26.03.2010, Tomáš Vrábel

Junioři: Mavrojanidis poslal Slavii do finále!

Do rozhodujícího utkání semifinále lépe vstoupili hosté a sešívaní působili zaskočeně. Ve dvanácté minutě už měl Litvínov dvoubrankový náskok, ale slávisté stihli vyrovnat v poslední minutě první třetiny. Do konce základní hrací doby už branka nepadla a v první minutě prodloužení rozhodl Mavrojanidis

SF3, čtvrtek 25.3.2010, Eden, Slavia - Litvínov
3:2p(2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Litvínov

Branky a nahrávky: 20. Krečjík (Žejdl), 20. Hafenrichter (Zohorna, Doležal), 61. Mavrojanidis - 3. Kafan (Mackal), 12. Bíza. Vyloučení: 6:2 navíc Bíza (LIT) OT 10. min. za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Slavia: Dlouhý - Blažek, Jeník, Barák, Šíma, Krejčí, Němec, Krejčík - Poletín, Hertl, Palaščák, Doležal, Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koubek, Jaškin, Hadrava, Hafenrichter, Žejdl, Klhůfek

Litvínov: Nechvátal - Hora, Stříteský, Kabeláč, Kousalík, Muller, Bittner, Eminger - Mackal, Jurčík, Majdan, Matal, Smolka, Račuk, Švarc, Zavřel, Bojer, Černý, Bíza, Kafan, Průša

Dramatický průběh semifinálové série mezi Slavií a Litvínovem nabídl i rozhodující třetí zápas. Slavia si toto utkání vynutila po středečním infarktovém duelu, který rozhodl Hadrava až v samostatných nájezdech.

Litvínov vstoupil do zápasu o poznání aktivněji. Častá střelba přinesla ovoce už ve třetí minutě. Vhazování v útočném pásmu vyhrál Mackal střelou bez přípravy Kryštof Kafan otevřel střelecký účet zápasu.

Sešívaní mohli vyrovnat už v sedmé minutě, když obránce Krejčík našel před bránou osamoceného Hafenrichtera, ale litvínovský gólman Nechvátal se dokázal včas přesunout. Poté neuspěl ani nadvakrát čtvrteční hrdina Hadrava.

Skóre se opět měnilo po chybné rozehrávce domácí obrany zásluhou Jana Bízy, jenž zvýšil na 0:2. Následně po krásné individuální akci Kafana mohl vstřelil třetí branku Mackal, ale jeho bekhendový pokus Dlouhý kryl.

V poslední minutě první třetiny ale přece jenom Slavia vyrovnala. V rozmezí sedmnácti sekund po brankách Krejčíka a Hafenrichtera svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 2:2.

Prostřední dvacetiminutovka začala tlakem domácích. Z toho plynuly chyby litvínovské obrany a po jedné z nich najížděl Klhůfek sám na Nechvátala, ale slávistický útočník v minisouboji neuspěl.

Vyrovnaný zápas moc pohledných akcí nenabídl. Oba týmy se po čtvrteční přestřelce soustředily více na obranu. Diváky zvedl ze sedadel až ve dvanácté minutě efektivní zákrok Dlouhého proti střele Hory.

V poslední minutě druhé části přišla opět velká šance Slavie. Přečíslení tři na jednoho ale Michal Poletín nepřetavil ve vedoucí branku.

Třetí třetina začala ve stejném duchu jako třetina druhá. Opatrný hokej bez výrazných šancí. Velkou příležitost měl Litvínov až v osmé minutě, když hrál dvounásobnou početní výhodu dvacet čtyři vteřin, kterou ale nevyužil. Díky sérii vyloučeních na domácí straně měl Litvínov možnost pohnout se stavem zápasu. Přesilovky se ale hostům nedařily podle představ a do gólové příležitosti se černožlutí nedostali. A to i díky tomu, že domácí podržel nadějný brankář Dlouhý.

Pět minut před koncem základní hrací doby měl velkou příležitost Bíza, když z úhlu najížděl na domácího brankáře, ale v nejdůležitější chvíli mu kotouč odskočil z hokejky.

V posledních minutách Slavia zavřela soupeře v obranném pásmu i díky přesilové hře, ale v dobrých šancích domácí hráči nemířili přesně a utkání se přesunulo do prodloužení.

Po 44 vteřinách nastaveného času rozhodl o postupujícím Georg Mavrojanidis, jenž poslal červenobílé do finále, kde se Slavia utká o titul juniorské Noen extraligy se Zlínem. První zápas finále se odehraje v neděli 28.3. od 16:00 v Edenu.