13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
1.10.2005

Junioři Slavie prohráli s Litvínovem

9.kolo, sobota 1.10.2005, Slavia - Litvínov
Slavia
0:4
0:0, 0:2, 0:2
Litvínov

Branky a nahrávky: 20:25 Nekvinda (Diviš), 23:51 Závada (Rindoš), 59:09 Zima (Závada, Diviš), 59:44 Vrtek. Brankář: Kamiš 24/2, Lorenc 36/2 Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Sestavy

Slavia

Kamiš (od 23.51 Lorenc) – Višňák, Jebavý, Charousek(C), Prostředník, Drbohlav, Březina, Soldán, Lang, Havlín, Růžička, Pavel, Foltýn, Malárik, Ondráček, Endál, Kachlík, Krejčí, Škaloud, Sklenář, Domian.

Litvínov

Pošusta – Polák, Lomička, Panuška, Martinka, Zenk, Kuncl, Linhart, Baumruk, Kýhos, Diviš, Vrtek, Rindoš, Matouš, Kašťák, Heinisch, Zima, Nekvinda, Závada, Schon

P r a h a - Junioři Slavie nedokázali využít ani ty nejvyloženější šance a podlehli hráčům Litvínova 0 : 4. I když hře domácích nechybělo nasazení, soupeř jim skórovat nedovolil. Chemikům výborně zachytal brankář Martin Pošusta. Hráči Slavie s postupem času ztráceli klid a začali se utápět v kličkách. Hráčům chyběl nápad, moment překvapení, a hlavně co nejvíc – střelba. Jakoby se hráči Slavie báli vystřelit. A tak není divu, že si všechny body z Edenu odváží mužstvo Litvínova. Svůj první mistrovský zápas, od doby kdy chytával za třídy, odchytal dlouholetý slávista Tomáš Lorenc a nevedl si vůbec špatně.

Takřka celou první třetinu měla Slavia více ze hry, byla aktivnější, chvílemi možná i hokejovější než soupeř, jenže co je to platné, když hráči nedokáží proměnit ani tu nejvyloženější šanci. Slavia dokázala promarnit řadu slibně vyhlížejících akcí, hráči i ve vyložených šancí volili namísto střely raději přihrávku. A tak lze říct, že i možná to bylo příčinou sobotní prohry. Stav skóre 0 : 0 po první třetině byl možná lichotivější spíše pro hosty, jenže na lichotky se hokej nehraje.

Byli to hosté, kdo do druhé třetiny vstoupil aktivněji. Ještě se ani hráči prvních pětek nestačili pořádně zapotit a už brankář domácích Dominik Kamiš lovil puk ze své sítě. Chvilka nepozornosti, nesoustředění, možná i chybějící důraz, ale hlavně chybující první pětka Slavie, která nedokázala všas puk alespoň vyhodit z obranného pásma, to vše rozhodlo o tom, že tím, kdo poprvé v zápase skóroval, byl soupeř. Martin Diviš našel volného Jana Nekvindu a již v čase 20.25 to bylo 0 : 1. Slavia se z toho ale nepoučila a i nadále až příliš často chybovala. Endál si na konci 22. minuty pomohl faulem a i toho dokázal soupeř dokonale využít. Lukáš Rindoš přistrčil puk Janu Závadovi a podruhé v zápase, čtyři vteřiny před návratem Endála z trestné lavice, v čase 23.51 se měnilo nejen skóre 0 : 2, ale brankáři v domácí brance. Nejistého Dominika Kamiše nahradil Tomáš Lorenc. Hra Slavie byla ale dost neurovnaná na to, aby mohla Slavia pomýšlet na otočení zápasu. „Co to tam hrajou,“ nestačil se divit trenér Vladimír Růžička a sáhnul ke změnám v sestavě. Slavii to evidentně pomohlo, hráči Slavie začali být více vidět, v šancích se postupně ocitli mladý Vladimír Růžička, Petr Foltýn či Kamil Malárik, ale jeden ze jmenovaných tváří v tvář brankáři Martinu Pošustovi neuspěl. Neujala se ani Drbohlavova dělovka od modré tečovaná Lukášem Endálem. Přes mnohé šance domácích se už skóre do poslední třetiny neměnilo. Pouze Martin Domian s Petrem Foltýnem a Lukášem Endálem vytěžili z tlaku přesilovku.

Rozehranou přesilovkou začalo i třetí dějství, navíc v čase 40.47 vyšperkované dalším vyloučením hráče hostujícího týmu. Slavii se nabídla téměř minutová přesilovka 5 na 3, ale v brance stál skvělý Pošusta. Jiří Jebavý, Tomáš Prostředník, Martin Ondráček, či Michal Pavel nebo Vladimír Růžička mladší, ti všichni si na Pošustovi vylámali zuby. Byl to naopak soupeř, kdo se ještě v přesilovce 5 na 4 dostal do šance. Před koncem přesilové hry měl ještě šanci Petr Foltýn, po něm i Lukáš Endál, ale ani jeden ze jmenovaných hráčů brankáře nepřekonal. Hrálo se nahoru dolů, Slavia vycítila šanci a mnohokrát soupeře zatlačila do jeho obranného pásma, jenže Pošusta v brance hostů doslova čaroval. Závěr zápasu už hrála Slavia vabank, útok za útokem se valil na branku Chemiků, ale ani jeden z hráčů Slavie nedokázal výborného Martina Pošustu překonat. A tak nakonec platilo pověstné nedáš, dostaneš. Necelou minutu před koncem z brejku hosté pojistili výsledek. Spolupráce Martina Diviše a Jana Závady připravila šanci Davidu Zimovi a ten v čase 59.09 měnil skóre potřetí – 0 : 3. Domácí konec zápasu zcela vypustili a po jedné z individuálních chyb, dokázali hosté zásluhou Vladislava Vrtka skórovat i po čtvrté – 0 : 4.

Ohlasy trenérů

Josef Beránek st. (trenér, HC Chemopetrol Litvínov)

Dobře se mně mluví, když jsme vyhráli čtyři nula, ale samozřejmě výkon byl podložen vynikajícím výkonem všech hráčů, velkou bojovností, hráči hráli srdcem a myslím si, že se snažili odvést perfektní výkon i po taktické stránce. Líbila se mi u nich především ta bojovnost, tak to má ostatně u mladých kluků být.

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha)

"Soupeř dal na začátku druhé třetiny dva rychlé góly a pak jen pozorně bránil. My jsme nebyli schopni vstřelit branku. V poslední minutě jsme otevřeli hru a dostali další dvě branky."
Autor Adam Vandrovec, Michael Mareš
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více