13.03.2006, Lukáš Hykš, Petr Hovorka, foto Tomáš Kulhánek

Hromadná bitka a druhá výhra Slavie v sérii

P r a h a - Třinečtí v úvodu šokovali slabě zaplněnou Sazka Arenu, když již po sedmi minutách vedli o dvě branky, které vsítili Peterek s Kudrnou. Slávisté odpověděli v přesilovkách, díky kterým do poloviny utkání otočili stav utkání na 4:2. Třinec se však vzepřel domácí nadvládě a Kroupa do Kadlecova gólu snížil na rozdíl jedné branky. Osm minut před koncem vsítil kontaktní gól Pavel Janků, ale Vlasák s Bednářem brzy definitivně utli třinecké naděje. Klidný závěr zkazil likvidační zákrok Tomáše Frola na Vladimíra Sobotku, který dlouho ležel v bezhybném stavu na ledě, až byl nakonec odvezen na nosítkách. Slávisté svého parťáka pomstili při hromadné bitce, která na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Žižka se na Tomáši Frolovi dokonce málem mstil i v tunelu vedoucím k hráčským šatnám.

 
 
ČF2, pondělí 13.3.2006, Sazka Arena, Slavia - Třinec
Slavia
Slavia
7:4(1:2, 4:1, 2:1)
Třinec
Třinec
 

Branky a nahrávky: 9. Žižka (Vlasák, Bednář), 24. Prorok (J.Novák, Vlasák), 27. Vlasák (Bednář), 29. Graňák (Beránek, Duda), 32. Kadlec (Bednář, Vlasák), 55. Vlasák (Duda), 59. Bednář (J.Novák, Divíšek) - 2. Peterek (Kudrna), 7. Kudrna (Hašek, Peterek), 31. Kroupa (Kudrna), 53. Janků (Výtisk, Tomas). Rozhodčí: Minář, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 13:18, navíc Žižka (SLA) 5 + DKU - Frolo (TRI), Výtisk (TRI) oba 5 + DKU. Využití: 5:1. Diváci: 4 269. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4

 

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, Novák J., Žabka, Žižka, Graňák - Hruška D., Beránek "C", Tomica - Duda, Vlasák, Sup - Bednář, Divíšek, Prorok - Vondrka, Sobotka, Dlouhý - Kopecký

Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Pácal, Bartoň, Kroupa, Frolo, Hunkes, Chmelíř - Huna, Skořepa, Padělek I. - Kudrna, Peterek "C", Hašek - Janků, Polanský, Tomas - Bordowski, Lipina, Fabuš

 
 

Komentář

Stejně jako v prvním utkání Slavii úvod nevyšel. Hned v 1. minutě sice mohl otevřít skóre Beránek, ale skóre se poprvé měnilo na druhé straně. V čase 1:06 dostal Peterek perfektní přihrávku od Kudrny a pohotovu střelou nedal Fraňkovi šanci. Domácí dostali v 5. minutě možnost k vyrovnání v podobě přesilové hry, ta se jim však příliš nepovedla. Naopak po úniku Tomase to mohlo být již 0:2. Co se nepovedlo Tomasovi, zařídil v 7. minutě Kudrna. V leže dopravil kotouč za záda domácího gólmana, jenž po Haškově teči nedokázal dostat puk pod svou kontrolu. Dvoubrankový náskok Třince vydržel necelé dvě minuty. V čase 8:30 při přesilovce vypálil tvrdě od modré Žižka a jeho dělovka se zastavila až o síť Vojtkovy branky. Slávisté po snížení ožili a ještě v 9. minutě měli blízko k vyrovnání, jmenovitě Hruška. Stav 1:2 v neprospěch domácích platil i po dvaceti minutách.

