19.01.2006, Petr Hovorka, Michael Mareš

Show na mínus pátou

Tak tohle se hned tak nevidí. Ačkoliv slávisté vstoupili do utkání ve velkém stylu a již ve 3. minutě se zásluhou Tomáše Divíška po výstavní nahrávce Vladimíra Sobotky dostali do vedení, odešli z ledu po šedesáti minutách s těžkou porážkou o čtyři góly. Orli se ještě do první sirény dostali do vedení díky trefám Dopity a Ludvíka, ale to byl jen začátek. Již na začátku druhé třetiny zvýšil Ondřej a v polovině utkání dával na hrozivých 1:4 hostující kapitán Peter Pucher. Nejzajímavějším momentem utkání byla ale 32.minuta. Slávisté neproměnili v gól výhodu 5 proti 3, navíc ihned po návratu z trestné se do samostatného nájezdu dostal Jareš a překonal Hronka tak, že puk odrazem o zadní brankovou konstrukci vyletěl zpět do hřiště. Hra byla přerušen až protiútokem Slavie, který znamenal gól z hole Josefa Beránka. Rozhodčí však po po poradě s kolegou u videa uznal předešlý gól Jareše, takže Beránkův zásah musel být odvolán. Slávisté ve zbytku utkání dřeli, ale proti skvěle hrajícímu Znojmu to na obrat nestačilo.

 
 
42.kolo, čtvrtek 19.1.2006, Sazka Arena, Slavia - Znojmo
Slavia
Slavia
1:5(1:2, 0:3, 0:0)
Znojmo
Znojmo
 

Branky a nahrávky: 3. Divíšek (Sobotka, D.Hruška) - 12. Dopita (Němeček), 20. Ludvík (Uram, Pucher), 22. Ondřej (Haman, Plášek), 29. Pucher (Ludvík, Bičánek), 32. Jareš (Dopita). Rozhodčí: Blecha - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:6, navíc Pojkar 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 714. Průběh utkání: 1:0, 1:5

 

Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Pojkar - Bednář, Beránek "C", Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D.Hruška, Divíšek, Sobotka - Vondrka, Kopecký, Dlouhý

Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach - Ludvík, Pucher "C", Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek

 
 

Komentář

Domácí do zápasu vstoupili lépe než hosté, už na začátku třetí minuty vedli 1:0 - to když Vladimír Sobotka zatáhnul puk za branku Jiřího Trvaje a nahrál zcela volnému Tomáši Divíškovi. Tomu už nečinilo žádný problém zasunout puk vedle Jiřího Trvaje do branky – 1:0. Úvod, jaký si asi přál mnohý divák v Sazka Areně. Slavia hrála v pohodě a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že zápas nakonec pro ní skončí debaklem. Obzvlášť když se hned vzápětí individuální akcí blýsknul Petr Kadlec a David Hruška, ten ale za cenu faulu. Slavia však přesilovku hostů v pohodě zvládla, dokonce se mohla dostat i do šance. Jan Novák na vlastní modré vypíchnul soupeři puk, chytrou přihrávkou poslal do úniku Marka Tomicu a ten hledal Josef Beránka. Jenže ten to měl na dlouhou hůl. Ale to bylo ze strany Slavie všechno, iniciativu začali přebírat hosté. Na začátku 12. minuty se Radek Duda až příliš věnoval soupeři, takže Roman Němeček měl dost času na střelu. A střela to byla parádní! Lukáš Hronek byl však připraven, ne tak už ale na Dopitovu dorážku. Znojemský obr protlačil puk mezi Hronkovými betony a bylo vyrovnáno - 1:1. V té době už Slavii chyběl Tomáš Vlasák, na jeho místě v druhém útoku až do konce první třetiny střídavě zaskakovali Milan Kopecký a Vladimír Sobotka.

Znojmo po vyrovnávací brance pookřálo, zato Slavia začala kupit chybu na chybu. Po jedné z nich už málem znojemští útočníci skórovali, Lukáš Hronek byl ale proti, alespoň prozatím. Znojmo v závěru první třetiny třímalo v rukou taktovku a určovalo tempo hry. Na domácích hráčích jako by ležela deka, i když i oni se tu a tam dostali do slibné šance – viz například dělovku Tomáše Divíška těsně vedle Trvajovy svatyně (18.24). Ale zahrozilo na druhé straně. V ten pro Slavii nejméně vhodný okamžik přišel druhý faul Davida Hrušky a hosté nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Už za 29 vteřin se měnilo skóre: Nenápadnou akci za Hronkovou brankou založil Peter Pucher, našel Marka Urama a jeho střelu-přihrávku tečoval dobře postavený David Ludvík za Hronkova záda - 1:2.

Kdo ve druhé třetině očekával obrat v utkání, musel být nutně zklamán. Znojmo si dobře rozehrané utkání už nechtělo nechat vzít. Hned v končící 22. minutě se dravý Radek Haman natlačil do obranného pásma domácích, našel výborně najetého Zdeňka Ondřeje a ten v pohodě přehodil ležícího Hronka - 1:3. Pohromě už nedokázal zabránit ani Vladimír Sobotka, který se obětavě vrhnul do branky. Jiskřičku naděje vybojovali domácí na začátku 25. minuty – to když se jim naskytla první přesilovka v zápase při vyloučení Radima Bičánka. Snaha u domácích byla, ale akce slávistů většinou končily v uctivé vzdálenosti před Trvajem. Hosté se s pukem nijak nepárali, posílali domácí dlouhými pasy zpátky do jejich obranného pásma. Na hráčích Slavie začalo být vidět, že jim zápas jaksi nesedl. Nedařili se jim přihrávky, hráči zbytečně ztráceli puky a složení útoků tak trochu připomínalo generátor náhodných čísel. Částečně kvůli absenci Tomáše Vlasáka, dílem i kvůli vývoji zápasu, se od druhé části začali hráči v jednotlivých útocích střídat. Zahrál si prakticky každý s každým, ke změně skóre to však nevedlo. Domácím hráčům totiž chybělo to, co naopak zdobilo hosty – klid v rozehrávce. Z toho pak pramenily zbytečné fauly. Do této kategorie nepochybně spadá i Supovo hákování z 29. minuty a další využitá přesilovka hostů. Tentokrát hráči Znojma ke vstřelení gólu potřebovali pouhých sedm vteřin. Radim Bičánek vystřelil od modré, David Ludvík sklepl puk k Peterovi Pucherovi a ten se zakončením neměl žádný problém - 1:4.

