02.10.2004, Václav Rybáček

Plzeň zlomil šťastný gól Hafenrichtera

Dorostenci Plzně měli v rámci 10. kola na programu duel na vlstním ledě s Plzní. Slávisté byli po většinu času pány na ledě, ale v souboji s dobře organizovanou obranou Plzně dlouho selhávali. Klání rozhodla až šťastná branka z 53. minuty. K prvnímu úspěchu domácí stačili přidat i další, branku v podání Vladimíra Růžičky ml, Plzeňáci tak s lídrem skupiny A prohráli na jeho ledě 0:2.

10.kolo, čtvrtek 30.9.2004, Zimní stadion Eden, Slavia - Plzeň
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Plzeň

Branky a nahrávky: 53. Harenrichter (Drbohlav, Indra), 57. Růžička (Soldán, Jebavý). Rozhodčí: Würtherle - Bednářová, Vízner. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. střely na branku: 36:15. Průběh utkání: 2:0.

Slavia: Brož (Brzobohatý) - Višňák, Moščic, Jebavý, Rth, Drbohlav, Soldán, Hertl - Lang, Růžička, Jiránek, Mareček, Kauschitz, Freisler, Škaloud, Krejčí, Stoklasa, Sklenář, Hafenrichter, Indra, Fiala

Plzeň: Ulč (Lukeš) - Špiler, Štich, Jonák Zeman, Andrle, Mottl, Šebo, Kořínek - Stránský, Svoboda, Šamlot - Trojna, Jindra, Kubalík - Malý, Sýkora, Bote - Benedikt, Martinec, Šimán.

Zápas začal obě mužstva vlažně, až ve třetí minutě prolétla kolem jedné z branek nebezpečná střela, jejím autorem byl plzeňský Mottl. Slávisté postupem času své hřiště opanovali. Nahozením vystrašil Ulče poprvé obránce Soldán. Před brankou Plzně pořádně hořelo v 5. minutě, kdy na trestné lavici pykal Bote. Drbohlav pálil od modré a slávista Mareček mohl do prázdné branky doklepnout, ale minul. Kaloud se v polovině první části proháčkoval až před Ulče, ale ten jej vychytal. Z tlaku Slavie vykrystalizoval v 10. minutě faul Sýkory a další přesilová hra. Střelnici si otevřel obránce Roth, který vyslal na branku Plzně tři jedovaté střely. Doklepnout puk do branky mohl v přesilové výhodě i Fiala, ale také neuspěl. Výpadem slávistům oplatil Šamlot, ale jeho nadějná přihrávka před branku adresátovi přeskočila hůl. I Plzeň si zahrála přesilovou hru, ovšem v prachbídném provedení a po devadesáti sekundách se počet hráčů na ledě vyrovnal. Do první sirény ještě zazněla plzeňská tyč, když Sklenář tečoval nahození od modré. Leč neujalo se a obě mužstva odcházela do kabin za stavu 0:0.

Druhou třetinu zahájil šancí plzeňské útočník Bote. Plzeň vyrovnala hru a mohla jít i do vedení při vyloučení Jindry. Ovšem až na střelu Šticha se brankář Slavie Brož příliš nezapotil. V plném počtu předváděla obě mužstva neurovnanou hru bez šancí. To se mohlo změnit při druhém vyloučení Boteho v zápase. Jenže Plzeňáci se bránili výborně a dobrou obranou práci krásným bodyčekem vyšperkoval Martinec. Hosté ve 33. minutě také zahrozili, Kořínek se proháčkoval od modré mezi kruhy a švihem prověřil Brože, ale skóre nezměnil. Ve 35. minutě byl v krátkosti druhý plzeňský hráč odvážen z ledu, po nedovoleně atakovaném Mottlovi odnesla tvrdou hru také Malý. Za zákrok na plzeňského útočníka dostal domácí Jiránek 2+10 minut osobní trest. Plzeň se v přesilovce ihned dostala do náporu, zámek ale nedokázali využít ani Malý, ani v obrovské šanci Kořínek. Ve 39. minutě šel na trestnou Indra a Plzeň znovu dotírala, ale Brož v domácí brance byl bezchybný.

Dohrávanou přesilovku zakončil nadějnou přihrávkou před branku Malý, ale ani tentokrát se do puku před brankou nikdo "neopřel". Slavia se pak ujala inicitavy a snažila se konečně vstřelit gól. Domácí Plzeň zmáčkli, ta se dlouho nemohla dostat ani z obranného pásma, velkou příležitost měl ve 47. minutě Sklenář, po chvíli i Krejčí, ale gól nepadl. Zápas rozhodla až nenápadná akce z 53. minuty a nahození Drbohlava, které za Ulče náhodně tečoval Hafenrichter - 1:0. Štěstí pro domácí, ovšem dle průběhu zápasu vedení zcela zasloužené. Pět minut před koncem zápasu se na trestné lavici sešli Malý se Šimánem a Plzeň se bránila dvojnásobnému oslabení. Soldán vyslal pumelici na Ulče, puk orazítkoval plexisklo a odrazil ke zcela volnému Růžičkovi, který dorazil - 2:0. Hosté se snažili snížit, ale do stoprocnetní šance se stejně jako po celý prakticky nedostali a slávisté si tak připsali body za výhru 2:0.