16.03.2019, Martina Kramerová

Juniorka bez opor padla! Slávisté nestačili na Třinec

Slávisté vyrazili k poslednímu duelu skupiny o play-off s jistotou postupu a v okleštěné sestavě. Proti třineckým Ocelářům zpočátku drželi krok, když na jejich první gól brzy dokázali zareagovat. Domácí pak zvýšili na rozdíl dvou branek, ale slávisté se díky brance Antoše drželi na dostřel. Třinečtí mladíci pak ale přidali ještě tři branky a porazili sešívaný celek bez Štibingra, Všetečky či Brože 6:2.

G6, sobota 16.3.2019, Třinec - Slavia
Třinec
6:2(1:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Peterek (Hladoník), 24. Michálek, 27. Geidl (Krzak), 31. Havránek (Matěj, Šulák), 42. Krzak (Macháček, Chovaniak), 51. Hladoník (Peterek, Raška) – 23. Čapka (Havrda, Křenek), 29. Antoš (Hasil). Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Janoško. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 84. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Třinec: Ochman – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A) – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Mikler, Geidl, Peterek, Raška, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)

Slavia: Němeček J. – Němeček D., Bureš, Srdínko, Duda (C), Antoš (A), Mareček (A), Čapka – Kižlin, Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča

Slávisté si už ve čtvrtek zajistili postup do play-off, a tak se v sobotním duelu s Třincem objevili v okleštěné sestavě bez Všetečky, Štibingra či Brože. Na druhém konci republiky se sešívaným už od začátku příliš nedařilo. V čase 13:10 ukořistil Hladoník kotouč pro sebe a našel před brankovištěm Jonáše Peterka, který ho bez otálení poslal za Němečkova záda.

Těsné manko hosté smazali zkraje prostřední periody, kdy se střelecky prosadil Adam Čapka. Ten si vybruslil z levého rohu, narazil si kotouč s Havrdou a bekhendovým blafákem překonal třineckého brankáře. O necelé dvě minuty později však Třinečtí přiklonili výsledek opět na svou stranu. V závaru před červenobílou klecí se v čase 23:48 nejlépe zorientoval Jakub Michálek a střelou z těsné blízkosti rozvlnil síť.

Chvíli poté dostali Oceláři výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využili. Krzak vyslal prudkou dělovku od modré, do níž šikovně vložil hokejku Nico Geidl. Kotouč zapadl pod horní tyčku a domácí navýšili vedení na 3:1. Vzápětí Slavia kontrolovala brankou číslo 2. Skulinku v Ochmanově výstroji našel Milan Antoš a dostal svůj tým na dostřel.

Přesně v polovině zápasu udeřili Slezané počtvrté. Matěj předvedl přesný pas na číhajícího Marka Havránka, jenž mohl vyrazit sám na branku. To také udělal a projektilem z mezikruží propálil Němečka. V čase 41:15 se skóre měnilo znovu. Třinec zužitkoval další přesilovku, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě Filip Krzak.

Gólový účet zápasu definitivně uzavřel v 51. minutě Jan Hladoník. Třinecký útočník se protáhl podél levého mantinelu, obhodil si jednoho z obránců a z levého kruhu pohodlně zavěsil. Slávisté si tak z Třince odvážejí porážku 2:6.