31.08.2007, Jan Holeňa a Aleš Strouha

K remíze s německým sokem chybělo jen málo

Hokejisté HC Slavia Praha nestačili v pátečním duelu ne německý Norimberk a v dramatickém zápase nakonec prohráli 2:3. Domácí poslal sice ve 14. minutě do vedení Micka, jenže hosté třemi góly vývoj zápasu obrátili a Doležalovo snížení na rozdíl jediné branky přišlo již příliš pozdě.

přát., pátek 31.8.2007, ZS Eden, Slavia - Norimberk
2:3(1:0, 0:2, 1:1)
Norimberk

Branky a nahrávky: 14. Micka (Rataj, Sup), 53. Doležal (Bednář) - 28. Spylo (Leeb), 32. Brown (King), 52. Spylo (Brown). Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně a hned od úvodu bylo na co koukat. Domácím patřila především úvodní desetiminutovka, jenže pak se stále častěji hrálo v početních nevýhodách a ani jeden z celků se nedokázal dostat do tempa. Právě v přesilové hře padla také úvodní branka zápasu. Po pěkné kombinaci Rataje se Supem se po zpětné přihrávce dostal puk až k osamocenému Tomáši Mickovi, který bez větších problémů poslal domácí tým do vedení. I ve zbytku první třetiny mírně lepším týmem domácí, ale dvě minuty před koncem postupovali hostující útočníci dva na jednoho a nechybělo málo a do kabin se mohlo odcházet za stavu 1:1.

Pokud první třetina přinesla dobrý hokej, ve druhé části hry byl k vidění hokej výborný. Na obou stranách totiž ubylo vyloučení a k vidění bylo více pohledných akcí. Naneštěstí pro domácí ale zabrali o trochu více hosté a odměnou jim byl gól z 28. minuty. Stejně jako u prvního gólu domácích hosté využili přesilovku a po rychlém přečíslení se po přihrávce Leeba trefil z mezikruží Kanaďan Ahren Spylo. Za necelé čtyři minuty hosté dokonce již vedli a opět u toho byl jeden z kanadských hráčů týmu. Běžela 32. minuta když se po přihrávce od Kinga pohodlně trefil nehlídaný Sean Brown a rázem to bylo 1:2. Domácí se před čtyřmi stovkami diváků nechtěli vzdát a tlačili se okamžitě za vyrovnáním. Předvedli řadu pohledných akcí, ale když se neprosadil ani po samostatném úniku aktivní Doležal, odcházelo se do kabin veseleji hostujícím hráčům.

Třetí část hry nezůstala předchozím dějstvím nic dlužna a opět přinesla zajímavou podívanou. Hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou a oba gólmani museli být neustále ve střehu. Když už se začínalo zdát, že domácí vystupňují svůj tlak až k vyrovnání, zaúřadoval opět mladík Ahren Spylo, jenž v přečíslení předvedl pěknou stahovačku do středu hřiště a střelou pod beton zvýšil na 1:3. Domácí ještě stihli okamžitě odpovědět Jiřím Doležalem, který dorazil do odkryté brány gólmanem vyraženou střelu Bednáře. V poslední minutě měli domácí jedinečnou možnost vyrovnat, po odvolání brankáře hráli čtyřicet vteřin šest na tři, ale nebylo jim přáno. Především po kombinacích Tomici s Bednářem zvonily dvakrát tyče norimberské brány, avšak ke změně skóre již nedošlo a domácí si tak připsali na konto porážku 2:3.