23.02.2008, Martin Smotlacha

Junioři : Prodloužení nad jejich síly

Skóre předposledního zápasu základní části juniorské extraligy otevřel v první třetině pardubický Kousal. Na jeho branku domácí dokázali odpovědět až v třetině následující, kdy srovnával Dudek. Během třetí třetiny se dokázaly oba týmy prosadit ještě jednou - nejprve poslal domácí do vedení Česnek, o pár minut později vyrovnával Zdráhal. Po 60 minutách nemělo utkání vítěze a dospělo proto do prodloužení. Tam svou druhou brankou zápasu získal vítězství pro svůj tým Kousal.

 
 
45.kolo, pátek 22.2.2008, Zimní stadion Eden, Slavia - Pardubice
Slavia
Slavia
2:3(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Pardubice
Pardubice
 

Branky a nahrávky: 26. Libor Dudek (Česnek), 50. Jan Česnek (Soldán) - 15. Robert Kousal, 52. Jan Zdráhal (Radil), 60. Robert Kousal (Semorád). Vyloučení: 16:15 navíc Nestrašil (SLA) 10 min - zásah do oblasti hlavy a krku a Stoklasa (PCE) 10 min - nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Rozhodčí: Lacina, Würtherle - Kabourek, Lhotský.

 

Slavia: Furch (připraven Linhart) - Beránek, Gaisler, Mazanec -A-, Veselý, Horváth, Soldán -A- - Moščic, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik -C-, Krejčí, Freisler, Dudek, Hafenrichter, Vokál, Česnek.

Pardubice: Landsman (připraven Barta) - Zdráhal, Krejnus, Blažek, Popler, Fink, Šnejdr, Poskočil - Radil, Stoklasa, Kousal -C-, Kaut, Kindl, Buchtele, Dobiáš, Kapec, Semorád, Šejba.

 
 

Komentář

Hned ze začátku zápasu museli hosté hodně bránit. Dopláceli tak na své tři vyloučení během prvních deseti minut zápasu. Ve velké šanci byl během jedné z přesilových her Tomáš Doležel, který ale nevtěsnal svou střelu mezi tři tyče Landsmanovy branky. O něco úspěšnější byl pardubický Robert Kousal ve hře čtyř proti čtyřem. Poměrně nenápadnou akcí poslal svůj tým do vedení po patnácti minutách hry. Ve zbytku třetiny už si hosté dali pozor na vyloučení, a znemožnili tak možnost slávistů srovnat skóre.

Konec první a začátek druhé třetiny měly společného jmenovatele – vyloučení na straně bílého týmu. Domácí tak museli hned ze začátku třetiny čelit nepříjemné dvojité přesilovce hostů. To se jim povedlo a navíc se po šesti minutách radovali z vyrovnávací branky. Celou situaci připravil Jan Česnek, ale nakonec na něj zbyla pouze asistence, dorážející Libor Dudek byl ten, kdo dostal puk za záda Landsmana. Na další bod měl Česnek našlápnuto ve 29. minutě, byl ale nedovoleně zastaven hostujícím obráncem Šnejdrem, který si za to vykoledoval dvě minuty. V této akci, ale ani v žádné jiné na obou stranách již nebylo k vidění více branek. Hra tak přes mnohé vyloučení pro hráče obou týmů putovala za smírného stavu 1-1 do třetí třetiny.

Do závěrečných dvaceti minut vstupovaly oba týmy velice opatrně. Již ve 44. minutě ale opět začal maratón vylučování na obou stranách. Za poslední třetinu se rozdalo 52 trestných minut. V těchto častých a rychlých změnách v počtu hráčů na ledě se dokázali prosadit oba týmy jednou. Jako první to dokázala domácí Slavie. V čase 50:17 se díky spolupráci Jan Česnek - Jan Soldán domácí poprvé za zápas dostali do vedení. Druhá branka, jenže na druhé straně padla o dvě minuty později. Opět ve hře 4 na 4 skórovali hosté, tentokrát to však byl Jan Zdráhal, kdo rozhoupal síť za zády Furcha. Dále se již týmům nepodařilo, ani přes velice časté přesilové hry na obou stranách, vstřelit rozdílovou branku.

Do prodloužení nastupovali domácí oslabeni o jednoho hráče a hra ve třech proti čtyřem se na nich podepsala téměř okamžitě. Hned čtrnáct vteřin po začátku prodloužení propálil Furcha střelec první branky zápasu - Robert Kousal.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"