23.12.2007, Martin Smotlacha

Junioři : Všechny třetiny vítězné

Do zápasu mezi Litvínovským celkem a Pražskou Slávií nastoupil aktivněji tým jmenovaný jako druhý. I když po konci první třetiny nebyl jejich náskok nějak ohromující, vše důležité se odehrálo ve třetině druhé. V ní padlo celkem pět ze sedmi branek, tři z nich do sítě hostů. Když se k tomu přičte jedna Nestrašilova branka z poslední třetiny a brankář Furch se zkušenostmi z extraligy „áčka“ , vítězství 5-2 je na světě.

31.kolo, pátek 21.12.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Litvínov
5:2(1:0, 3:1, 1:1)
Litvínov

Branky a nahrávky: 3. Kamil Malárik, 24. František Moščic, 25. Matěj Střítenský (Zima, Kafan), 25. Kamil Malárik (Beránek, Mazanec), 33. Tomáš Doležal (Kachlík), 37. Petr Lomička (Zima), 41. Andrej Nestrašil (Hafenrichter, Drbohlav). Vyloučení: 8:12.

Hned v úvodu utkání se řítí první útočná řada domácích do útoku. Hostům se podařilo uvolnit se ze sevření a asi po minutě opláceli stejnou mincí. Jako první musel nakonec lovit ve své síti puk brankář Brzobohatý. Kamil Malárik využil ve třetí minutě zaváhání hostující obrany a sám z těsné blízkosti zakončil. Vstřelená branka motivovala domácí k dalšímu útoku, který byl podpořen několika přesilovkami. Šanci srovnat průběh zápasu měl ve vlastním oslabení , minutu před koncem Zima, na domácí brankářskou hvězdu a jeho beton ale nevyzrál.

Druhá třetina začala přesilovou hrou domácích. Ty ji využít sice nedokázali, ale stejně se gólu brzy dočkali. Ve 23. minutě zvýšil náskok František Moščic. Radost ze vstřeleného gólu vydržela pouhé dvě minuty. Matěj Střítenský propálil motanici, která se vytvořila před Furchovou brankou a gumový projektil se zastavil až za brankovou čarou. Domácím útočníkům se nejspíš vidina možného vyrovnání nelíbila, proto se rozhodli na hostujícího brankáře doslova vlítnout, dokonce k tomu měli k dispozici přesilovku. Ze trojice útočníků před brankou se nejrychleji zorientoval Kamil Malárik a svým druhým gólem v zápase obnovil dvoubrankový náskok. O několik minut a vyloučení později se povede domácím náskok ještě zvýšit. Ve 32. minutě vyhání Brzobohatýho z branky Tomáš Doležal, který se dostal k puku v motanici před brankou a s nadhledem zakončil. Náskok o tři branky nejspíš byl příliš moc pro Petra Lomičku. Sedmnáct minut po začátku druhé, góly nabyté třetiny snížil náskok zpět na dva góly.

Závěrečná třetina začala se značnou brankovou výhodou jednoho z týmů. A ta se ještě zvětšila. Ve 40. minutě a 40. vteřině se přesně trefil Andrej Nestrašil, tím hned na začátku poslední třetiny stanovil konečný výsledek zápasu na 5-2. Ke změně zápasu již nedošlo ani přes celkem 10 trestných minut na straně hostů.