02.12.2011, Václav Baumann, David Mencl

Juniorka doma smetla Olomouc

Junioři pražské Slavie dokázali porazit Olomouc, která je jejím rivalem ve vyrovnané tabulce vysoko 8:2. O čtyři góly v hanácké síti se osobně postaral útočník Georg Mavrojanidis.

21.kolo, čtvrtek 1.12.2011, Slavia - Olomouc
8:2(3:0, 0:1, 5:1)
Olomouc

Branky: 9. Mavrojandis (Žejdl), 13. Krejčí (Kejdana, Ptáčník), 20. Hellar (Žejdl), 41. Mavrojanidis (Žejdl, Hellar), 46. Mavrojanidis (Žejdl), 48. Hejna (Havelka), 49. Žejdl (Mavrojanidis, Krejčí), 54. Mavrojanidis – 39. Heža, 58. Brada (Číp). Rozhodčí: Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 66. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2.

Slavia: Dlouhý – Jeník, Barák, Kejdana, Rittig, Ptáčník, Kotyra, Havelka, Tomek, Vítek, Krejčí, Semrád, Růžička, Ryzák, Vacek, Mavrojanidis, Hellar, Žvatora, Žejdl, Moravec, Hejna

Olomouc: Lukáš (49. Dusík) – Škůrek, Schejbal, Číp, Brandýs D., Hes J., Tomeček, Šaur, Jergl A., Voznica, Brada, Smetana, Vondra, Dufek, Miczek, Ostřanský, Machala, Heža O., Sedlář.

Hráči obou celků se na začátku utkání do šancí dostávali jen zřídka. Jako první se do vedení dostala Slavia, jmenovitě Georg Mavrojanidis, který si najel na přihrávku Lukáše Žejdla a bezproblémově zavěsil. Střelou zápěstím se ve 13. minutě prosadil z pravého kruhu obránce domácích Daniel Krejčí a dostal slávisty do dvoubrankového vedení. Nedlouho na to se v nadějné příležitosti ocitl Michal Hellar, jeho střelu z voleje však rychlým přesunem zneškodnil olomoucký gólman. Michal Hellar si spravil chuť před koncem první třetiny, kdy slávistický útočník upláchl hostující obraně a v pádu zasunul kotouč za Lukáše.

Ve druhé třetině se objevilo ve hře mnohem více nepřesností a hráči se dlouho nemohli dostat do výraznější možnosti, jak ohrozit branku soupeře. Olomouc měla snahu snížit skóre, jenže Dlouhý skoro celou druhou část zápasu držel čisté konto. Dokonce i při šanci Radka Čípa měl štěstí a jeho střelu vyrazil špičkou betonu. Čistý štít ale domácí gólman neudržel, protože ve 39. minutě se z bezprostřední blízkosti trefil Oldřich Heža.

Slavia odpověděla na snížení stavu utkání hned po úvodním buly poslední dvacetiminutovky, kdy se pěknou individuální akcí zakončenou blafákem do odkryté branky prezentoval Georg Mavrojanidis. Slavia vlétla do třetí třetiny jako uragán a po 5 minutách Georg Mavrojanidis završil hattrick svižnou střelou k tyčce. Netrvalo dlouho a střela Petra Hejny propadla Lukášovi mezi betony, a tak domácí odskočili Olomouci do pětibrankového náskoku. Slávistům to nebylo dost a po minutě vstřelil sedmou branku domácích v utkání Lukáš Žejdl. Po sedmém obdrženém gólu se hostující brankář Lukáš poroučel na střídačku a do brankoviště se postavil náhradník Lukáš Dusík. Ani on nezabránil gólové smršti Slavie, protože následně kapituloval po samostatné akci Georga Mavrojanidise. Domácí se již nikam nehrnuli a ke konci utkání ještě zkorigoval stav utkání hostující Petr Brada. Slavia si tak připisuje cennou výhru nad mužstvem z jejího okolí v tabulce, naopak Olomouc se bude muset zamyslet nad tím, proč se jim v dnešním zápase tolik nedařilo.