16.02.2019, Martin Kamenik

Junioři těsně padli ve Vítkovicích, za nadstavbu ale vezou bod

Tak to je škoda. Sešívaná juniorka v těsném zápase podlehla vítkovické Rideře o gól. Slavii poslal do vedení Všetečka, celek z Ostravy ale zápas otočil. O zisku jednoho bodu z moravskoslezského tripu rozhodl úspěšně provedeným nájezdem Hasil. Nutno dodat, že červenobílé v celém zápase podržel dobrým výkonem brankář Málek, který pochytal 47 střel.

N20, sobota 16.2.2019, MFH Ostrava, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
2:1(1:1, 1:0, 0:0 - N 0:0 - 0:1 )

Branky a nahrávky: 9. Bernovský (Vojtovič), 26. Smička (Vojtovič) – 3. Všetečka (Němeček D.), rozh. náj. Hasil. Rozhodčí: Koziol – Kořistka, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 94. Střely na branku: 49:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Vítkovice: Piták – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Věntus – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Gebauer.

Slavia: Málek – Němeček D., Bureš, Srdínko, Antoš, Mareček, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Altrichter, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Druhé utkání ve dvou dnech odehráli sešívaní junioři při svém moravskoslezském výjezdě na ledě v Ostravě. Začátek utkání s Vítkovicemi byl o mnoho pozitivnější. Slávisté se od prvních minut dostali do tlaku, ze kterého také vytěžili úvodní branku zápasu. Spolupráce obránce Němečka se střílejícím Robinem Všetečkou skončila v čase 2:45 v síti - 0:1.

Rozlet celku z hlavního města zastavilo oslabení po faulu Marečka. Už to vypadalo, že Slavia v čele s brankářem Málkem čistý štít v početní nevýhodě ubrání. Ke slovu se však dostal Jan Bernovský a tvrdou střelou sešívaného strážce svatyně propálil - 1:1.

Hra se po vyrovnávací brance srovnala a obraz zápasu byl stejný i v úvodních okamžicích druhé periody. V šestadvacáté minutě však rozjeli hráči Ridery akci, na jejíž konci stál Petr Smička a rozvlnil síť za Málkem podruhé - 2:1.

Ve zbytku druhé dvacetiminutovky se předváděli v dobrém světle zejména oba gólmani. Málek toto tvrzení jen potvrdil ve dvaačtyřicáté minutě, kdy pokryl závar před vlastní brankou a poradil si i s následnou střelou Beránka.

Poté Slavia dostala příležitost v podobě téměř minutu trvající dvojnásobné přesilovky. Ta ale Pražanům příliš nevyšla. V polovině poslední třetiny to zkoušel na Pitáka také Všetečka, ale bohužel přestřelil.

Další šanci měl v šestapadesáté minutě bek Holý, ale vítkovický brankář dokázal precizně zakročit lapačkou. Hrálo se nahoru dolů a šance střídala šanci. Na opačné straně musel zaklapnout betony před Bernovským Málek.

Vyrovnat se již sešívaným nepodařilo, proto Slavia všechno vsadila na nadstavbu. Faul Bureše a nařízené trestné střílení znamenalo pro červenobílé komplikaci, ale Málek si s Mrvou spolehlivě poradil. Jelikož prodloužení nerozhodlo, museli se jet nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem Matěj Hasil, který rozhodl o držiteli prémiového bodu. Slávisté tak vezou z moravskoslezského tripu jeden bod.