26.01.2015, Jakub Janoušek

Junioři rázně míří do play off!

Slávistické naděje vyrazily v posledním zápase nadstavbové části do Jihlavy. Zde i přes úvodní nezdary dokázaly vývoj utkání otočit, a tuto část soutěže zakončit výhrou 6:4. Premiéru v brankovišti juniorů si odbyl starší dorostenec Roman Štefka.

B14, pondělí 26.1.2015, Jihlava - Slavia
Jihlava
4:6(2:1, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Anděl (Hohl, Marcilis), 8. Anděl (Dundáček, Jícha), 44. Tobola (Střecha), 48. Anděl (Marcilis, Jicha) – 17. Saňa (Hejda, Hlinka), 25. Červený (Hlinka), 33. Kasala (Červený), 43. Ječný (Nestrašil, Straka), 46. Nestašil, 60. Kasala (Hlinka). Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 84. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 2:0. 2:4, 3:5. 4:5.

Jihlava: Vacek – Hohl, Dundáček, Pospíchal, Tobola, Kochánek, Leština, Pražák – Marcilis, Jícha, Anděl, Bambula, Střecha, Beran, Balaštík, Dvořák, Mahút, Nováček.

Slavia: Štefka – Hejda, Saňa, Bureš, Vala, Havelka, Drahorád, Patzelt – Hlinka, Kasala, Červený, Procházka, Furch, Vyskočil, Nestrašil, Ječný, Straka, Josefus, Mušo.

Lepší vstup do utkání předvedli domácí hokejisté. Již po dvou minutách hry se před Štefkovou klecí zjevil nikým nehlídaný Lukáš Anděl a přesnou střelou otevřel gólový účet zápasu. Po dalších pěti minutách, při přesilové hře hokejistů Jihlavy si pronikl s kotoučem až do mezikruží opět Lukáš Anděl a červenobílý gólman kapituloval podruhé.

Snížení ze strany hostů přišlo ještě do první přestávky. Kapitán sešívaných juniorů Josef Saňa vystřelil z rohu kluziště a vsítil kontaktní gól.

V úvodu druhé periody si při protiútoku slávistů neporozuměli jihlavští obránci a ke střele se dostal nikým nehlídaný Patrik Červený a skóre bylo srovnané. Pak se Slavii dokonce povedlo strhnout vedení na svoji stranu, střílel opět Červený, avšak autorem gólu byl tentokrát tečující Lukáš Kasala.

I třetí perioda začala lépe pro červenobílé. Po přečíslení zvyšoval náskok sešívaných Filip Ječný. Na to však Dukla brzy reagovala, na dostřel slávistům ji přiblížil Hynek Tobola. Hosté na to dokázali zareagovat a opět si pojistit své vedení, ke střele se dostal Viktor Nestrašil, který zamířil přímo pod břevno jihlavské klece.

Domácí však stále naléhali na branku sešívaných a znovu jim jejich snaha přinesla naději. Lukáš Anděl zkompletoval střelou od modré svůj hattrick. Definitivní výsledek se zrodil v poslední minutě třetího dějství, kdy Jihlavští odvolali brankáře. Hlinka vyslal ke střele Lukáše Kasalu, který dopravil kotouč do prázdné branky. Sešívaní junioři tak v posledním zápase nadstavbové části vítězí nad jihlavskou Duklou.