12.01.2019, Martin Kamenik

Sešívaní junioři vezou z horké brněnské půdy bod

Výborně! Mladí slávisté vydřeli v DRFG aréně bod. Červenobílí sice celý zápas tahali za kratší konec a Kometa měla i střeleckou převahu. Tři vteřiny před koncem základní hrací doby se ale prosadil Maxim Havrda, který poslal duel do prodloužení a následně do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. Za Slavii se v dobrém světle ukázal Robin Všetečka. Jeho bilance činila dvě branky a přesná gólová přihrávka.

N11, sobota 12.1.2019, DRFG aréna, Kometa Brno - Slavia
Kometa Brno
5:4sn(2:0, 1:3, 1:1 - 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Primožič (Bartes, Popelka), 17. Krejčí (Mlčák), 35. Kučeřík (Minárik, Svozil), 57. Krejčí (Meluzín, Kunc), rozh. náj. Kunc – 28. Všetečka (Turek, Holý), 29. Altrichter (Kižlin, Bureš), 36. Všetečka (Hradil, Holý), 60. Havrda (Všetečka, Petrák). Rozhodčí: Král – Král', Vašíček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 105. Střely na branku: 53:22. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Kometa Brno: Rachůnek – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes.

Slavia: Němeček J. – Fiala, Němeček D., Bureš, Mareček, Srdínko, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Altrichter, Petrák.

Slávisté vstoupili do zápasu aktivně a měli několik náznaků šancí, ani jednu z nich však sešívaní nepřetavili v gólové zakončení. Rozlet červenobílých poté utnul v desáté minutě dobře postavený Žan Primožič, který dorazil střelu Bartese a poslal Kometu do vedení.

V čase 16:53 kapituloval hostující Němeček podruhé, kdy se pěknou střelou o tyč prosadil Petr Krejčí. Moravané tak odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem.

Hostující Slavii vyšla krátká pasáž v polovině druhé periody. V osmadvacáté minutě poslal Turek do samostatného úniku Robina Všetečku, který snížil na rozdíl jedné branky. O 62 sekund později se poté zjevil před Rachůnkem nikým nehlídaný Jakub Altrichter a zakončením mezi betony srovnal stav zápasu.

O šest minut později šli znovu do vedení Brňané. Minárik v přesilové hře našel křižnou přihrávkou Radka Kučeříka, který střelou z první trefil přesně - 3:2.

Červenobílí ovšem brzy znovu odpověděli. Taktéž v početní převaze vyhrál Hradil buly přesně na hůl Robina Všetečky, jehož projektil zapadl přesně pod horní tyč branky Matěje Rachůnka.

Ve třetí dvacetiminutovce Kometa mačkala sešívané, kteří tlaku Brna nakonec neodolali. V čase 56:32 byl Petr Krejčí před brankou Němečka natolik důrazný, že dokázal kotouč dostat za jeho záda.

Chystal se však infarktový závěr. Pouhé tři vteřiny před koncem slávisté vydřeli bod. Po přihrávce Všetečky, pro kterého to byl třetí bod v utkání, se prosadil Maxim Havrda a zajistil Slavii bod.

Prodloužení vítěze neurčilo, i když oba týmy k tomu měli blízko. Křenek dokonce prováděl trestné střílení, Rachůnka však nepřekonal, proto musely rozhodnout nájezdy. V těch byla úspěšnější Kometa, za kterou se prosadili Svozil, Mlčák a Kunc. Za Slavii se prosadil jen Hasil. Autorem vítězného nájezdu se stal Jan Mlčák.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Další těžký zápas pro nás. Neříkám, že jsme jasně lepší, ale v zápasech dominujeme. Naivitou, nezkušeností či neuměním neproměňujeme šance a poté si necháme dát gól při power-play, takže je to pořád ta stejná písnička.

Tomáš Hamara (HC Slavia Praha): Po první třetině se naši hráči dokázali ohromně zvednout. I když třetí třetina byla pod taktovkou Komety, naším nasazením a bojovností jsme se ubránili a vyrovnáním tři vteřiny před koncem se k nám otočilo štěstí. Parádně odbráněné bylo i prodloužení tři na pět, škoda neproměněného trestného střílení. Na nájezdy byla Kometa parádní a zasloužila si vítězství, blahopřeji.