Druhou třetinu sehráli Pražané o poznání lépe. Ve 24. minutě bylo vyrovnáno. V přesilovce vypálil Novák, jeho střela se od mantinelu odrazila k nekryté části branky, kde číhal Prorok a ten, ač byl v úhlu, dokázal dopravit puk do sítě. Domácí ale mohli záhy opět prohrávat, při Skořepově gólovce ve 25. minutě je zachraňoval až v poslední chvíli Franěk. Ve 26. minutě přišlo další vyloučení na straně hostů, tentokrát se provinil Bordowski. A aby mu nebylo smutno, putoval za ním po půlminutě Lipina. Svěřenci Vladimíra Růžičky z této situace vytěžili maximum. V čase 26:41 dorazil Bednářovu střelu za Vojtkova záda Vlasák. V době, kdy se vracel Lipina z trestné lavice, našel Beránek osamoceného Graňáka a Vojtek se nestačil proti jeho střele zblízka přemístit. Gólová přestřelka tím zdaleka nekončila. V polovině zápasu při hře 4 na 4 se z nenápadné akce po přihrávce Kudrny prosadil pohotovou střelou Vlastimil Kroupa. V téže minutě měl na druhé straně slibnou možnost Prorok. Vojtka sice nepřekonal, Slavia alespoň vytěžila z celé situace početní převahu. Přesilovky se v prostředním dějství dařily domácím náramně a platilo to i tentokrát. V polovině 32. minuty putoval puk po ose Vlasák, Bednář ke Kadlecovi a obránce Slavie bekhendem překonal dezorientovaného Vojtka. Po dvou třetinách vedla Slavia stále o dva góly a měla před závěrečnou dvacetiminutovkou o mnoho více důvodů ke spokojenosti než v předchozí přestávce.

Ve třetí třetině se nadále rozšiřovala již tak široká statistika trestů. V 52. minutě se díky přesilovce dostali Oceláři zpět do hry. Výtiskovu střelu Franěk vyrazil pouze před sebe a dorážející Pavel Janků měl před sebou prázdnou branku. Drama se naštěstí pro domácí nekonalo. V 56. minutě zachytil Duda na hranici útočného pásma Pácalem vyhozený puk, prodloužil na Vlasáka a na jeho rychlou střelu Vojtek reagoval pozdě. Slávisté byli i nadále při chuti. Na začátku 59. minuty nejprve jel sám na Vojtka Prorok, hned poté trefil Novák tyč. O sedmý gól se nakonec postaral až Jaroslav Bednář, který v čase 58:53 potrestal předchozí faul Tesaříka. Ačkoliv o výsledku bylo již rozhodnuto, přišel v poslední minutě ze strany třineckého obránce Frola nepochopitelný moment. Obránce hostí, který byl v zápase již třikrát na trestné lavici, nastavil nic netušícímu projíždějícímu Vladimíru Sobotkovi strom a mladý slávistický útočník zůstal v bezvědomí ležet na zemi. Po chvíli se sice probral, ale nebyl schopen postavit se na nohy a musel být odvezen na nosítkách. U třinecké střídačky se strhla hromadná bitka, rozzuřený Tomáš Žižka si dokonce chtěl vše s Frolem vyřídit v tunelu vedoucím k šatnám. Výsledkem celé situace byly tresty 5 minut + do konce utkání pro Frola, Výtiska a Žižku, čtyřminutové tresty pro Kroupu a Dudu a dvě minuty pro Borise Žabku. Práci měla pořadatelská služba i s diváky, kteří pod vlivem emocí házeli na lavičku hostů vše, co jim přišlo pod ruku. Utkání se po dlouhém přerušení v klidu dohrálo, ale černá kaňka v závěru bude mít v dalším průběhu čtvrtfinálové série možná ještě dohru.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (Slavia): "Pomohla nám dnes nečistá hra soupeře, protože Třinec byl vylučován a my jsme proměňovali přesilové hry. Je to pro nás velice pozitivní. Zcela zaslouženě jsme vyhráli. Sobotka je v péči lékařů, na ledě byl v bezvědomí. Teď v šatně trošku komunikoval, doktoři ho šili v obličeji a měl by odjet do nemocnice. Budeme mu držet palce, aby byl v pořádku. Byl to naprosto brutální zákrok a Frolo by neměl vůbec dohrát soutěž. Pokud to vedení soutěže dopustí, tak nebude konat dobře. On takto hraje pořád."

Jiří Juřík (Třinec): "Povedl se nám vstup do utkání stejně dobře jako v neděli. Slavii vycházely přesilovky. Je vidět, že na to má hráče a tato činnost rozhodla utkání. Utkání jsme si prohráli množstvím vyloučení. Frolův zákrok nemohu teď posuzovat, počkám si na video. Mrzí nás to, ale teď už s tím nic neuděláme. Věřím, že příště se takový závěr nebude opakovat a bude se hrát hokej."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"