20.09.2018, Martina Kramerová

Sešívaný dorost zaválel. Z Karlových Varů veze všechny body

Sešívaný dorost vykradl Karlovy Vary a vrací se do Prahy s bohatým úlovkem. Červenobílí mladíci uspěli na všech frontách a kromě triumfu 3:1 získali i bonusový bod za výhru v nájezdech. O branky se v základní hrací době postarali Slavíček, Altrichter a Brummel. V hokejových „penaltách“ pak strhl vítězství na slávistickou stranu Dominik Palát. Slavia si tak z ledu Energie odvezla všechny body.

3.kolo, čtvrtek 20.9.2018, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
1:3(0:0, 1:2, 0:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Sapoušek (Prošek, Hohl) – 29. Slavíček (Hofamann, Rulc), 35. Altrichter (Malínek), 45. Brummel (Altrichter, Palát). Rozhodčí: Šindel – Charvát, Fiala. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Karlovy Vary: Bajgar – Vogel "C", Hohl, Petretič, Prošek, Zolnaj – März "A", Sapoušek, Šmajda, Remeš "A", Botoš, Blecha, Bubanec, Hrůša, Šlechta.

Slavia: Pittr (Jandura) – Srdínko "C", Kluch, Čech, Horáček, Palát, Hrdlička, Stejskal – Hofmann "A", Rulc "A", Slavíček, Malínek, Altrichter, Brummel, Svoboda, Greguss, Vymětal, Jokl.

Slavia začala ve Varech ve velkém stylu a v úvodu duelu zasypala soupeřovou branku salvou střel. V 11. minutě se domácímu celku nepovedlo rozehrát, čehož mohli sešívaní ihned využít. Altrichter se však z mezikruží nedokázal prosadit.

O chvíli později se hosté zjevili v další velké šanci. Slavíček nebezpečně vypálil z pravého kruhu a Bajgar musel zasahovat. Po jeho skvělém zákroku lapačkou se ani tentokrát skóre nezměnilo.

Na startu prostředního dějství zkoušel neúspěšně dobýt karlovarskou klec Greguss. Nejprve vyslal dělovku z mezikruží, kterou domácí gólman vyrazil před sebe. Slávistický útočník to ještě zkoušel z dorážky. Ani tentokrát puk za brankovou čáru nedopravil.

V čase 28:13 slávistická střídačka vybuchla nadšením. Aktivní Šimon Slavíček po Srdíčkově projektilu od modré uzmul odražený puk a přestřelil ležícího Bajgara.

Energie po více než třech minutách srovnala krok. Pobídku od Proška využil Robin Sapoušek a trefil puk přesně pod Pittrovu vyrážečku. Červenobílý celek ale vyrovnaný stav nenechal svítit na světelné tabuli příliš dlouho. Už ve 35. minutě strhl vedení na stranu Pražanu Jakub Altrichter.

Pojistku pak přidal ještě Maxim Brummel, který se po Bajgarově vyražení Altrichterovy střely nejlépe zorientoval v brankovišti a ranou zblízka rozvlnil karlovarskou síť.

Vedení měl možnost navýšit také Hofmann. Tváří v tvář Bajgarovi ale selhal. Domácí brankář předvedl skvělý rozklek a šikovnou teč lapil. Do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla, a tak slávisté zvítězili 3:1.

V následném prodloužení o bonusový bod rovněž ani jeden z týmů gól nedal a o zisku „malého“ triumfu musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich rozhodl sešívaný Dominik Palát a získal pro Slavii ještě bod navíc.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Z naší strany to byl solidní zápas, až na jeden osobní trest jsme nebyli moc vylučovaní. Opět byla špatná střelba a koncovka, s tím se trápíme už dlouho, ale jinak bych kluky pochválil za celkový výkon.“

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Neměli jsme vůbec dobrý vstup do utkání, nevím, jestli to bylo cestou, ale prostě se nám nepovedl. O to víc si ceníme toho, že jsme tu získali cenné čtyři body. S předvedenou hrou moc spokojeni nejsme, ale jsou to mladí kluci a věříme, že v dalším zápase získáme stejně bodů a předvedeme lepší výkon.“