Oživení v sále mohla přinést půlminutová dvojnásobná přesilovka při vyloučení Richarda Jareše (krosček) a Martina Čakajíka (hákování) v končící 31. minutě. Ale domácím ani nyní nebylo dopřáno skórovat, i když to tak není zcela pravda. Slavia sice sevřela soupeře v jeho obranném pásmu, ale Jiřímu Dopitovi se při končícím Jarešově vyloučení podařilo vyhodit puk tak šikovně, že jej nikým neatakovaný výše jmenovaný hráč dovezl až před Hronka, tady jej zasekl a vystřelil nad ležícího brankáře do branky. Jenže jak rychle puk do branky vletěl, tak i vyletěl. Hlavní rozhodčí Petr Blecha měl zřejmě zato, že to gól nebyl a tak nechal pokračovat ve hře. Ta se mezitím přesunula na druhou stranu a těmi, kdo se v tu chvíli radovali, byli paradoxně domácí – puk spolu s Trvajem skutečně skončil v síti. Jenže na „přání“ hostů si nechal hlavní rozhodčí Blecha poradit od videorozhodčího a rázem bylo všechno jinak: ze dvou možností si Petr Blecha vybral tu pro Slavii horší a tak v 32. minutě se sice skóre měnilo, ale nikoliv na straně domácích, ale hostů – 1:5. Řečeno zjednodušeně: v čase, kdy skórovali domácí, dali gól hosté. V dnešním hokeji je možné všechno. Slavii pátý gól srazil do kolen, druhou třetinu pak už dohrávala v křeči. Druhá siréna pro ni musela být vysvobozením.

Ve třetí třetině se už skóre neměnilo, i když obě strany k tomu měli několikrát velmi blízko: Například domácí ve 44. minutě, kdy se puk „otřel“ o brankovou čáru Trvajovy branky, ale zůstalo jen u toho „oděrku“. Nevyužity zůstaly šance Bednářovy a Hruškovy. Utkání se v podstatě dohrávalo za nelibosti domácích fanoušků, které rozlítily především některé sporné verdikty hlavního sudího Petra Blechy. Ale ani vyloučení Vladimíra Sobotky v 53. minutě či Pojkarovy dvě minuty, ke kterým obránce pražské Slavie navrch vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest, změnu skóre nepřinesly. V táboře hostů tak mohla naplno vypuknout radost. „Ještě jeden,“ skandovali hostující fanoušci, ale ani oni se už ve zbytku zápasu gólu nedočkali.

Statistický koutek

Statistiky zpracoval: Jan Beneda
Střely na bránu + mimo
Slavia Znojmo
Bednář 2+3
Beránek 0+4
Divíšek 4+2
Dlouhý 1+0
Duda 1+1
Graňák 1+1
Hruška D. 1+0
Kadlec 1+0
Kolařík 0+3
Kopecký 1+2
Novák J. 4+3
Pojkar 0+0
Sobotka 3+0
Sup 2+0
Tomica 0+4
Vlasák 0+0
Vondrka 1+0
Žabka 0+1
Žižka 1+2
celkem 23
9, 7, 7
Bičánek 1+2
Čakajík 1+0
Dopita 2+0
Erat 2+2
Haman 0+0
Heš 0+0
Jareš 4+0
Kraus 1+1
Ludvík 2+1
Mojžíš 2+1
Němeček 1+1
Ondřej 3+2
Plášek 1+1
Pucher 1+1
Šmach 0+1
Uram 1+1
celkem 22
9, 8, 5
Přesné + mimo a zblokované
Všechny pokusy celkem
Všechny pokusy po třetinách
Statistika vhazování
Slavia Znojmo
Beránek 15:10
Divíšek 8:6
Hruška D. 1:0
Kopecký 6:4
Sobotka 5+3
Vlasák 0:1
Vondrka 1:2
celkem 36:26
úspěšnost 58,06 %
Třet.: 13:11, 15:7, 8:8
Dopita 14:11
Haman 4+8
Ludvík 6:12
Pucher 2:5
celkem 26:36
úspěšnost 41,94 %
Třet.: 11:13, 7:15, 8:8
Brankáři
Slavia Znojmo
Hronek 77,27 %
zásahy 17
góly 5
Trvaj 95,65%
zásahy 22
góly 1
Nejlepší hráči
Slavia Znojmo
SOBOTKA
Divíšek
Beránek
DOPITA
Ludvík
Pucher

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): "Byl to náš nejhorší výkon v sezoně. Vyšel nám úvod, ale hra byla celkem dobrá jen do desáté minuty. Pak jsme začali hrát lehkovážný, nezodpovědný hokej. Z toho zápasu se můžeme jen poučit. Vlasák má natažený úpon, vypadá to na mezižeberní sval."

Jan Votruba (Znojmo): "Hráli jsme dobře dozadu, byli jsme produktivní. Zlomovým momentem bylo, že jsme přečkali jejich přesilovku pět na tři a hned potom nám rozhodčí uznal ten gól v oslabení."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"