12.12.2015, Michal Toman

Junioři vyloupili Olomouc a prolomili sérii proher

Juniorka pražské Slavie jela v sobotu do Olomouce s jasným cílem - vyhrát a prolomit nepříjemnou sérii porážek. A za svým cílem si sešívaní po celý zápas šli. Přehrávali svého soupeře a Kohouty udolali poměrem 3:2. Nakonec si tedy odvezli domů všechny tři body.

28.kolo, sobota 12.12.2015, Olomouc - Slavia
Olomouc
2:3(1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Marek (Kuba, Galvas), 58. Kropáč (Beták, Heža) – 10. Zderadička (Saňa, Nestrašil), 13. Drahorád (Tejral), 32. Nestrašil (Ječný). Rozhodčí: Koziol – Vožda, Zedník. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 70. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Olomouc: Urbisch – Nesvadba, Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Kolovratník – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Pavlovský, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Konečný, Müller, Kuba

Slavia: Sochůrek – Krásný, Novák, Drahorád, Zderadička, Saňa, Straka – Poruba, Nestrašil, Heldák, Ječný, Zídek, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Mareček, Kohút, Furch

Do zápasu vstoupili aktivněji hostující slávisté, a tak není divu, že šli jako první do vedení. V 10. minutě využil přesilovou hru Filip Zderadička, jenž napřáhl z pravého kruhu a jeho přízemní střela prošla až do Urbischovy klece. O tři minuty později se sešívaní radovali podruhé, když se trefil Karel Drahorád. V 16. minutě však přišlo vyloučení na straně hostů a Kohouti ho dokázali potrestat. Z pravé strany propálil Sochůrka Dominik Marek. Nic víc se ovšem nestalo a do šaten odcházeli se zaslouženým vedením hráči Slavie.

Červenobílí pokračovali v aktivní hře i ve druhém dějství a dočkali se tedy znovu dvoubrankového vedení. V 32. minutě zamířil z levého kruhu ke vzdálenější tyči Viktor Nestrašil a nemýlil se. Do velké šance se pět minut nato dostali i domácí, jenže Konečný nedokázal zvednout kotouč nad Sochůrkův beton. O minutu později nebyl o moc úspěšnější ani jeho spoluhráč Horák, a tak před třetí třetinou hřál slávisty dvoubrankový náskok.

Nástup do třetí dvacetiminutovky opět patřil hostům z Vršovic. V 43. Minutě se natlačil před Urbische Tejral, ale puk mezi levou tyčkou a gólmanovým betonem neprocpal. A o tři minuty později si olomoucký brankář poradil špičkou hole i s ránou Zderadičky. Gólová radost tedy přišla na druhé straně. V 58. minutě zápasu se totiž prosadil Jan Kropáč, jenž dostrkal puk po závaru před Sochůrkem až do sítě. Na vyrovnání se už ale Hanáci nezmohli a Slavia si odvezla domů tři body.