05.03.2016, David Mencl

Junioři ztratili dobře rozehraný zápas v Jihlavě

Poslední zápas před play-off nevyšel juniorům podle představ. Přestože po většinu duelu se drželi v těsném vedení, nedokázali v Jihlavě vybojovat ani bod. Už v úterý naskočí červenobílí do vyřazovacích bojů.

46.kolo, sobota 5.3.2016, Jihlava - Slavia
Jihlava
5:4(1:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Najman (Kousal, Hohl), 28. Najman (Dufek, Hohl), 43. Dufek (Půža), 45. Kousal (Dufek, Najman), 58. Kousal (Dufek, Najman) – 15. Nestrašil (Zderadička), 20. Furch (Saňa, Heldák), 37. Josefus (Zderadička, Heldák), 41. Nestrašil (Saňa, Heldák). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Novák. Vyloučení: 9:5, navíc Váňa (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:4. Diváci: 139. Střely na branku: 21:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.

Jihlava: Kořenář – Pospíchal, Půža, Srnský, Váňa, Kadlec, Hohl – Vala, Dufek, Ondráček, Najman, Dvořák, Bambula, Peschout, Kousal

Slavia: Sochůrek – Zderadička, Saňa, Hůla, Drahorád, Straka Valík – Nestrašil, Ječný, Heldák – Tejral, Josefus, Andres – Suda, Furch, Kašek – Vyskočil, Mareček, Horák

Červenobílí nevstoupili do zápasu nejlépe. Přestože dlouho se hrálo bez branek, nemohli se slávisté na delší čas usadit v útočném pásmu a do nebezpečnějšího zakončení se nedostali. Po zásluze se tak domácí radovali z vedoucí trefy. Ondřej Najman projel mezi obránci a rychlou střelou nedal Sochůrkovi šanci.

Ještě do konce první části se ale sešívaným podařilo skóre otočit. Nejdříve se uvolnil Viktor Nestrašil, jehož střela zpoza obránce překvapila Kořenáře, který propustil kotouč pod svým pravým betonem. V poslední minutě úvodní dvacetiminutovky pak Saňovo nahození zvedl přesně pod víko Aleš Furch.

Domácí měli ve druhé periodě trochu štěstí, když se Ondřej Najman dostal ke skákavému kotouči, který po ne úplně přesvědčivém zásahu poslal za Sochůrka. Ani tentokrát Pražané nedovolili soupeři se z vedení radovat dlouho. V přesilové hře napřáhl na modré Zderadička, jehož ránu tečoval mimo dosah Kořenáře Petr Josefus.

Na začátku třetí části sehráli slávisté skvělý signál, kdy Furch vyhrál buly k Saňovi, který okamžitě našel Heldáka. Ten si mezitím najel za jihlavské obránce, dostal se tak po straně do úniku, ve kterém ještě vylepšil akci přihrávkou na Viktora Nestrašila, pro kterého už nebyl problém trefit zcela odkrytou klec.

Zdálo se tak, že si sešívaní vedení již pohlídají, opak byl však pravdou. Po dvou minutách totiž snížil na rozdíl jediné branky Aleš Dufek. Za další dvě minuty se Dukla radovala z vyrovnání, po levé straně si najel Pavel Kousal, který přesnou ranou prostřelil Sochůrka.

Červenobílí byli odhodláni zvrátit zápas na svoji stranu, v závěru duelu ale nechali na levé straně prostor pro Dufka, který žabičkou poslal puk před branku. Tam si najel Pavel Kousal, který puk zvedl nad Sochůrkovu vyrážečku, a zařídil tak Jihlavě tři body.