15.09.2012, David Mencl

Junioři nezvládli koncovku a s Vítkovicemi prohráli

Červenobílí v úvodních dvou kolech nezískali jediný bod, proto to chtěli napravit proti Vítkovicím. Dlouho s nimi drželi krok a ještě po druhé třetině byli na dostřel, jenže poté se Slezané zvedli a dokráčeli si pro pohodlné vítězství.

4.kolo, sobota 15.9.2012, Slavia - Vítkovice
2:5(0:0, 2:3, 0:2)
Vítkovice

Branky a nahrávky: 30. Ptáčník (Semrád), 35. Mavrojanidis (Rittig) - 25. Richter (Bajl, Bumbál), 26. Řehák (Hawlík), 34. Holý (Slováček), 52. Pasker (Holý), 59. Král (Slováček, Pasker). Rozhodčí: Jebavý - Frodl, Pouzar. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 17:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Slavia: Mouček - Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Knot, Mavrojanidis, Jedlička, Brzák, Berlev, Navrátil, Semrád, Kotyra, Ryzák, Novák, Hložek, Šteiner, Mašín, Müller, Moravec, Ptáčník

Vítkovice: Kubáň - Král, Tomi, Štencel, Hawlík, Illés, Němec, Bumbál, Kovář, Jonáš, Česlík, Slováček, Richter, Řehák, Deutsch, Cabák, Holý, Blahuta, Pasker, Bail, Máj

V úvodních momentech zápasu se do útoku vrhli především slávisté, na Kubáně však vyslali jen několik propagačních střel. Do prvního vážnějšího ohrožení branky se ale dostali Vítkovičtí, jmenovitě Slováček, který využil nejistého zákroku Moučka a poslal kotouč těsně mimo poloprázdnou branku.

Na domácí straně se ve stoprocentní příležitosti zjevil v 10. minutě Mavrojanidis, jenž se prosmýkl mezi obránci a bekhendovým pokusem nastřelil břevno hostující klece. Následně pálil z mezikruží Berlev, tomu ale ve skórování zabránil beton vítkovického gólmana. Závěr počáteční části měli ve své režii červenobílí a vypracovali si i nějaké nadějné situace.

Na začátku prostředního dějství se týmy převážně přetahovaly o kotouč ve středním pásmu. Teprve až 25. minuta přinesla brankové osvěžení. Postaral se o něj hostující Karel Richter, který pohodlně dorazil vyražený puk za bezmocného Moučka. Ani ne za minutu už Vítkovice vedly o dva góly. Pokus Adama Řeháka po ledě prolétl mezi betony domácího strážce až do sítě.

Vzápětí se sešívaným povedlo ve vlastním oslabení snížit, když se po úniku prosadil ranou z voleje Martin Ptáčník. Následně mohli Slezané navýšit vedení, v přesilové hře ale z obrovského tlaku nic nevytěžili. Chuť si spravili ihned po uplynutí dvouminutového trestu Kotyry. Slávističtí obránci propadli a Marek Holý měl z dorážky velmi lehkou úlohu.

Avšak dvoubrankové vedení hostům nevydrželo dlouho, jelikož Georg Mavrojanidis předvedl parádní kličkovanou zakončenou přesnou střelou k tyčce. Střetnutí nedohráli dva hráči, domácí Ronald Knot a vítkovický Adam Řehák. V závěru druhé třetiny se totiž utkali v bitce, která neměla vítěze, a odešli tak předčasně do kabin.

V přesilovce se na začátku třetí části dostal do obrovské šance Němec, jenže na Moučka si nepřišel, a domácí brankář tak držel akcie Slavie nad vodou. To už nezvládl v polovině závěrečné dvacetiminutovky, Jan Pasker unikl obraně a bombou pod víko nezklamal svoje spoluhráče.

Pražané se na to snažili, co nejdřívě odpověděl, to se jim však do konce zápasu nepovedlo. Naopak chvíli před finišem ještě jednou inkasovali, a to z hole Tomáše Krále, který se ukázal pěknou ranou do horního růžku. Všechny tři body si tak sebou na Ostravsko odvezly Vítkovice.