23.08.2014, Jakub Janoušek

Série nekončí, junioři se vrací bez bodu i z Vítkovic

Série slávistických juniorů neskončila ani po sobotním utkání. V první třetině branka nepadla. V úvodu té druhé poslal slezany do vedení Gelnar. Zbytek zápasu držela Slavia se soupeřem krok. Výsledku dal definitivní podobu v poslední minutě Blahuta.

4.kolo, sobota 23.8.2014, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
2:0(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Gelnar (Gřeš, Rudl), 60. Blahuta. Rozhodčí: P. Přikryl – J. Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 2:0.

Vítkovice: Wanecki – Charvát, Rudl, Demel, Puzič, Adamík, Šendera, Charvát – Česlík, Sysala, Ballner – Tomi, Rimmel, Blahuta – Kuťák, Illéš, Ollender – Gřeš, Jáchym, Gelnar – Kafka

Slavia: Frodl – Kocánek, Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Kottek, Junek – Červený, Török, Nestrašil, Kellerstein, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Fortelka, Andres, Navrátil

První šancí v tomto utkání byla akce po ose Červený – Fortelka, druhý jmenovaný však ve finále netrefil kotouč ideálně a z šance nic nevytěžil. Fortelka byl i v následujících minutách hodně vidět, spolehlivě chytající Wanecki mu však vždy zabránil ve skórování. Po několika vyloučení na obou stranách vydržel bezbrankový stav až do konce první periody.

V úvodu té druhé se po přesné kombinaci vítkovického útoku dostal k puku Jakub Gellnar, který otevřel skóre zápasu – 0:1. A brzy to mohlo být již o dvě branky, když Frodl se štěstím zkrotil Demelův pokus. Při další akci domácích se gólman slávistů špatně přesunul, domácí Jáchym toho však nedokázal využít.

Třetí dějství začalo v podobném duchu, jako skončilo to druhé. Mírný tlak si sešívaní vytvořili okolo 50. minuty, když si dokázali vypracovat několik slibných protiútoků. V 54. minutě vyslal Josefus svým pasem před branku Červeného, který se několika dorážkami neúspěšně snažil propálit domácího gólmana. Druhý gól dali Vítkovičtí v závěru, při hře bez brankáře si zlomil hůl Tadeáš Drahorád a domácí vyrazili do protiútoku, na jehož konci byl Martin Blahuta, který definitivně rozhodl o výhře domácích – 0:2.

Slávističtí junioři tak na první výhru sezóny stále čekají.