10.03.2006, Miroslav Votava

Junioři postupují do semifinále!

Druhý zápas čtvrtfinálové série mezi Slavií a Vítkovicemi byl opět dramatický. Série se přestěhovala do ostravské ČEZ Areny. Slavii už v první minutě poslal do vedení obránce Jebavý. Hosté třikrát v utkání vedli o gól, ale Vítkovicím se podařilo vždy vyrovnat, naposledy minutu před koncem srovanl skóre Káňa, který tak svým druhým gólem v utkání zařídil prodloužení. Stejně jako v Praze nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, kde si vítěznou trefu připsal Lukáš Endál a poslal Slavii do semifinále.

 
 
ČF2, čtvrtek 9.3.2006, Palác kultury a sportu Ostrava, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
Vítkovice
3:4sn(1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 7. Kolařík (Roman), 42. Káňa (Roman), 59. Káňa - 1. Jebavý (Šulc), 14. Domian (Jonáš), 52. Jonáš (Stromko), rozhodující nájezd Endál.

 

Vítkovice: Iláš (70. Vašíček) - Flašar, Palík, Falter, Měkýš, Krause, Prokop - Buček, Velecký, Valušiak - Kolařík, Roman, J. Káňa - Rehuš, Tejkl, Szturc

Slavia: Kamiš - Jebavý, Šulc, Višňák, Drohlav, Březina, Lang, Soldán - Sklenář, Endál, Ondráček - Jonáš, Stromko, Domián - Pavel, Škaloud, Krejčí - Malárik, Freisler

 
 

Komentář

Vítkovická juniorka sehrála v prvním semifinále na ledě Slavie celkem vyrovnaný zápas, který dospěl do prodloužení a následně došlo k samostatným nájezdům. V těch uspěli lépe hráči Slávie, a tak do Ostravy přijížděli s vědomím toho, že jim stačí pouze jeden krok k postupu.

Domácí nastoupili do utkání s odhodláním, ale po půlminutě hry inkasovali v oslabení bleskový gól z hole Jebavého - 0:1. Hostujícího gólmana Kamiše prověřil jako první Szturc, ale ze střední vzdálenosti minul. U slávistické klece bojovali Buček s Valušiakem, ale ani oni neuspěli. Druhé oslabení přežily Vítkovice v poklidu, Roman šetřil čas v útočném pásmu s Káňou, Tejkl se pokusil o zteč Kamišovy klece, ale byl podražen a hrálo se ve čtyřech. Vyrovnání ze strany domácích přišlo už v 7. minutě po hezké akci druhého útoku propálil Kamiše Kolařík - 1:1. Vítkovice pokračovaly v útočném pásmu, Prokop pálil od modré do gólmanových betonů, Tejkl si narazil s Kolaříkem, ale jeho střela nebyla vůbec důrazná. Hostující Kamiš si o chvíli později musel dát dobrý pozor proti trojici Buček, Rehuš, Valušiak, ale branku proti nim dokázal uhájit. Prostřední část úvodní třetiny se hrála hlavně ve středním pásmu, kotouč střídal často své majitele. Třetí přesilovka hostí přinesla další změnu skóre. Od modré pálil Višňák, ale jen na hlavičku Iláše, poté Iláš kontroloval puk proti Stromkovi u jedné tyče, bleskurychle se přesunul i k druhé, ale napotřetí už neměl šanci, a tak Slavie zásluhou Domiana strhla vedení na svou stranu - 1:2. Domácí nesložili zbraně, hned po bully se vrhli do útoku, Roman s Bučkem si dobře najížděli, ale Kamiš byl na svém místě. Hra se zrychlila, oba týmy si vypracovaly několik šancí, ale v cestě úspěchu stáli dobří brankáři. Po další akci Bučka s Romanem skončil puk i s brankářem v brance, ale hlavní sudí rozpažil. Střídání hostí chtěl využít domácí Velecký, ale byl příliš rychlý, a tak čároví zastavili jeho snahu pro postavení mimo hru.

