26.01.2008, Lucie Mužíková

Juniorka veze z Plzně tři body

Plzeň - Zápas, ve kterém si ani jeden z týmu nemohl být dlouho ničím jistý, tak by se ve zkratce dalo uplynulých šedesát minut charakterizovat. První třetinu ovládli Pražané, kteří se díky svému důrazu dostali až na dvoubrankový odstup. Ve druhé dvacetiminutovce zase hráli prim domácí, kteří strhlli vedení na svou stranu. Poslední část však opět zvládli lépe hosté, a tak se radují ze třech bodů z ledu lídra tabulky.

40.kolo, sobota 26.1.2008, Zimní stadion Plzeň, Plzeň - Slavia
Plzeň
3:4(1:2, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Stránský (Kovář), 28. Kořínek (Jindra, Lev), 30. Sýkora (Kovář, Martinec) - 2. Nestrašil (Doležal), 4. Soldán (Mazanec, Česnek), 45. Hafenrichter (Moščic), 53. Nestrašil (Vokál, Freisler). Rozhodčí: Rejthar - Jelínek, Černý. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 84. Střely na branku: 47:23. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.

Plzeň: Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Kocman, Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán, Kořínek.

Slavia: Furch - Beránek, Gaisler, Mazanec, Horváth, Soldán, Moščic - Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Freisler, Hafenrichter, Kachlík, Vokál, Česnek.

Úvod utkání ovládli hosté, již po necelých dvou minutách se k dorážce dostal nekrytý Nestrašil a pohodlně otevřel skóre. V čase 3:59 to s domácími vypadalo ještě hůře, když modrobílí nechali Janu Soldánovi při přesilové hře příliš prostoru a ten poslal přesnou střelou mezi Francouzovými betony Slavii do dvoubrankového vedení. V deváté minutě spálil velkou šanci Kovář. Kocmanovo lehké přiťuknutí našlo najíždějícího Pituleho, jeho ale vychytal výborný Furch. Pak v přesilovce Lasselsberger chyboval při rozehrávce a jen tak tak, že se neradoval Hafenrichter. V osmnácté minutě se poprvé prosadili i domácí, když Kovář bravurně našel Stránského, který kličkou zmátl Furcha a pak mu puk poslal do sítě.

Ke vstupu do druhé dvacetiminnutovky pomohla Plzni zkrácená přesilovka, v níž nebezpečně pálil Sýkora. Ve čtyřiadvacáté minutě opět vybídl Kovář Stránského ke skórování, tentokrát se vyznamenala Furchova lapačka. Domácí přesto byli za svou aktivitu odměněni vyrovnávací brankou, když se se štěstím prosadil Kořínek. V polovině utkání získali modrobílí výhodu o hráče v poli, kterou dokázali využít díky teči Martincovy střely z repertoáru Miloše Sýkory. Tato branka doslova zvedla všechny příznivce Lasselsberegru ze sedadel, včetně přihlížejících hráčů "A" mužstva Divíška, Vlasáka a Vampoly, kteří slavili společně s juniory. Ke srovnání skóre byl blízko slávista Freisler, ale na Francouze si nepřišel. Na druhé straně se Furch rovněž nenudil, řádně ho prověřili Zeman a Kubalík.

Domácí svůj náskok v poslední třetině dlouho neudrželi, již pětačtyřicáté minutě vyrovnal Hafenrichter. Velkou příležitost následně zahodil Česnek. A sprcha pro modrobílé přišla v 53. minutě, když ponechané výhody plně využil Nestrašil. Pak zaváhal Sýkora, který mohl potrestat Furchovo riskantní vyjetí. Do samostatného úniku se chvíli před koncem dostal Stránský, dvakrát však nechal vyniknout slávistickou jedničku. Hosté pak všechny své síly vrhlli k zabetonování středního pásma, takže se Lasselsberger nedostal ani k závěrečnému tlaku v podobě hry bez brankáře.