18. září

Postup! Juniorka porazila Zlín a slaví účast v play-off

G5, čtvrtek 14.3.2019, Slavia - Zlín
Zlín

Branky a nahrávky: 5. Všetečka (Antoš), 11. Všetečka (Štibingr, Brož), 15. Petrák (Janča, Steinocher) – 48. Hamrlík (Sebera, Kozubík). Rozhodčí: Jaroš - Zháňal, Schopf. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Střely na branku: 43:22.

Sestavy

Málek (Němeček) – Štibingr, Duda, Antoš, Mareček, Steinocher, Čapka, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.

Zlín

Šarman (Kořének) – Janošek, Hamrlík, Dluhoš, Pavlas, Talafa – Hefka, Handl, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Luža, Lekeš, Podešva, Kozubík, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Je to tam! Slávisté se ve skupině o účast v play-off utkali se Zlínem a v případě vítězství mohli slavit postup. To se také povedlo. Sešívaná letka zaskočila Berany hned v úvodní třetině třemi brankami, o které se postarali díky dvěma trefám Všetečky a jednomu gólu Petráka. Soupeř pak sice kousal a dokonce dokázal snížit, slávisté si ale výhru vzít nenechali a po závěrečné siréně mohli oslavit vysněný postup do vyřazovacích bojů. Ty začínají v úterý 19. března.

Slávistům šlo v duelu se Zlínem o postup do play-off, a tak se hned od začátku neohroženě drali do útoku. Za své snažení byli odměněni už v 5. minutě, kdy domácí dostal do vedení Robin Všetečka. Ten zachytil dobrou přihrávku od Antoše, proháčkoval se přes zlínskou obranu a zkoušel zakončit pomocí bekhendu. První pokus mladému útočníkovi nevyšel, při následné rychlé dorážce se ale nemýlil a vymetl horní část beraní svatyně.

O chvíli později mohl vedení navýšit Brož, který se dostal do šance u levé tyčky. Tváří v tvář odkryté kleci ale napálil pouze tyčku. V čase 10:41 už se červenobílý celek dočkal. A byl u toho opět Robin Všetečka, kterému od modré přistrčil puk za vrchol pravého kruhu Štibingr. Sešívaná osmička zacílila z dálky zcela přesně a bez váhání prostřelila Šarmana.

Slavia zůstala při střelecké chuti i v závěru úvodního dějství. Průběžný stav ještě vylepšila o necelých pět minut později, kdy útočnou akci Kižlina se Steinocherem vyšperkoval pohotovou ranou z levého kruhu na vzdálenější tyč Martin Petrák. Na startu prostředního dějství se vydal dopředu opět agilní Všetečka, jenž ujel hostující obraně a dostal se až před zlínského brankáře. Šarman se ale natáhl přes šířku celé branky a bekhendový pokus dvoubrankového střelce vytěsnil. Stejný hráč neuspěl ani v polovině zápasu, když jeho projektil z mezikruží zastavilo břevno.

Přestože si pak sešívaní vytvořili spoustu dalších šancí, proměnit v góly je nedokázali a v závěru naopak začal vystrkovat růžky Zlínští. Ti se dočkali i jedné trefy. V čase 47:16 využil skrumáž před domácí klecí Matyáš Hamrlík a při vlastní přesilovce protlačil puk za Málkova záda.

Víc už se toho na ledové ploše nestalo a domácí mohli po závěrečné siréně slavit zasloužený a vytoužený postup.

Na soupeře pro čtvrtfinále play-off juniorské extraligy Slavia ještě čeká. Jistý už je ale začátek vyřazovacích bojů – úterý 19. března.

Tomáš Hamara (HC Slavia Praha): „Musím kluky pochválit za přístup a bojovnost. Celou sezonou jsme se probojovali, kluci makali a v takových zápasech se nám to vrací. Tým si zaslouží velké uznání za to, kam se dostal. Být mezi osmi nejlepšími týmy v republice je obrovský úspěch a klukům patří gratulace. Snad se v play-off popereme ještě o vyšší mety.“

Zbyněk Mařák (PSG Berani Zlín): „V první třetině jsme předvedli bezkrevný výkon, absolutně špatný přístup. Neudrželi jsme se na kotouči. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a hru do těla, vyrovnali jsme se soupeři. Ale hraje se na góly, dali jsme pouze jeden a to rozhodlo.“

Autor Martina Kramerová
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži