20.01.2018, Michal Toman

Junioři vyhráli v Liberci a v nadstavbě se poperou o play-off

Slávisté byli před utkáním na ledě libereckých Bílých Tygrů jen krůček od postupu do nadstavbové skupiny juniorské extraligy. Stačilo jim totiž na severu Čech vyhrát. A svůj cíl skvadra pod vedením trenérů Miloše Pecky a Milana Antoše splnila na výbornou. Pražané si vypracovali čtyřbrankové vedení, na které Liberec reagoval až v 52. minutě. Na zdramatizování tak už nebyl čas. Červenobílí si tedy odvezli do Prahy všechny tři body a zajistili si účast v bojích o play-off.

34.kolo, sobota 20.1.2018, Liberec - Slavia
Liberec
1:4(0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 52. Aubrecht (Burda, Nezbeda) – 10. Šmerha (Kohút), 12. Martínek (Šmerha), 44. Šergl (Kohút, Antoš), 50. Antoš (Šmerha, Kohút). Rozhodčí: Vyštejn – Zavřel, Kajínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 53. Střely na branku: 38:43. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Liberec: Pařík (21. Polášek) – Aubrecht, Krejsa, Charvát, Had, Starosta – Holenda, Vlach, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Nezbeda, Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

Slavia: Vecka – Antoš, Vobořil, Stark, Štibingr, Holý, Valík – Kohút, Šmerha T., Matějka, Patočka, Netolický, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Martínek

Už od úvodu utkání byli slávisté aktivnějším týmem a jejich snaha záhy přinesla ovoce. V 10. minutě se Kohút s Tomášem Šmerhou prokombinovali až před branku domácích a druhý jmenovaný si v zakončení z bezprostřední blízkosti věděl rady.

Následně se museli Pražané bránit po vyloučení Netolického, ale oslabení zvládli na jedničku a krátce po vypršení trestu červenobílé jedenáctky udeřili. Šmerhovo nahození vyrazil Pařík betonem jen k Viktoru Martínkovi, který bez potíží dorazil puk za záda bezmocného brankáře.

O přestávce před druhou periodou došlo ke změně v libereckém brankovišti. Gólman Pařík přepustil místo kolegovi Poláškovi, ale ani ten neudržel čisté konto. Po neproměněných šancích domácích Holendy a Juščáka totiž nabil Kohút Janu Šerglovi a ten rychlou ranou z pravé strany překvapil Poláška.

Červenobílí udeřili počtvrté v polovině třetí dvacetiminutovky. Šmerha od pravého mantinelu našel stříleným pasem hůl Milana Antoše, jenž v čase 49:59 zvýšil na 4:0 pro hosty, kteří už pomalu slavili.

Bílí Tygři se dokázali prosadit až v 52. minutě, kdy seděl na trestné lavici Patočka. A domácí přesilovku využili, když se ve skrumáži před Veckovou bránou nejrychleji zorientoval David Aubrecht, který s velkou dávkou štěstí dotlačil puk až do slavistické klece.

Na větší zdramatizování už však domácím nezbyl čas a Pražané si ziskem tří bodů zajistili účast v nadstavbové skupině extraligy, v níž budou bojovat o postup do play-off.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Slavia nás dnes přehrála v důrazu a v bojovnosti. To byl hlavní faktor zápasu. První branku dala po naší individuální chybě a druhý gól byl také hodně laciný. V druhé třetině jsme nějaké šance měli, ale chyběla nám síla na zvrat. Tým je zdecimovaný zraněními a to se projevilo. Hrstka hráčů, která dnes nastoupila už toho má hodně. Samozřejmě jsme zklamaní, ale nedá se nic dělat."

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Byl to hezký zápas. Ze začátku jsme hráli hodně zodpovědně, protože jsme potřebovali upevnit naši pozici v elitní dvanáctce. Myslím si, že jsme vítězství chtěli o trochu víc a dá se říct, že jsme si ho zasloužili."