29.07.2012, David Mencl

První přípravné utkání skončilo prohrou

Úvodní přípravný zápas Slavia prohrála 0:3, přesto se za svůj výkon nemusí stydět. Předvedla pohlednou hru a soupeře často i přehrávala. Jedinou kaňkou je nula na kontě červenobílých, o kterou se velkou mírou přičinil gólman soupeře, který zneškodnil řadu slávistických šancí.

přát., neděle 29.7.2012, Eden, Slavia - Jekatěrinburg
0:3(0:1, 0:1, 0:1)
Jekatěrinburg

Branky a nahrávky: 8. Straka (Mezei), 25. Mezei (Šimakov), 60. Straka. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:3.

Slavia: Furch - Krejčík, Kuboš, Kučný, Šulc, Barák, Beňovič, Dresler, Kempný - Pospíšil, Žejdl, Kalla, Jelínek, Klhůfek, Krenželok, Micka, Mavrojanidis, Poletín, Sklenář, Růžička, Stránský

Jekatěrinburg: Holt - Borodin, Sazanov, Makarov Konstantin, Simakov, Stupin, Špirko, Strelcov Alexandr, Zavaruchin, Makarov Denis, Mezei, Veličkin, Sokolov, Bulatov, Ustjancev, Menšikov, Strelcov Vasilj, Juksejev, Tryamkin, Zakirov, Straka, Malychin

Slavia vstoupila do přípravných utkání na nový ročník extraligy zápasem s ruským Jekatěrinburgem. V sešívané sestavě se objevil i Tomáš Beňovič, který je táboře červenobílých na zkoušku. Minulou sezónu hájil barvy Mladé Boleslavi.

Úvod zápasu se nesl v poklidném tempu a mužstva se pouze oťukávala. Do první vážnější šance se dostal Josef Straka, jenž v oslabení nastřelil tyčku. Na druhé straně se v šanci zjevil Krenželok a střelou po zemi prověřil Holta.

V 8. minutě, kdy byl vyloučen Poletín, od modré pálil Mezei a jeho ránu ještě dokázal tečovat Josef Straka, který tak poslal Avtomobilist do vedení. Následovaly příležitosti na straně slávistů, postupně to byli Žejdl, Jelínek a hlavně Stránský, ten ale dokázal trefit před zcela odkrytou klecí jen horní tyčku.

Druhá třetina nenabídla příliš pohledný hokej, lze zmínit snad jen gól Branislava Mezeie, který si položil obránce, objel ho a přesně zamířil mezi betony Furcha. Kromě téhle akce se převážně bojovalo ve středním pásmu a týmy se nedostávaly téměř do žádných příležitostí.

Třetí dějství začalo náporem sešívaných a jmenovitě Krenželok se ocitl v nadějné situaci. Pláchl hostující obraně, ale nevyzrál na Holta bekhendovým blafákem. Další možnost měl po pěkném přiťuknutí Klhůfek, sám před brankářem ruského celku nedokázal zacílit přesně.

Podruhé v krátké době zneškodnil tvrdou střelu Holt Krenželokovi. I přes nápor slávistů se stav nezměnil ve prospěch Slavie, naopak Josef Straka svým druhým gólem završil konečný stav tohoto utkání.