beton.

Po nervydrásajícím penaltovém dramatu vítězí ve třetím semifinále Slavia zejména díky výbornému Petru Fraňkovi a také Tomáši Vlasákovi, jenž proměnil oba nájezdy, a stal se tak hrdinou utkání.

Fotogalerie

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"