03.03.2018, Tomáš Pauček

Mečbol! Sešívaní přestříleli Přerov a jsou krok od semifinále!

Výborně! Slávisté zvládli i třetí utkání čtvrtfinálové série s Přerovem na jedničku. Na horkém ledě MEO Arény sice v polovině zápasu prohrávali se Zubry 2:3, díky dvěma využitým přesilovým hrám a dvougólovému Martinu Kadlecovi ale dokázali nepříznivý vývoj otočit a po vítězství 6:3 jsou jednu výhru od semifinále!

ČF3, sobota 3.3.2018, MEO Aréna Přerov, Přerov - Slavia
Přerov
3:6(1:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Milan Procházka (Šlahař, T. Sýkora), 24. Rosandić (Šlahař, T. Sýkora), 32. Pala (M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl) – 4. Nedvídek (Barák, Z. Doležal), 18. Kubica (J. Doležal, J. Novák), 36. Šagát (Barák, M. Kadlec), 40. L. Krejčík (J. Drtina, Z. Doležal), 55. M. Kadlec, 60. M. Kadlec (Šafránek). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Kokrment, Maštalíř. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 2610. Střely na branku: 17:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:6.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandić (A), M. Novotný, Pala, R. Černý, Zbořil – Milan Procházka, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Padrnos, Gago, F. Dvořák.

Slavia: Honzík – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Pohl, Kasík, J. Holý, Ryzák – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

Slávisté do utkání na horkém přerovské ledě vstoupili výborně. Už po necelých čtyřech minutách Barák zavezl puk do pásma a místo střely našel u pravé tyčky číhajícího Lukáše Nedvídka, který lehkou tečí do prázdné klece otevřel skóre. Pražané byli i nadále aktivnější, přesto si ani oni neodpustili drobnou chybičku v rozehrávce. Nepřesný pas přes modrou čáru vystihli Šlahař s Milanem Procházkou a druhý jmenovaný si krásnou kličkou poradil s ležícím Honzíkem – 1:1.

Sešívaní se i přes inkasovanou branku dál hnali do zakončení, Přerovští v čele se skvělým Klimešem však dlouho odolávali. Vyrovnané skóre ale přesto do přestávky nevydrželo, dvě minuty před sirénou uzmul odražený kotouč Zdeněk Kubica, který vytřel led s jedním z obránců a překonal domácího gólmana podruhé.

Pokud začátek první periody lépe zvládli Pražané, úvod té druhé patřil jednoznačně Zubrům. Ti přežili tutovku Kadlece a sami udeřili poté, co na vrcholku kruhu do puku plácl Mislav Rosandič, jehož skrytá rána doplachtila až za záda dezorientovaného Honzíka. Ten navíc krátce po polovině duelu lovil touš ze sítě znovu. Radomír Pala místo střelby ještě efektně objel padajícího obránce a bez potíží zamířil do odkryté klece – 2:3 z pohledu Pražanů.

Krátce poté Kratochvil ostrým zákrokem poslal Kasíka na mantinel hlavou napřed a na ledě to začalo pořádně jiskřit. Goiš za hádku s rozhodčím inkasoval osobní trest a z trestné lavice pak musel přihlížet, kterak Martin Šagát vybruslil zpoza klece a ranou na bližší tyč srovnal na 3:3. Během oslav se do sebe navíc pustili Račuk s Novotným a oba taktéž skončili na sedadlech pro hříšníky.

Emoce doslova tryskaly na všechny strany a pod kotel rozhněvaných přerovských fanoušků ještě přiložilo vyloučení Sýkory, který podkopl Šafránka. A ač přesilové hry červenobílých vypadají v probíhající sérii všelijak, tak i tato se dočkala svého využití. Pouhé čtyři vteřiny před druhou přestávkou napřáhl na modré Drtina a jeho přízemní pokus tečoval mezi Klimešovy betony pohotový Lukáš Krejčík.

Ztracené vedení se vůbec nelíbilo rozparáděným tribunám, které střelce i hostující střídačku odměnily řádnou sprchou z místního pivovaru. Kelímků se na hrací ploše sešlo tolik, že se zbylý čas musel dohrávat až po přestávce.

Čtyři vteřiny navíc nic zajímavého nepřinesly, jiné už to bylo v třetím dějství samotném. Pražané její začátek vůbec nezvládli z pohledu disciplíny a z devíti minut v plném počtu odehráli pouhé tři. Oslabení ale slávisté zvládli excelentně, Zubři se sice drželi většinu času v pásmu, do nadějnější pozice se však dostat nedokázali.

Přesilové hry i přesto dokázaly domácí hokejisty neuvěřitelně nabudit, Přerovští na dobrých pět minut zavřeli sešívané v jejich pásmu a ostřelovali Honzíka jako při bojích na východní frontě. Zapomněli ale přitom na otevřená zadní vrátka, do nichž se šest minut před koncem vřítil Martin Kadlec, jehož první ránu sice Klimeš dokázal vyrazit, na dorážku už však dosáhnout nemohl.

Hodně studenou sprchu už domácí rozdýchat nedokázali, při hře bez brankáře navíc definitivní pojistku přidal svou druhou trefou v utkání Martin Kadlec, jenž neomylně trefil prázdnou klec. Slávisté tak Přerov porazili i potřetí v sérii a už v neděli mohou slavit postup do semifinále.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): "V dnešním zápase jsme chtěli urvat zase další vítězství. To se nám podařilo a jsme za to hrozně rádi. Myslím, že jsme byli o malinko lepší, kromě slabších asi deseti minut ve druhé třetině, kdy nás soupeř zatlačil. Do dalšího zápasu se musíme akorát vyvarovat tolika vyloučení a zbytečných faulů."