20.10.2018, Filip Nochta

Napínavé derby dorostenců rozhodlo až prodloužení

Na ledě v pražském Edenu se konalo derby dorosteneckých „S“. 10. kolo ELIOD extraligy přineslo napínavý zápas Slavie proti Spartě. Svěřenci Jiřího Vebera začali zápas lépe, ale nedokázali ho dotáhnout do vítězného konce. Doma v Edenu prohráli se Spartou 1:2 po prodloužení a body míří do nedalekých Holešovic.

10.kolo, sobota 20.10.2018, ZS Eden, Slavia - Sparta
1:2p(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Sparta

Branky a nahrávky: 33. Altrichter (Malínek, Brummel) – 47. Mácha (Krupička, Červenka), 64. Krupička. Rozhodčí: Jan Vidim, Sebastián Hradil, Pavel Zháňal. Vyloučení: 9:5. Bez využití Diváci: 62. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 1:2.

Slavia: Pittr (Janura) – Čech, Stejskal, Srdínko, Horáček, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Hofmann, Rulc, Krásný, Vymětal

Sparta: Krbeček (Sluka) – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch

V první třetině byla vidět nervozita na obou stranách. Obě mužstva se oťukávala a až na pár šancí se během první třetiny nic nestalo. Největší šanci první třetiny měli sparťané, ale za záda velmi dobře chytajícího Michala Pittra puk nedostali. Pittr dokázal puk vyrazit těšně před brankovou čárou a gól hostům ukradl.

Druhá třetina stála již za něco jiného a ve 32. minutě padla první branka zápasu. Vstřelil ji slávistický Jakub Altrichter, kterému poslal přesnou přihrávkou Vojtěch Malínek a pohotovou střelou změnil stav na 1:0. Do konce druhé třetiny, kdy Sparta začínala přebírat iniciativu, si domácí gólman Pittr zachytal.

Třetí a poslední třetina přinesla jedinou branku a přinesla ji na stranu Sparty. V čase 46:25 skóroval Adam Mácha, kterému poslal dokonalý pas Jan Krupička, a po 46 minutách bylo vyrovnáno.

Jelikož bylo skóre po 60 minutách nerozhodné, hra se prodlužovala. Slavia byla v prodloužení aktivnějším týmem, ale bohužel v čase 63:16 ukončil zápas sparťanský Jan Krupička, který ujel po pravém mantinelu a nádhernou backhandovou střelou do šibenice Pittrovi branky vystřelil svému týmu výhru.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Špatný výkon, já si myslím, že můžeme být vůbec rádi, že jsme uhráli bod po té základní hrací době, protože Sparta byla lepším týmem."

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): „Já si osobně myslím, že toto byl jeden z našich nejlepších zápasů v sezóně, co jsme hráli. Měli jsme pohyb a myslím si, že jsme měli dokonce i převahu jak herní tak nakonec i ten výsledek dopadl, jak měl. Musím celé mužstvo dnes za předvedený výkon pochválit a když budeme hrát takhle, tak půjdem nahoru."