08.09.2018, Šimon Rogner

Junioři slaví první výhru, v nájezdech zdolali Kladno

Zatímco si mnozí dopřávali klidný sobotní oběd, junioři Slavie nastoupili v Edenu ke svému druhému zápasu v nové sezóně. A oproti úvodní prohře v Chomutově si tentokrát vedli úspěšněji a hostující kladenské Rytíře zdolali 4:3 po nájezdech. V základní hrací době zářil především dvougólový Damien Hradil, rozhodující nájezd proměnil kapitán Jaroslav Brož.

2.kolo, sobota 8.9.2018, ZS Eden, Slavia - Kladno
4:3sn(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Kladno

Branky a nahrávky: 8. Havrda (Holý), 17. Hradil (Holý, Brož), 39. Hradil (Brož, Málek), rozh. náj. Brož – 19. Rendla (Staněk, Zich), 32. Volráb, 44. Kvapil (Filip). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:1, 1:1, 0:0 - 0:0.

Slavia: Málek (Vecka) – Duda, Bureš, Zderadička, Macek, Steinocher, Holý – Brož (C), Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Kladno: Novotný (Jiroušek) – Kvapil, Staněk, Volrab, Šmatlák, Zíka, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, Bláha M., Bláha O., Husarik (C), Rendla, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr.

Druhý duel nedávno započaté sezóny odehráli v sobotu krátce po poledni junioři Slavie. V úvodním zápase ročníku prohráli na ledě Chomutova, tentokrát už se však mohli radovat.

Cesta k vítězství však vůbec nebyla snadná, přestože to tak mohlo po 17 minutách vypadat. Když totiž energii hýřící Damien Hradil proměnil v čase 16:43 druhou přesilovku sešívaných v řadě - čímž navázal na úvodní zásah Maxima Havrdy - vedli domácí už 2:0.

Ještě do konce úvodní dvacetiminutovky však snížil hostující Matyáš Rendla a ve 32. minutě jako blesk z čistého nebe udeřil střelou od modré Ondřej Volráb.

Sešívaní celkově diktovali tempo hry častěji, nicméně sem tam je musel svými až fantastickými zákroky zachraňovat Roman Málek. Ten hned po 20 sekundách třetí třetiny likvidoval obrovskou příležitost z hole Adama Zicha, jemuž chybělo jen málo, aby odpověděl na druhou branku Damiena Hradila z konce druhé dvacetiminutovky.

Kladno se však přece jenom dočkalo, a to hned o pár minut později díky tvrdé dělovce Jana Kvapila, který na modré nepřáhl a vymetl šibenici Málkovy svatyně.

Zbytek třetiny už patřil znovu červenobílým, kteří se už už v 51. minutě radovali z rozdílového gólu, aby hned nato zjistili, že ho rozhodčí kvůli úmyslnému kopnutí Tomáše Labuzíka neuznali.

Podruhé v sezóně tak oba týmy šly do regulérního prodloužení - zde stojí za to připomenout, že podle nových pravidel se prodloužení, případně nájezdy hrají v každém zápase.

To i přes rychlý a svižný hokej, který systém 3 proti 3 slibuje, žádné větší šance nepřineslo. V samostatných nájezdech pak za domácí uspěli kapitán Jaroslav Brož a Robin Všetečka, činil se i Málek a vychytal všechny čtyři nájezdníky soupeře.

Junioři Slavie tak ve svém druhém vystoupení získávají důležité dva body a ve skupině A juniorské extraligy jsou po nekompletním druhém kole na čtvrtém místě.