Druhá třetina přinesla rychlé vyloučení na obou stranách, ve vítkovické přesilovce si před Kamiše sjel Flašar, ale branku přestřelil, Prokop provětral jeho lapačku a souhra Bučka s Valušiakem skončila pod lapačkou slávistického gólmana. Po návratu potrestaného Endála ještě zkoušel udržet pásmo Káňa, ale nastřelil pouze Drbohlava, odražený puk se dostal k Prokopovi, ale ten jen vyprášil Kamišovi beton. Vítkovický Iláš také neměl o práci nouzi, Endálův pokus zastavila jeho efektní lapačka, Ondráček hned po bully mířil těsně k levé tyči. Kotouče se však v další chvíli ujal Káňa a společně se svými spoluhráči ujížděl na slávistickou klec, ale nastřelil tyč. Z protiútoku se do náporu dostali hosté, první lajna pořádně zavařila Ilášovi, nejblíže měl ke gólu Sklenář, ale jeho vysoká střela naštěstí pro domácí v síti neskončila. Hosté měli k dispozici další přesilovku, ale vítkovický celek bránil urputně jako jeden muž a tak se ani tentokrát skóre neměnilo. Vítkovice poté na delší dobu zaměstnaly Kamiše v brance, druhá pětka vedená Romanem však ani po závaru nedokázala prosadit, z dorážky pak zkoušel štěstí Tejkl, ale Kamiš schoval puk pod lapačkou. Na opačné straně prověřil Iláše zdálky Drbohlav, ale neuspěl. Hra se přelévala v rychlém sledu od branky k brance, domácí Velecký mířil na vyrážečku, do situace dva jednoho se dostali hostující Jonáš a Stromko, ale Stromko těsně před bránou zaváhal - a minul. Situaci mohli napravit - opět v přečíslení - Domian se Stromkem, ale tentokrát to byl Domian, komu se svezl puk z hokejky. V dalším oslabení domácích se blýskl několikrát Falter, který schytal pár pořádných ran pukem, Drbohlav od modré pálil do zadního plexiskla, Ondráček čekal tak dlouho, až mu Káňa uzmul kotouč a vyhodil.Vítkovice právě srovnaly na 2:2.

Úvod poslední třetiny vyšel lépe domácímu týmu, po krásné akci trefil horní část Kamišovy branky Káňa - 2:2. Hosté nebyli s vyrovnáním spokojeni, Jonáš s Domianem hodlali strhnout vedení na svou stranu, ale zákrok Iláše jim to překazil. Dalším pokusem se prezentoval také Sklenář z mezikruží, ale nemířil přesně. Vítkovice se opět nechaly vyloučit, ale tentokrát Slavii k ničemu podstatnému nepustili. Flašar vyzkoušel tvrdost Kamišovy vyrážečky, Rehuš nahrával zpoza branky Szturcovi, ale hostující gólman se však přesunul k levé tyči. Devět vteřin před návratem potrestaného Kolaříka se však hosté prosadili v přesilovce i potřetí. Po nahrávce Stromka se s pomocí brankové tyče trefil Jonáš - 2:3. Hosté nehodlali ponechat jednobrankový rozdíl náhodě, a tak se dál tlačili před Iláše. Škaloud protáhl vítkovického gólmana přes celé brankoviště, ale úspěšný nebyl. Na opačné straně musel kotouč kontrolovat Kamiš, dvojice Káňa - Roman si najížděla před branku, ale hostující gólman se po kotouči vrhnul a uschoval jej pod tělem. První pětice domácích si v útočném pásmu dokázala vytvořit tlak, ale všechny pokusy končily na pozorně chytajícím Kamišovi. V čase 57:26 si vítkovičtí trenéři vyžádali oddechový čas a bylo jasné, co bude následovat. Iláš zůstal na střídačce a Vítkovice měly v útoku šest hráčů. Jebavému se zhruba po pětadvaceti vteřinách povedlo dostat puk do středního pásma a po přerušení putoval Iláš zpět do branky. Po chvilce opět opustil své stanoviště a po přihrávkovém kolotoči zakončoval k velké radosti většiny diváků přesně za Kamišova záda Káňa - 3:3. Vítkovičtí chtěli ještě do konce moc vstřelit pro ně tak důležitý gól, Valušiak pálil rovnou z bully těsně vedle, Buček o pár vteřin později vyprášil Kamišovy betony, a tak se po 60 minutách odcházelo do kabin za nerozhodného stavu a na řadě bylo prodloužení.

