18.01.2019, Martin Kamenik

Junioři v těsném zápase podlehli poslednímu Motoru

Ztráta! Sešívaní mladíci si na jihu Čech nevedli špatně a vedli po první periodě. Druhá třetina ale vyzněla lépe ve prospěch Motoru. Slávisté se ale nevzdali. V poslední minutě vystřelil alespoň bod Matěj Hasil, pro kterého to byla druhá branka v zápase. V prodloužení po čtrnácti vteřinách zkompletováním hattricku zajistil vítězství domácím a zároveň čtvrtou prohru sešívaným Pavel Novák.

N12, pátek 18.1.2019, Budvar aréna, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice
4:3p(1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Novák (Tlačil), 31. Tlačil (P. Novák), 37. P. Novák (TS), 61. Novák (Tlačil, Čížek) – 11. Bureš (Martinec), 13. Hasil (Labuzík), 60. Hasil (Holý, Hradil). Rozhodčí: Šindel – Vavruška, Sedláček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Č. Budějovice: Dvořák – Škola, Vávra, Hubata, Svach, Pavlát, J. Novák – Káník, Tlačil, Vaculík, Š. Masopust, Hrubec, Ryba, Janoch, Schwartz, P. Novák, Čížek, Silný, Krcho

Slavia: Němeček – Fiala, Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Dobrý nástup sešívaných doprovodil vstup do zápasu. Slavia byla jasně aktivnější a svou snahu také přetavila v úvodní branku utkání. V polovině první dvacetiminutovky vypálil na Dvořáka Martinec, jehož střelu ještě šikovně tečoval obránce Jan Bureš a Pražané vedli.

Hosté aktivitou doslova hýřili a o chvíli později z toho bylo již dvoubrankové vedení. Labuzík v přečíslení vystřelil pouze do Dvořákova betonu, od jehož nohy se kotouč odrazil přesně k Matěji Hasilovi, který se nemýlil a zavěsil do sítě Motoru podruhé.

Slávisté dostali navíc přesilovkou výhodu, kterou však Turek svou šancí nezužitkoval. Poté přišel trest. V devatenácté minutě se dostal do dobré střelecké pozice Pavel Novák a otevřel svůj gólový účet - 1:2.

Hned v první minutě prostřední části nastřelil tyč Tlačil a hosté se začínali dostávat pod tlak, který museli řešit několika nedovolenými zákroky. Sešívaní však inkasovali až ve hře při rovnovážném počtu hráčů. V polovině duelu vyslal Novák na zteč Jana Tlačila. Ten si počínal šikovně a procpal kotouč přes Němečka až do červenobílé svatyně.

A bylo ještě hůře. V čase 36:51 zatáhl za záchrannou brzdu Hradil, který fauloval Silného a bylo nařízeno trestné střílení. Pavel Novák dokázal s pomocí tyče překonat Němečka v zápase podruhé a poslal Motor do vedení.

Třetí část byla ze strany Slavie ve znamení marných pokusů ohrozit Dvořákovu klec. Když už se schylovalo ke konci, tak přišel zlom. Nástřel Holého v poslední minutě využil Matěj Hasil, který se prosadil bekhendovou dorážkou a poslal utkání do prodloužení.

To však sešívaní načali v oslabení, které se jim stalo osudné. V čase 60:14 rozvlnil Pavel Novák síť za Němečkem potřetí. Touto brankou útočník Českých Budějovic završil hattrick a zajistil Motoru důležité dva body do tabulky v boji o play-off.