20.11.2003, Adam Vandrovec

Opava dobrovolně odevzdala body

Domácí tým byl od začátku až do konce jasně lepším mužstvem na ledě. Nevyrovnanosti soupeřů však neodpovídá konečný výsledek. Ačkoli se po celou dobu hrálo v obraném pásmu Opavy, slávistům se podařilo překonat brankáře Witteka jen pětkrát. Bodově nejvýrazněji v zápasu prosadil Vladimír Růžička ml., který zaznamenal dvě branky a asistenci.

24.kolo, čtvrtek 20.11.2003, Zimní stadion Eden, Slavia - Opava
5:1(1:1, 2:0, 2:0)
Opava

Branky: 15. Sobotka (Kachlík, Růžička Vl.), 21. Růžička Vl. (Svoboda, Sobotka), 22. Drbohlav (Kachlík, Škaloud), 43. Svoboda (Lang), 51. Růžička Vl. (Svoboda, Višňák)PP - 6. Polok (Trefil)

Vyloučení: 6:9 Využití: 1:0

Slavia: Brož - Višňák, Moščic, Jebavý, Samec, Prostředník, Drbohlav, Soldán, Lang - Růžička Vl., Sobotka(C), Jiránek, Stromko, Malárik, Svoboda, Kachlík, Krejčí, Freisler, Škaloud, Chaloupka

Opava: Wittek - Plachký, Flašar, Tošenovjan, Novák, Tichý, Grofek, Herman, Filip, Mikulinec, Polok(C), Vlašánek, Wolf, Trefil, Vrábel, Opačitý, Koclán, Zigmund

Domácí potvrzovali svou roli favorita už od prvních minut zápasu, kdy měla první elitní řada domácích velkou šanci skórovat. Od začátku zápasu se vše odehrávalo převážně v opavské třetině. I přes nápor Slavie se jako první radovali hosté, když brankář vyrazil Trefilovu střelu pouze před sebe a kapitán Opavy Tomáš Polok byl ve správný čas na správném místě. Domácí se často zapomínali v útoku, z čehož pramenily nebezpečné brejky hostů. Na ledě jasně dominoval pražský celek, především první pětka se Svobodou, Sobotkou a Růžičkou, kteří byli na led posíláni nejčastěji. Krásná kombinace a perfektně načasovaná přihrávka Kachlíka na Sobotku a ten rozvlnil síť za Wittkovými zády poprvé. Ač na branky 1:1, na krásu a převahu hry jasně lepší tým Slavie.

První pětka ještě ani nestačila ve druhé třetině vystřídat a už vsítila branku. Svoboda si vyměnil se Sobotkou, obešel si jednoho hráče a přihrávkou našel Vladimíra Růžičku, od jehož brusle se puk odrazil do brány. V zápětí se síť rozvlnila podruhé, když od dobré pálil Drbohlav a bylo to 3:1. Slávistická dominance na ledě pokračovala, ale domácím se nedařilo proměňovat ani stoprocentní šance. Po celý zápas výtečně hrající Kachlík na ledě předváděl svůj velký talent. Domácí byli lepší ve všech směrech a vyrovnaná hra byla na ledě vidět pouze při vyloučení některého ze slávistů.

Jak jinak než v náporu začali psát historii posledního dějství zápasu slávisté. Čtvrtá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 43. minutě Langovu střelu vyrazil brankář Wittek jen na hokejku Tomáše Svobody a od ní putoval puk do odkryté brány. Kombinaci při přesilovce 4 na 3 zakončil střelou pod víko Vladimír Růžička. Na branku mu namazal Tomáš Svoboda. V závěru ještě Jiránek pěkně zavezl puk do třetiny, přenechal na Samce a ten orazítkoval jen tyč. Před koncem jinak velice slušného utkání se na ledě ještě objevilo několik ostrých střetů

Martin Pešout

"Myslím, že soupeř nebyl kvalitní a ta naše líbivá hra se místy až přeháněla. Asi jsme místy měly přitlačit na koncovku a nasypat jim více. Ale hrálo tam nejspíše podvědomí hráčů, že zítra hrajeme s Třincem a tak se šetřili v koncovce a spíše kombinovali, než aby střílely."