21.01.2007, David Kalista

Na úvod finálové skupiny vysoká výhra nad Plzní

V prvním zápase finálové skupiny přivítaly hokejistky Slavie v Kralupech nad Vltavou Plzeň. Od začátku se hrál rychlý hokej, průběžně doplňovaný o branky, které stříleli domácí. Hosté jednou dokázali vyrovnat Staňkovou a jednou snížit na rozdíl jediné branky Mannovou, ale od poloviny utkání již nebylo o vítězi pochyb - Slavii podpořily hned tři hráčky, které vstřelily po dvou brankách. Dvakrát se do střelecké listiny zapsaly Holešová, Studentová a Manhartová, po jedné brance přidaly Zelenková a Kroutilová.

 
 
F1, sobota 20.1.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Plzeň
Slavia
Slavia
8:2(3:1, 3:1, 2:0)
Plzeň
Plzeň
 

Branky a nahrávky: 2., 12. Holešová (Bukvová, Studentová, Horálková), 10., 31. Manhartová (Kroutilová, Šťastná), 37., 42. Studentová (Navrátilová, Šťastná, Zelenková), 39. Zelenková (Studentová, Ivičičová), 49. Kroutilová (Studentová) - 9. Staňková (Zahálková), 28. Mannová (Staňková).
Rozhodčí: Petružálek - Hauser, Šerý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářek: 22 - 45. Diváci: 50.

 

Slavia: Šmardová - Pekárková,Horálková, Bukvová, Navrátilová Den., Dvořáková, Herzigová - Zelenková P., Šťastná, Studentová – Kroutilová ,Holešová, Manhartová – Ivičičová

Plzeň: Kopejtková – Mannová, Krauzová, Knotková, Lipková - Jaklová, Kotousová, Staňková – Zahálková, Fialová, Outlá – Dvořáková, Šmejkalová

 
 

Komentář

Přílišný respekt z vítěze české skupiny možná zapříčinil drtivý nástup Slavie do utkání a vedoucí branku, kterou v úvodu 2. minuty dotlačila za záda Kopejtkové Holešová. O chvíli později se první plzeňskou střelou v zápase prezentovala Staňková, ale mířila jen do připravené hole Šmardové, hostující ve Slavii z Brna. Slavia stále hrála lépe, nejprve Holešová uvolnila Studentovou, jejíž příklep vytlačila Plzeňanka v brance do ochranné sítě, o pár chvil později vykopla tatáž brankářka jasný gól z brankové čáry po ráně Šťastné. Plzeň zatlačila v 7. minutě, to Zahálková z úhlu málem překvapila Šmardovou, na druhé straně výborným zákrokem vychytala Studentové nájezd Kopejtková. V 9. minutě Plzeň vyrovnala - Zahálková našla u druhé tyčky Staňkovou, jejíž střela z první skončila v brance. Odpovědí bylo znovunabytí vedení, které zařídila tvrdou ranou od modré Manhartová. A aby to nebylo Plzni líto, dostala o minutu později příhru do jízdy Holešová a rychlým blafákem uklidila puk do branky. Ve 14. minutě našla Studentová u druhé tyčky volnou Šťastnou, její střelu do prázdné branky zmařila bleskovým přesunem Kopejtková. V závěru třetiny hrála Plzeň přesilovou hru, ale kromě střel Fialové a Staňkové z ní nic nevytěžila.

První ránu druhé třetiny vypálila z pravého kruhu Studentová, brankářka Plzně puk vytáhla nad břevno koncem hole, z protiútoku měla šanci skórovat Kukačková, ale minula vyražený puk před prázdnou brankou. Ve 27. minutě si našla dost odvahy k drzému průniku Šťastná, projela až před brankářku, ale ani nadvakrát přes clonění puk do branky nedostala. To se povedlo hostům, kteří se do zápasu dostali právě při vyloučení výše uvedené útočnice. Tíhu důležitého okamžiku vzala na svoji hůl kapitánka Mannová a příklep od modré nasměrovala přímo k tyči a snížila na rozdíl jediné branky. Jak už je zvykem Slavie, snížení soupeře ji vyprovokovalo k větší aktivitě, která byla korunována přesilovou hrou. žádná souhra ale nedošla až ke zdárnému konci, tak se mladá útočnice Manhartová rozhodla pro samostatnou zteč, kruhem objela celou branku a prudkou střelou do protějšího roku zvýšila vedení. Herní pohodu ukázala ve 35. minutě Studentová, když zpoza branky přelobovala plzeňskou svatyni a Kopejtková puk přikryla až na brankové čáře.. Závěr třetiny patřil Slavii a gólům do prázdné branky. V 37. minutě zakončila Studentová výměnu puku se Šťastnou ranou do opuštěné klece, v předposlední minutě se Studentová stala nahrávačkou, když připravila jednoduchou pozici pro Zelenkovou. Sedmý gól měla na holi ve 40. minutě Holešová, ale její střelu Kopejtková chytila.

Třetí třetina začala nepozorností druhé pětky Plzně, která trestuhodně nechala před Kopejtkovou osamocenou Studentovou, mající dost času na zastavení puku, zamíření a z metru nalezení místa mezi betony plzeňské strážkyně. Ta se zaskvěla při hře čtyři na čtyři, kdy nejprve chytila ránu Manhartové a dorážku Studentové, kterou vychytala vleže. Ve 46. minutě se do tlaku dvou útočících hráček dostala plzeňská Mannová, neustála to a Kopejtková neměla při kombinaci dvou útočnic sebemenší šanci - Kroutilová střílela opět do prázdné branky. O minutu později měla Zahálková šanci skórovat, ale Šmardová s pomocí obránkyň odolala. Na přelomu třetí části hrála Slavia přesilovou hru, ale do největší šance se dostala J. Dvořáková, blafákem mrštnou Šmardovou nepřekonala. Ke konci zápasu Slavia zvolnila tempo a dovolila tak Plzni více prostoru k útočení. V další přesilové hře domácích přihrála Fialová puk před branku, kde ho napálila Zahálková jen do spojnice tyčí. Poslední šanci měla opět Fialová, její táhlou střelu chytila Šmardová do náruče a udržela tak I dva body.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"