Hned zkraje desetiminutového prodloužení byl vyloučen domácí Buček, ale po dalších třinácti vteřinách se nechal vyloučit hostující gólman Kamiš. Po dalších dvanácti vteřinách byl hlavním sudím odeslán na trestnou lavici domácí Palík, a tak konečná podoba přesilovky vyzněla ve prospěch hostí 4 x 3. Hosté si výraznější šanci nevypracovali, vše podstatné se odehrálo až při plném počtu hráčů na obou stranách. Blízko ke gólu měl hostující Malárik, jeho střela na lapačku jen těsně minula branku. Na opačné straně mohla rozhodnout druhá lajna - Káňa, Kolařík, Roman, stačil jen okamžik zaváhání a Kamiš se zorientoval. Prodloužení dospělo ke svému konci, a nerozhodný stav avizoval samostatné nájezdy.

Jako první začínala Slavie, vítkovický trenér vyslal do branky náhradního gólmana Vašíčka a první exekutor z řad hostí se mohl připravit. Byl jím útočník Endál - před vítkovickým gólmanem udělal kličku doleva, snažil se umístit puk po ledě k tyčce, ale Vašíček se roztáhl od tyčky k tyčce a Endálova střela skončila na jeho pravém betonu - 0:0. Za domácí jel jako první Rehuš, najížděl si z pravé strany, střílel nahoru nad lapačku, ale přestřelil - 0:0. Za Slávii se ke kotouči postavil Sklenář, najížděl si zprava, roztáhl si vítkovického brankáře, zkoušel střelu bekhendem, ale nepovedlo se mu puk dostatečně zvednout - 0:0. Za domácí byl připraven Jan Káňa, ten jel středem, před brankářem zkoušel udělat kličku doprava a zasunout puk k tyčce, ale Kamiš udělal rozklek a dal včas beton na své místo - 0:0. Třetím pokusmenem za hosty byl Domian, také si najížděl středem, pokoušel se vystřelit do levého horního rohu, ale přestřelil - 0:0. Do středu kluziště se za Vítkovice postavil Roman, najížděl si zprava, zkoušel udělat kličku doprava, pak rychle stáhnout puk doleva a zasunout k tyčce, ale jeho provedení bylo ležérní, a Kamiš včas vytěsnil kotouč svým levým betonem - 0:0. Čtvrtou sérii začal hostující Malárik, najížděl si středem, naznačil střelu, Vašíček udělal rozklek, Malárik si přehodil puk napravo a po ledě pohodlně dopravil puk do prázdné branky - 0:1. Tíha provedeného nájezdu ležela na Valušiakovi, ten si také najížděl zprava a nekompromisně propálil gólmanovy betony - 1:1. Posledním hráčem Slávie byl určen Jonáš, najížděl si středem, snažil se střílet těsně nad Vašíčkovu vyrážečku, ale přestřelil - 1:1. Osud utkání měl ve svých rukou Buček, který jel jako poslední. Najížděl si zleva, nabruslil si před brankáře Slavie, zkoušel propasírovat kotouč mezi jeho betony, ale nepodařilo se 1:1.

Princip náhlé smrti měl být použit po vyčerpání předchozích nájezdů. Jako první se ke kotouči postavil domácí Kolařík, najížděl si zprava, zkoušel kličku doprava a zasunout k tyčce, ale Kamiš jeho úmysl vystihl a včas strčil do střely beton - 1:1. Z tábora hostí to podruhé zkoušel úspěšný střelec z úvodní série Malárik, najížděl si zleva, zkouSlávie si zajistila postup do čtvrtfinále...šel střílet mezi betony, ale Vašíček si jeho pohlídal - 1:1. Vítkovičtí vložili důvěru do obránce Prokopa, ten si najížděl středem, zkoušel vystřelit mezi levý beton a lapačku, ale Kamiš jeho střelu lapačkou vyrazil - 1:1. Sedmým hráčem, který se rozjel na Vašíčka byl hostující Endál, který si najížděl zprava, udělal kličku na střed, pak si puk hodil rychle zpátky a puk poslal mezi tyčku a Vašíčkovým betonem do brány - 1:2. Slávisté se nahrnuli a začali slavit vítězství. Vítkovičtí hráči se pomalu a zklamaně trousili do šaten, ale za předvedený výkon a předchozí těžké zápasy jim patří obrovský dík.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"